En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
16 Mart 2010

Kuzey Müslümanlığını Engelleme Çabaları mı?Oktan Keleş'in, daha önce Sarkozy ile ilgili yazdığı; “Avrupa'nın Yeni Firavunu Sarkozy” makalesi (Adı geçen makalede Sarkozy'nin Şeytanilerce 3.Ramses olarak ilan edildiği   anlatılmaktadır.)( http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=18)  ile Beyaz Piramitlerde Saklanan Gerçekler (Türk Tarihine Ait Yeni Sırlar -2)   http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=34 makalelerini okuduktan sonra Fransa'nın Orta Asya Ülkelerine olan ilgisini anlamak daha da kolaylaşıyor.

Yukarıdaki makaleleri okuduktan sonra, dün gazetelerde yer alan aşağıdaki haber daha dikkat çekici hale gelmektedir. Kuzey Müslümanlığı ile ilgili olarak adı geçen makalede Oktan Keleş şunları anlatmıştı: 

"Şimdi, aklımıza ister istemez şu bilgiler geliyor: Kuzey Müslümanlığı… İngiliz gizli servisinin belgelerinde geçen bir tabir bu. Güney Müslümanlığı nedir peki? Bundan, meşhur Ortadoğu ve civarındaki ülkeleri kapsayan bölge kastediliyor... Bu gizli servislerin, raporlarında sıkça dile getirdikleri endişe şu: Güney Müslümanlığını kontrol  altına aldık, yani Ortadoğu ve Araplar ülkelerini. Asıl tehlike ise; Kuzey Müslümanlığı. Yani Türk Cumhuriyetleri. Bunlar yanlarına; Afganistan'ı Pakistan'ı ve Kafkas ülkelerini alırlarsa ve bütün bu ülkeler; TÜRKYE'NİN önderliğinde birleşirlerse, çok büyük bir güçle, tekrar dünyaya hakim olabilirler.

 Ne var bu bölgede? Enerji yatakları… Aklınıza gelen bütün enerji kaynaklarının önemli miktardaki rezervleri ve aklınıza gelen bütün stratejik madenler. Peki, o zaman buraya hakim olan bu 'güçlü birlik,' dünyaya hakim olmaz mı? Acaba bu birlikteliğin sırları da bu piramitlerde mi gizli? Türkler, bu piramitlerdeki sırlara  ulaşırlarsa,  bu birlikteliğin hızlanması kaçınılmaz mı?

 Bu manada, bunlar sadece akla gelen ilk sorular… Asya  Müslümanlığı; TÜRKİYE'NİN  liderliğinde birleşirse tüm dünya Müslümanlığını birleştirecek güce dönüşecektir. Acaba bu yüzden mi Türkiye'nin yüzü Ortadoğu'ya çevrilerek, meşgul edilmek istenmekte ve  Ortadoğu'nun meseleleriyle oyalandırılmaktadır?" (Erol Derman)

İşte O Haber:

 Fransa Orta Asya ülkeleri ile ilişkilerine büyük önem veriyor

 Orta Asya ülkeleri Kazakistan, Türkmenistan, Tacikistan ile ilişkilerini geliştirme çabası gösteren Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2009 yılında Kazakistan'ı bizzat ziyaret ederek, 2010 yılının Şubat ayında da Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'u ülkesinde ağırladı. Tacikistan'a da Orta Asya'dan sorumlu özel temsilcisi Senatör Aimeric de Fezensac'ı gönderdi.
 
Ocak ayında Türkmenistan'ı ziyaret eden Senatör Aimeric de Fezensac, bu defa Tacikistan'da bir dizi temaslarda bulundu. Devlet Başkanı İmamali Rahman ile bir araya gelen Fezensac, Duşanbe temasları çerçevesinde bakanlıklarda da görüşmeler yaptı.

"FRANSA, TACİKİSTAN'IN AVRUPA'DAKİ ÖNEMLİ ORTAĞI"

Fransa Cumhurbaşkanı Orta Asya özel temsilcisi Aimeric de Fezensac'ı makamında kabul eden Tacik lider Rahman, Fransa'nın Tacikistan'ın Avrupa'daki önemli ortağı olduğunu kaydetti. Görüşmede taraflar, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri değerlendirdi.

Senatör Fezensac, Tacikistan'ın Afganistan'da barışın sağlanmasında önemli rol üslendiğini kaydederek, "Fransa, Tacikistan ile olan ilişkilerini geliştirmeye ilgi gösteriyor. Tacik lider Rahman ile Afganistan konusunu da görüştük. Tacik liderin ülkede iç çatışmalara çözüm bulma tecrübesi Afganistan'daki durum için de istifade edilebilinir." dedi.

Görüşmede, ikili ilişkileri geniş yelpazede ele aldıklarını kaydeden Fezensac, sanayi ve tarım sektöründeki işbirliği imkanlarını masaya yatırdıklarını söyledi.

Elektrik enerjisi konusuna da değindiklerini belirten Fezensac, bu konunun bölgesel bir sorun olduğunu kaydederek, Fransa şirketinin ülkede inşa edilmekte olan hidroelektrik santrallerin teknik altyapısı ile ilgili çalışma yapabileceğini ifade etti.

Erol Elmas

buulkem@gmail.com

 

 Bu yazı 9,644 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,057 µs