En Sıcak Konular

İstanbul'da Zombi Yürüyüşü

16 Nisan 2012 14:31 tsi
İstanbul'da Zombi Yürüyüşü Tarihi yarım ada da zombiler...

Taşkınlık yapan zombiler korkuttu, polis yürüyüşü iptal etti


İSTANBUL Sarayburnu’nda "Zombie Walk" için toplanan makyaj yaparak zombi olan kadınlı erkekli yüzlerce kişi, yoldan geçen arabaları sallayıp piknik yapan vatandaşları korkuttu, çimlere bastı. İzinli olarak düzenlenmek istenen ve renkli görüntülere sahne olan "Zombi Yürüyüşü" zombilerin taşkınlıkları nedeniyle iptal edildi.
 

İnternet üzerinden örgütlenen çoğunluğu lise öğrencisi kadınlı erkekli yüzlerce kişi,  Zombie Walk’ın (Zombi Yürüyüşü) üçüncüsü için öğlen saatlerinde Sarayburnu’nda toplandı. Etkinliğin, tamamen marjinal kesimin eğlencesi amacıyla yapıldığını ve gençlere yönelik sosyal amaçlı olduğunu, siyasal bir amacının olmadığı belirtildi. Katılımcılar, kendilerine yaralı yüzden sakat bacağa kadar korkutucu makyaj yaptılar. Bazıları gelinlik giyerken bazıları büyücü olmayı tercih etti. Ayrıca içinde zombi hikayesi olan bütün film, dizi ve romanlar katılımcıların ilham kaynağı alanlar da vardı. Makyaj ve kostümlerini tamamlayan zombiler yüksek sesle bağırıp çevredeki vatandaşı korkutmaya başladı. Sahil Kenedy Caddesi’ne çıkan zombiler trafiği kesip bazı araçları içinde yolcuları sallamaya başladı. Kısa süreli trafik sıkışıklığına rağmen araç sürücüleri de bu yaşananları gülerek karşıladı, bazıları irkildi. 

Saat 15.00’te katılımcılar hep beraber Sarayburnu’ndan Çemberlitaş’a doğru yürüyüşe geçti. Zombilerin elinde bulunan "Akıl yok dert yok", "GDO’suz insan istiyoruz" ve "Zombi yürüyüşü parkurları istiyoruz" yazılı dövizler dikkat çekti. Gülhane Parkı içine girildiğinde eğlencenin dozunu artıran zombiler, yoldan çıkaran çimler üzerinde koşmaya başladı. Zombilerden bazıları piknik yapan vatandaşları korkuttu. Bu davranışları normal karşılayanlar olduğu gibi tepki gösterenler de oldu. Zombilerin hareketlerinden korkan bir çocuğun ağladığı görüldü. Yaşanan taşkınlıklar üzerine etkinlik Yöneticisi Gökhan Akar, ve Tayfun Genç, katılımcıları çevreyi rahatsız etmemesi konusunda uyardı. Ancak tüm uyarılara rağmen zombilerin taşkınlığı artırması üzerine emniyet yetkilileri izinli olan yürüyüşü iptal edildiğini belirtti.

Polisin "Yürüyüş iptal. Dağılın" sözleri üzerine zombiler tepki içerikli yüksek seslerle önce toplanma yeri olan Sarayburnu’na gitti. Buradan da makyajlarını silip etkinliğe son verdiler.

Milliyet
Bu haber 9,675 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler

  1. Söz Konusu Güvenliğimiz

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  11,191 µs