En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
1 Haziran 2008

Sümeroloji`nin SırrıAnadolu topraklarında, şu sıralar, çok ciddi anlamda büyük bütçelerle bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırmaya; NASA, Pentagon ve MOSSAD gibi bazı kurumlar da gizlilik derecesi en üst düzeyde destek vermektedir. Araştırdıkları konu ise Sümerlerin Tarihi. Buna ilk bakışta, “ne var?” denilebilir.  Bilimsel, tarihsel bir araştırma gözüyle bakılabilinir.

Böyle bir çalışma; “insanlık tarihine ışık tutacak bulgular, bilgiler gün yüzüne çıkarılıyor,” diye kamuoyundan da destek bile görebilir. Ancak işin aslı, madalyonun öbür yüzü böyle değil! Sümer tarihine duyulan bu ilginin aslı, insanlığa bilimsel tarihsel bulguları çıkarıp faydalandırmak değil, tam tersidir. Nedenini kısaca şöyle anlatabilirim. Neden Sümerler ? Neden Urartular, Persler Romalılar değildi de Sümerler?

Nedeni şudur: Sümerlere kadar bilinen tüm insanlık tarihi şunu söyler, “insanlar avcı, toplayıcı ilkel yaşamın en alt seviyesinde bir yaşam kültürüne sahipken birden bir şey olur. Bir medeniyet mantar biter gibi biter: Sümer Medeniyeti…”  Birden biter dedik çünkü hiçbir alt yapısı daha ispat edilmemiş bir medeniyettir. Bir anda sanki gökten inmiş gibi çağının en üst teknolojisine, bilgisine sahip, benzeri olmayan bir medeniyettir bu. Kısaca astronomi, tıp, araç gereç, mekanik bilgisi, sosyal kentleşme kültürü, alt yapısı bugünkü şehircilik anlayışına birebir uyan şehirleri, caddeleri, kanalizasyonları, ev yapıları, düzenli ordusu, adalet mekanizması, mahkemeleri daha birçok yaşam standardı…

Şimdi yapılan kazılardaki tabletlerin deşifresindeki kamuoyuyla paylaşılan bazı bilgilere göz atalım: Sosyetenin varlığı, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği alışkanlığı ve akşam mönüleri som balığı, et, şarap, eğlenceye gitmek. Müzik notalarının tümünün ilk defa kullanılması vs. Yine burç sembollerinde bu medeniyetin ürünü. Sümerceden bir kelime: Âdem. Çamur demek. Bunun gibi birçok kelime eski ve yeni dillere evrim geçirerek girmiştir. Şimdi buraya kadar anlattıklarımızdan sonra şöyle soru sorulabilir: Eeee ne olmuş yani?

Olan şu; bu medeniyeti birden bire meydana getiren unsur, BUĞDAYDIR. Bildiğimiz buğday. Çünkü bu medeniyete kadar daha öncede belirttiğimiz gibi insanlık, avcı, toplayıcıdır. Oysa bu medeniyet, tarımı ilk uygulayan, bir tarım medeniyetidir.

Malum güçlerin araştırdığı konu; Sümerler bu üst seviyedeki bilgilere nasıl bir anda sahip olarak, insanlık devrimini sağlamışlardır. Fantezilere değinmeyeceğim. Hani şu meşhur uzaylılar masallarına…  İşte malum güçler, yeni bir insanlık devrimi yapmak istiyorlar. Sümerler bu güne kadar bu devrimi getirdiler. Buğday, ekmek, tarım… Şimdi bunu kaldırıp, yeni bir insanlık bilinci yaratma, beslenme alışkanlığını bir devrimle değiştirme…

 NOT: Genleriyle oynan hormonlu tohumdur. Bu projenin deney aşamasıdır. Doğal olmayan, sünni yiyecekleri insanlığa dayatma, alıştırma ve buna bağlı bir kültür oluşturma. Filmlere de konu olan hap yiyecekler gibi. Evet şu anda insanlık düşmanlarının projelerinden biridir bu. Güneş kararır, sular çekilir, yağmur yağmaz. Projeleri; toprak kalmazsa, tarım olmaz söylemleriyle bu devrimi yapmak. Yakında plastik, sentetik yiyecek reklamları çıkarsa şaşırmayın!

Bir şey daha paylaşmak istiyorum: Malum güçler, Sümerler bu birden oluşan medeniyeti, bu bilgileri nerden aldığını araştırıp dursunlar ben birazını söyleyeyim; İşin sırrı HARUT ve MARUT adlı meleğin, o devirde insanlara tüm bu bilgileri sunmasıydı. Ve bir bilgiyi daha paylaşayım: Kuran-ı Kerim’de  HADİD’ten bahsedilir. Aynı zamanda Sure ismidir. “Hadidi indirdik” buyurur Cenab-ı Allah. Çoğu âlime göre, Hadid Arapça demirdir. “Bu demire işarettir” der.  Daha iyi araştırılıp, derinine inilirse; harfler ilminde bunun aynı zamanda buğdaya da işaret olduğu, buğdayı (Nimeti Rezzak) Allah’ın bizzat indirdiğini bulabilirler. Gözlenen Sümer tabletlerinde elini göğe uzatmış buğday başağı olan figürlü insanların olduğu da malumdur.

Okuyuculara bir ip ucu daha vereyim; Sümerlere kadar buğday tanesi bilinmez. Buğdayın oluşabilmesi Yaradan’ın gayb hazinesinden bir hazine olan yağmurun ve daha malum birçok etkenin bir araya getirmesiyle, zahirde gökten indirmesiyle oluşur.

Evet harıl harıl Sümeroloji araştırılıyor. Geçenlerde Gunnies rekorlar kitabına, en çok ekmek- un tüketen, yani buğday yiyen millet  seçildik. Acaba Sümerlerle bir akrabalığımız, gensel olarak da var mıdır diye ilgililere sunuyorum. Tabii tüm bu bilgiler beni bağlar. Belki de bir meczup rüyalarından biri. Ben, “Allah hayır etsin” diyenlere yazdım.

 Saygılarımla.

 Oktan Keleş

01.06.2008
Bu yazı 17,704 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,344 µs