En Sıcak Konular

İngiliz Sahtekârlığı

19 Kasım 2011 11:00 tsi
İngiliz Sahtekârlığı Oktan Keleş, İngilizlerin yıllardır uyguladıkları sahtekarlıkları yine belgeleri ile açıklıyor...

İngiliz Sahtekârlığı

 

Arşiv ve arşivciliğin en güzel yanı, bir milletin tarihi hafızasını saklandığı yerden çıkarmak ve hizmete sunmaktır. Burada öne çıkan husus; birincisi, arşivler saklanmışsa, ikincisi çıkarttırılırsa.

 

Çok şükür, çok ciddi bir arşive sahibiz. Bunları Türk Milleti’nin hizmetine sunmak bizim için mutluluk vesilesi. Şimdi sizlere, yaklaşık yüz yıllık bir sahtekârlığı belgeleri ile açıklayacağım.

 

Konunun iyi anlaşılması için batılı devletlerin, sömüreceği ülkeleri nasıl etki altına aldığına dair bir operasyondan söz edeceğim. Bu tür operasyonlara Teşkilat-ı Mahsusa zamanında; "peri", dönemimiz istihbarat zamanında ise "183 no" ismi verilir. Nedir bunlar?

 

Bunlar, süper güçlerin sözde diğer ülkeleri etkileme operasyonudur. Bunu, görsel ve yazılı medyayı kullanarak yaparlar. Yaptıkları şey, karşı toplumu hayran bırakmak, karşı toplumu aşağılık kompleksine sokmaktır. Yaptıkları operasyondan sonra, operasyonu yiyen toplum;Şöyle düşünür; “vay be, adamlara bak, bizden ne kadar ilerdeler. Bilimde, sporda, vs.”

 

Şimdi bu tür operasyonlardan birini  deşifre ediyoruz:

 

(8 nisan 2010 tarihli gazetelerde, Türkiye’deki hemen hemen tüm gazetelerde, hatta bazılarında birinci sayfadan verilen haber şuydu: “İngiliz kaşifler, sözde çift penisli dev bir kertenkele türü keşfetmişler.”  Bu haberlerden iki tanesini sizlere örnek olarak veriyoruz:


 

 


Ee ne var bunda diyeceksiniz? Tabii demeyeniniz de olacaktır. Çoğunluk şunu söylüyor. “Ya gördün mü, İngilizler müthiş adam, kâşifleri ilk defa yeni bir tür çift penisli dev bir kertenkele bulmuş. Adamlar keşfediyor abi. Bize bak, iki tavuğa bakmaktan aciziz.” 

Şimdi 1927 tarihli Osmanlıca Resimli Gazete'de  yayınlanan ve gazetenin manşetten verdiği habere bakalım. Bakalım sizlere tanıdık gelecek mi? 2011'den değil, 1927 yılından bahsediyoruz.


 
 


 

  

Osmanlıca olarak yayınlanan gazetede, aynen şunlar yazıyor: “İngiliz kâşifler, Afrika’da dev bir ejderha-kertenkele keşfettiler.”

 

Allahın hikmetine bakın ki, bunu hep İngiliz kâşifler keşfediyor. Şimdi bu gazeteyi okuyan o zamanki Osmanlı toplumunu düşünün. Yorumlar şu şekilde: “Vay be, Frenkler ecnebi memleketinde dev bir kertenkele, ejderha gibi bir yaratık keşfetmişler. Biz adamlara yetişemeyiz birader.”

 

 Şimdi Osmanlıca Gazete’deki kertenkeleye dikkat edelim lütfen:

 

Haberdeki yalana bakın: 

 

O kertenkele, Galapos adalarında yaşayan komodor ejderi. Afrika’da bulunmaz. Tabii o zamanki şartları düşünürseniz, topluma bunu yutturmak ve toplumu hayret ettirmek çok basit.

 

Geliyoruz bugünümüze.100 yıla yakın bir zaman sonra, yukarda belirttiğimiz gibi yine İngiliz kâşifler, bizleri hayret ettirmek için yine aynı kertenkeleyi keşfediyorlar. Ee şimdi bilim ilerlediğinden dolayı bizlere; bunu habere hayret etmemiz ve yutmamız kolay olmadığından, kertenkeleye, af buyurun, onların kendi tabiri, "çift penisli" diye fazladan penis ilave ediyorlar. Haberi çekici hale getiriyorlar ki, inanalım. Ey İngiliz kaşifler, biz sizin yüz yıl önceki keşiflerinizi de biliyoruz....

 

Yani hepsi hikâye anlayacağınız.

 

Gazetelerde sözü geçen yerleri araştırdık. İngiltere’deki Türk dostlarımız böyle bir kertenkele türünün olmadığını, bu haberin tamamen asparagas, yani bir 183 nolu operasyon olduğunu teyit ettiler.

 

Dedemin dedesi, şöyle demiş; “Oğlum bu bilgileri saklayın, düşman bugün ne yapıyorsa, 100 sene sonrada aynısı yapar.”

 

Torunu olarak, İngilizlerin bu sahte keşiflerini de deşifre etmekte bize düştü. Bizden kaçmaz vesselam.

 

Saygılarımla.

 

Oktan Keleş

 

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.comBu haber 11,498 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,818 µs