En Sıcak Konular

İyilik Duvarı'na Taş Koyanlar

16 Eylül 2011 08:55 tsi
İyilik Duvarı'na Taş Koyanlar Bülent Gökçe'yi bu davranışından dolayı tebrik ediyoruz.

Bület Gökçe'nin bu davranışı karşısında oldukça duygulanan Hattat Yusuf Coşkun Benefşe, köpeğe karşı bu merhameti gösteren Gökçe'yi manevi değeri olan iki tablo ile ödüllendirdi. Hattat Benefşe şunları söyledi:

"Bülent Bey'e telefonla ulaştım tebrik ettim bu asil davranışından dolayı. Bülent Bey savaş vermiş, hayvanı uyutmayıp bu hale getirmiş işte bu İLAHİ BİR imtihandır, inşaallah kazanmışlardır. Bu davranışı herkese örnek olsun. Bizde kendisinin bu güzel davranışından dolayı iki tablo ile ödüllendirdik." dedi.

İşte konuyla ilgili haber:

Denizli'de bir hayvanseverin bulduğu yaralı köpek, yapılan protez yürüteçle yeniden hayata bağlandı. Denizli'den Kaklık beldesine giderken, yol kenarında yaralı köpeği gören Bülent Gökçe, duyarsız kalmadı ve ‘Derin’ ismini verdiği köpeğe sahip çıktı. Gökçe, omurilikleri zarar gördüğü için arka ayakları tutmayan sokak köpeğini evine getirdi ve köpek için özel olarak protez yürüteç yaptırdı. Yatalak bir hastaya yapılan tüm bakımları, Derin isimli köpeğine yapan Gökçe, yapılan tedaviler sonucunda ayaklarında his oluşmaya başlayan köpeğinin biran önce iyileşmesini bekliyor.

Bülent Gökçe, otomobiliyle Kaklık beldesinden geçerken refüjde ayaklarını sürüyerek karşıya geçmeye çalışan köpeği görünce aracına aldığını anlattı. Köpeğin kendisine "beni kurtar" der gibi bakmasından etkilendiğini, otomobiline alınca da uysallaştığını dile getiren Gökçe; "Her yeri yara bere içerisindeydi. Sürünmekten ayakları iltihap kapmış. Bacaklarını temizleyip yıkadım ve bir veterinere götürdüm. Veterinerle birlikte serum verdik. Bacaklarındaki iltihapları temizledik. Evimin çatısında ona özel bir yer ayarladım. Altına tıpkı bir çocuk gibi bez bağladım" dedi.

Köpeğe anlamlı baktığı için "Derin" ismini verdiğini ifade eden Gökçe, "İngiltere'de tanıştığım bir veterinerlerle bağlantıya geçtim. Bana köpeğin belinin ve bacağının filmini çektirmemi söyledi. Bunu yaptıktan sonra İngiltere'den gönderilen kremlerle, egzersiz ve tedaviye başladık. Arka ayaklarını kullanamadığı için iki tekerlekli metal çubuğun bulunduğu özel bir alet yaptırdım. Ayaklarını ve vücudunu, bu aletin içine yerleştirerek onu yürütmeyi başardık. Tedavisi bittiği zaman, sokaklarda diğer köpekler gibi koşacak ve oynayacak " dedi.

Hayvanlara karşı insanların daha duyarlı ve şefkatli olması gerektiğini ifade eden Gökçe, "İnsanlar konuşarak şikayetlerini anlatabiliyor ama köpeklerin bu şansı yok" dedi.

Denizli HaberBu haber 3,204 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,224 µs