En Sıcak Konular

16 Yıldız, Analizleri ile YILDIZLAŞIYOR!

27 Ocak 2012 19:50 tsi
16 Yıldız, Analizleri ile YILDIZLAŞIYOR! 16 Yıldız yaptığı analizleri ile gelişmeleri tam 12'den vurmaya devam ediyor.

Oktan Keleş, 2006 yılında yazmıştı "

Global Ordu’nun Aslı" diye. Oktan Keleş o yazısında:

"

Yeni dünya düzencileri yeni bir dünya ordusu kurmak için kolları sıvadı. Bu tüm Ülkerlerden sözde katılımlarıyla oluşturulacak Ama BM ordusu gibi değil. Bu tam bir Dünya polisi istediği operasyon yapacak istediğini terörist diye yargılayacak. Örneğin istediğini kahveden alıp merkezlerine götürecek istediğini yapacak. Tam yetki ve sorgulanamaz bir güçle şimdiki plan bu BM askerleri oluşturması sorun oluyor. Falan filan gibi söylemlerle kayıtsız şartsız bir Dünya ordusu."

"BOP" denilen plan, asrın planı, planın içeriği aslında şudur. Şu anda ABD ve İsrail direk burayı işgal edemez. İsrail arz- mevdudu, ABD’de global planını sağlamak için önce bu bölgedeki tüm Müslüman ülkeleri birbiriyle savaştırmak istiyor.

Bunu da etnik, mezhepsel söylemlerle ve bir takım haritalarla yapıyor. Kimse bunu düşünmüyor, ABD ve İsrail bir takım haritalar yayınlıyor, haritalarda tüm İslam coğrafyası Türkiye’mizde içinde olmak kaydıyla bölünmüş. Şimdi dikkat: Örneğin Pakistan ikiye, İran ikiye, Türkiye ikiye, üç’e, Irak on’a keza vs.. Şimdi bu resme baktığımızda ne çıkıyor, İran Azeri ve Acem olarak ikiye bölünmüş, Azeri kim Müslüman, Acem kim Müslüman. Türkiye ona keza Türk, Müslüman Kürt Müslüman Pakistan’daki bölünmüşler.

Müslüman,bunlar etnik olarak birbirlerine devlet vaadiyle birbirine sokulmak istenen Müslümanlar, birde mezhepsel olarak birbirine düşürülen Müslümanlar var. Bunlarda Şii, Sünni adı altında Şii kim ? Müslüman Sünni kim ? Müslüman velhasıl kerem. Bu planda asıl amaç bölgedeki tüm Müslümanlar birbiriyle savaştırmak temizlemek. Daha sonra arz-ı mevdudu veya planları gerçekleştirmek Tıpkı Hıristiyan Avrupa’nın 2. Dünya savaşında birbirini kanını döküp içtiği gibi bu planda bu sefer İslami birbirine sokup kanını döküp içtiği gibi bu planda bu sefer İslamı birbirine sokup karşıdan seyredip zamanı geldiğinde planlarını uygulamak…

Oktan Keleş'in ta 2006 yılında yazmış olduğu makale sanki daha dün yazılmış gibi. O günden bugüne yaşanan gelişmeleri hatırlarsanız, analizin ne kadar onemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

İki ornek:

Şimdi 25 Ocak 2012 tarihinde çıkan şu habere bakalım:

Soros uyardı: Polis devleti geliyor

George Soros, 2012 yılında ABD dahil bir çok batı ülkesinde, rejimlerin daha otoriter olabileceğine dikkat çekti.


İşsizlik ve borç sorunlarının çözülememesi durumunda sokaklarda şiddetin artmasının kaçınılmaz olacağını söyleyen Soros, bunun sonucunda özgürlüklerin askıya alınması ve bir polis devletinin kurulabileceği uyarısında bulundu. ABD´de de sokak çatışmaları olasılığı konusunda bir soru sorulan Soros, çatışmaların olabileceğini ve bunların hukuk düzeninin sağlanması için güç kullanılmasını yerinde göstermeye yarayabileceğini ve aşırıya kaçılması durumunda baskıcı bir düzen kurularak ABD’de kişisel özgürlüklerin sınırlanabileceğini kaydetti.

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=241581

Ardından da ABD, Global ordu için düğmeye bastı.

ABD'nin yeni küresel savunma planı ortaya çıkıyor:

ABD savunma bakanı Leon Panetta'nın açıklayacağı plan ABD'nin yeni stratejisi İnsansız Hava Araçları ve "Nilüfer Yaprakları"nı öne çıkarıyor

Somali'de gerçekleştirilen ve aylardır rehin tutulan bir Amerikalı kadın ve Danimarkalı bir adamın özel hava indirme birlikleri tarafından kurtarılmasının ardından ABD başkanı Barack Obama'nın savunma bakanı Leon Panetta'yı iyi iş çıkarmasından ötürü kutlaması aslında, ABD'nin küresel askeri gücünü korumak koşuluyla askeri bütçede ve askeri güçlerde kısıtlamaya giderek geliştirdiği yeni planının, duyurulmasının öncesinde, 'rüştünü ispat etmesinden' de kaynaklanıyor gibiydi.

Wall Street Journal'da yer alan "More Drones, Fewer Troops" adlı makalede Panetta'nın bugün ilerleyen saatlerde ortaya koyacağı ABD yeni savunma planına dair açıklamalara yer veriliyor. Makaleden;

Sayıları artacak özel operasyon ekiplerinin yerel müttefiklere akıl hocalığı yapması

"ABD savunma bakanı Leon Panetta bu planı Perşembe günü ilerleyen saatlerde açıklayacak ve gelecek ay da bütçe dökümanlarına girecek. Savunma yetkililerinin dediğine göre, bu plan ABD silahlı İHA filolarında önümüzdeki yıllarda yüzde 30'luk bir artış öngörüyor. Aynı zamanda daha fazla özel operasyon ekibinin yerel müttefiklere akıl hocalığı yapabilecek ve görevler ifşa edecek küresel düzeydeki küçük üslerde yerleştirilmesi planlanıyor."

Bu strateji Obama yönetiminin büyük savaşlar yerine artan ölçüde küçük, gizli operasyonlara daha fazla odaklanmış olduğunu gösteriyor. Bu stratejinin eskisinin yerini alması, Aralık ayında ABD ordularının Irak'tan çekilmesi ve askeri birlik yoğun stratejinin yerini eğitimli Afgan güçlere ve avla- öldür görevlerine bıraktığı Afganistan'ı da yavaş yavaş terk etmeye başlamasına denk geliyor.

Savunma yetkilileri ABD ordusunun en az sekiz tugayı ortadan kaldırmayı ve aktif görev ordusunu 570bin'den 490bine çekmeyi planladığını söylüyorlar. Bu kesintiler ise en çok zırhlı ve ağır piyade birliklerini vuracak. Fakat bu arada İHA'lar ve özel operasyonlar gelecek yıllarda artmaya devam edecek.

Aynı zamanda, ordu 82. ve 101. hava indirme tümeni gibi hızla kaydırılabilir birliklerin yaptığı özel operasyonların önemine vurgu yapmayı amaçlıyor.

Pentagon liderlerine danışmanlık yapan askeri bir yetkili " bizim asıl arzumuz ABD Ordusunun özel kuvvetlerin mantalitesine uyum sağladığını görmek" dedi.

Yeni strateji ABD merkezli özel ordu birliklerini ve Deniz Piyadesi Seferi birliklerini dünyanın farklı bölgelerinde görevlendirecek, bu birlikler daimi tesisleri ve ileri kademe üsleri kullanarak buralarda ortak tatbikatlar ve diğer görevler için düzenli olarak seyahat edecekler. Bu ileri derece üslere bazı danışmanlar "'nilüfer yaprakları" diyorlar.

Çoğu Obama yönetimi yetkilisi geçen sene Libya'da gerçekleştirilen uluslararası askeri müdahaleyi gelecekte yaşanacak çatışmalar için model olarak görüyorlar. Bu modelde kara savaşlarında ABD müttefiklerine ve yerel güçlere dayanırken hava gücünü öne çıkartıyor.

Bir ABD'li yetkil bu model için "ordunun küresel olarak etkin kalabilmesi için yeni yollar bulmaya çalışıyorsunuz. Küçük olduğunuzda daha akıllı olmalısınız" diyerek açıklıyor.

ABD savunma Bakanı Panetta daha büyük oranda İHA ve özel güçlere yatırım yapmayı planladıklarını söylerken, ABD'nin "yenilikçi rotasyonel mevcudiyet" geliştirmeyi istediğini söylüyor. Panetta 2013 mali yılı için 525 milyar dolarlık bir savunma bütçesi planlıyor ve bugün on yıl içinde de 487 milyar dolarlık bir kesinti öngöreceğini söyleyecek.Bu haber 4,765 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,874 µs