En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
12 Ekim 2020

Kambaba-11 (Kambaba Şehirde)
 https://www.youtube.com/watch?v=2qbTZrnVgio

 

   Konuşmanın Deşifresi: (Konuşma birbir deşifre edilmeye çalışılmıştır, ancak referans noktası konuşmanın kendidir.)  

 

Kalperen ocağından selamlar. Kıymetli başkanım, kıymetli Kalperen koldaşlarım, canlarım, gönüldaşlarım, kardaşlarım, yoldaşlarım hepinizi çok özledim sureten tabi. Gönüllerimiz bir olduğu için her zaman aynı atmosferde gönül atmosferinde bulunduğumuz için doğru mu? Yani çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Hep bir aradaydık ama suretende insan fizik âleminde birlikte olunca bir başka oluyor öyle mi dede

Evet, gördüğünüz gibi Kalperen ocağındayız sosyal mesafe ve maske var. Maske ne işe yarıyor diyecek olursanız ağız kapamaya yarıyor. Çok konuşmamak gerekiyor bu dönemlerde. Evet, dağdan toplamıştım Kambaba videolarında hatırlayacaksınız birçok kekik ve faydalı otlar. Şimdi bunları tabii ki canlarıma, ciğerlerime dağıtacağım. Başkanım uygun görürseniz birkaç tane şey vardı aslında çok vardı da birkaç tane duygusal bir mesaj, mail atmışlar Twitter’a olacak. Bir hanımefendinin de evladı galiba kalp hastasıymış ismini hatırlayamıyorum doğuştan galiba kalbi delikmiş. Hepimiz dua edelim Allah şifa versin, Tengri şifasını versin. Hatta bir ot gönderir misiniz dedi. Otlarla alakası yok ama biz ismini cismini adres verirse bir çam sakızı çoban armağanı bir şey göndeririz kendilerine. Şimdi şunu şuraya boşalt. Bunlar 2500 metrelerden, 3000 metrelerden toplanılmış otlar. Burada geyik otları var, çay otları var bunlar ayrılacak. Gördüğünüz gibi bir çuval var bunlar paylaştırılacak, verilecek.

Bu arada yine bizim Baki kardeşim ufaklıklarla geldiler ziyaret ettiler. Kıymetli dayısı da Erkan Bey de bana bir hediye getirmişler Kırgızistan’dan onu da teşekkür edelim. Pandemiden dolayı biz çocukları alamıyoruz.  Kendilerine de teşekkür ederim. Dağdan gelir gelmez öyle mi başkanım. Bak şimdi aklımızda olmayan şey bir kam’a ne gelebilir kam davulu. Şimdi davul bizim elimizde de tokmakta bizim elimizde olması lazım.

Bu arada şu kumruyu da gösterelim. Kambaba videolarında birçok kuş besledi, uçurduk güvercin yavruları. Burada da gelir gelmez başkanım kutuda kumru getirdi bize. Burada düşmüş galiba değil mi? (evet) işte şimdi enteresan evde de karga yavrusu onu da eve aldım. Burada da küçük şimdi dağ nere bura nere. Bunlar niye bizim sıklıkla yöremize, ilimize, yanımıza geliyor. Avucumuza geliyor bize kendine hizmet ettiriyor diye düşünmek lazım ibret. Demek ki gönderen var bunun kıymetini bilmek lazım. Yoksa neden hep bizim yanımızda, yöremizde bu başka yer de değil. Nil hanımefendi de bugün bir şey anlattı.

Nil Hanım: küçük kediler, hasta olanlar, ölecek olanlar hep bizim kapımıza geliyor. Pandemi döneminde de öyle bir kedimiz oldu ve çok ağladım, yardım edemedim diye ağladım. Hatta bir tane gelincik geldi o da öldü bizim kapımızda onu da gömdük ama hüzün verici bir şey yani devamlı bunu yaşamak bana hüzün veriyor açıkçası

Oktan Keleş: Kambaba videolarını beğendiniz mi?

Nil Hanım: Evet, çok güzel. Özellikle skeç olan bölümler harikaydı tekrarlarını istiyoruz.

Oktan Keleş: Yasin sen de beğenmişsin galiba. Herkes beğenmişte herkesin tabi beğendiği format farklı olduğu için söylüyorum. Devam edeceğiz hep beraber. Tüm Kalperenlere sevgi saygılarımı sunuyorum balalara da aynı şekilde. Kalperen ocağındayız bugün, yuvamızdayız demirci ocağı, Yesevi ocağındayız. Uluların, bilgelerin yolunun ocağındayız. Kalperen ocağı genel başkanı Sayın Yener Dursun beye ki abimiz, dostumuz bir şey diyon mu abi?

Yener Dursun: Est. Sultanım. Herkese kalbi selamlar sultanımızın himmetiyle inşallah.

Oktan keleş: evet ellerimizi kaldıralım ve şöyle bir selamlayalım bütün dostları. Bugünler geçecek, geçti. Teşekkürler.

 

“Yaşatırsan, Yaşarsın”

Bir Kambaba videosunda daha beraberiz. Bu bizim karabaş gel bakıyım karabaş yakından çek şöyle. Karabaş güzel bir kangal köpeği. Bu da bizim burada bir dostumuz. Bak şimdi otur! Otur oğlum! Aferin oğluma bu da söz dinliyor başkanım. Evet, gecenin bir saatindeyiz bizim kutsal mekânlarımızdan biri Kalperen ocağındayız burası şehrin içi. Şu incir ağacını alabilir miyiz şimdi göstereceğim sebebini gerçi gece ama çatıyı deliyor gördüğünüz gibi. Şimdi şu ağacı göstermek istiyorum. Kambaba videolarında biz tabiatta, doğada birçok çekim yaptık dev ağaçlar var. Derede, nehirde, gölde hayvanlarla, yaban hayvanlarıyla orada dedik ki şehirde de kamlık yapılır kam bilgilerini orada da veririz burası şehrin göbeği. Bu ağacımızı gördüğünüz gibi o dışarıdan gösterdiğim incir ağacımız. Burası yan bina bizim Kalperen ocağının binası burası bahçeydi. Sağolsun Kalpoder başkanımız, koldaşlarımız bahçeyi burayı da dedik kapalı bir alana çevirelim çok güzel yaptılar ve ağacı kesmedik biz burada. Kalperen videolarına bakanlar bilirler bu ağacı bu ağacın anısı çoktur şarkılar filan yaptık o ağacın altında diye. Tıpkı Gazi Paşa’nın ağacı kesmediği gibi biz de kesmedik. Yani şehirde de kamlık, tabiata saygı, sevgi, ilgi, yaşatma öyle değil mi başkanım yapılabiliyormuş bu örneği. Yani hani tabiri caizse geyik muhabbeti yapmıyoruz bizzat yaşıyoruz şunu biliyoruz, şunu öğrendik ustalarımızdan da: “Yaşatırsan, yaşarsın.” Şu ağacı yakından al şimdi gördüğün gibi bu incir ağacı burayı tabi düzenledik burası tekrar söylüyorum bahçeydi biz burayı kapalı alan yaptık ve kesmedik bu ağacımızı çatıdan da verdik yarısı gökyüzünde tabanı biz de burası da başkanımın mekanı. Yine kediler şimdi birazdan birbirlerine nasıl yabancı kedileri de emdirdiğini göstereceğiz. Bunların hepsi ayrı ayrı yavrular. Dışarıdan geliyorlar cami önüne çocuk bırakırlar gibi bizim de ocağın önüne kedi bırakıp kaçıyorlar. Kedi yavrusunu bulan getiriyor. Daha önce de başkanımın öncülüğünde kedi evi değil mi başkanım onu bir izah edin sosyal sorumluluk projesi yapmıştık yayınlamıştık.

Yener Dursun: Tabi biraz önce de söylediğiniz gibi şehirde de kamlık yapılabileceği bilgisinin ötesinde uygulamasını, bunu hatırlatan büyüğümüz olarak sizlerle beraber biz e hatırladık. Bilmediklerimizi de öğrendik, öğrendiklerimize de önderliğinizde uygulamaya koyduk. Birçok sosyal sorumluluk projesi uyguladık. Bugün mevzu olduğu için sultanımızın söylediği gibi bir sosyal sorumluluk projesi uygulaması yaptık hatta iki tane. Bir tanesi kedi evleri dağıttık kış geldiğinde sokakta kalan, ıslanan dostlarımızdan kedilerimize evler dağıttık. Yine mama dağıttık, yine sokak hayvanlarının tedavilerinde bulunduk bir sosyal sorumluluk projesi olarak. Yine önderliğinde sultanımızın, gönül kıymetimizin hatırlattığı sürece de sürekli sosyal sorumluluk projelerini de uygulamayı önderliğinde çalışmaya devam ediyoruz.

Oktan Keleş: Çok teşekkür ediyorum. Tabi bu koldaşlarımızın da bizim Türk bilgilerini bugün dağda, ovada, şehirde her yerde yaşamaya çalışan gönüldaşlarımızın büyük emekleri var. Yani biz buralardan geldik işte bozkırın, Tengri dağlarının eteklerinin çocuklarıyız atalarımız buradan geldi. Biz burayı unutmadık, bu şehri roma lahitlerine çevirdiler apartmanları, evleri hani tabut diyoruz ya tabutlarda yaşıyoruz şehirde diye. Ona rağmen hayatı, tabiatı, canlılığı yaşatmaya çalışacağız mücadelemizi sürdüreceğiz ve başaracağız biz bunu. Tekrar eski günlerine kavuşturacağız inanırsak bir tohumu dikersek ne biliyim bir kediyi, köpeği, kuşu bir böceği yaşatmayı başarabilirsek şu hale geri döneceğiz bizim fıtratımız bu. Tabi bunların hiçbiri de böyle söylemle değil biz bunları yaşıyoruz. Bazı kızmasınlar şimdi dindarlar değil mi başkanım öyle mi Gökhan yani ilk karşı çıkanlar bunlar oluyorlar nedense hayvan düşmanları çok, tabiat düşmanları çok onlarla da ayrı mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Biraz sonra kedileri göstereceğim şimdi burada. Nasıl başka kedi yavrularına bir başka kedi annelik yapıyor hem de birkaç tane. Onlar bizim buranın çocukları, soyları, torununun torununun torunu kediler. Burada başkanım çok uğraşıyor biz yokken falan. Yani şehirde de bu kamlık yapılır zamanla göstereceğiz. Hatta bir kumrumuz vardı düşmüş yuvadan. Bu ağaçta şunları gösterelim ya başkanım taktağı analım mı? Bizim taktağımız vardı onun çekimlerini yapmıştık biz 5 sene oldu mu? Olmuştur 4 sene rahat oldu. Taktak bir baykuştu o da düşmüş yuvadan burada sağolsun başkanım baktı ona. Baya baktık, büyüttük hatta çekimleri vardı onun galiba hatırlıyorum. En son burada yaşıyordu şunlar onun imzaları. 4 seneyi geçti bu ağaçtan bunun imzaları gitmedi bize kendini izleriyle hatırlatıyor uçtu tabi tabiata. Demek ki şehirde de bunlar oluyormuş ve olacak Kutsal kitapta yazıyor ya “hayvanlarda sizler için ibretler vardır” hiç düşünüldü mü mesela? Ne ibret olabilir yani sığ bir düşünceyle. Ama yaratıcı şöyle demiyor insanlarda sizler için ibretler vardır. İnsanın bir şeyi yok ya hayvandan ibret alacak kadar belki insanlığımız kayboldu bunu hatırlatıyor. Evet, teşekkür ediyorum. Buradan Kambaba videoları muhtelif mekanlarda her yerde sürecek dağda, taşta, denizde, ovada. Yakında inşallah bir deniz yaparız değil mi başkanım şöyle denizin dibi, dışı kardeşlerimizle beraber. Balıklar bizi bekliyor ama hangi balıklar? Büyük balıklar değil mi. Hayırlısı olsun diyorum herkesi selamlıyorum.

 

Hayvanlardan alınacak İbretler

Şimdi Kalperen ocağındayız. Bu bizim 3.nesil kedimiz. Bu dışarıdan bir kedinin besleme falan oldu herhalde. Zeytin’in kızının kızı bu. Şu 3 kedi bunun öz yavrusu bu öksüz, yetim dışarıdan geldi bu da öksüz, yetim dışarıdan geldi. Hepsini emziriyor annelik yapıyor. Ne diyorsunuz başkanım bu işe?

Yener Dursun: Sultanım söylediğiniz gibi gerçekten annelik yapıyor. Bize ibret, bize büyük bir ders yani öksüz ve yetimlere insanın yapmadığı veya yapanları tenzih ediyoruz sultanımızın her zaman dile getirdiği gibi. Unutanlara ayetleri tekrar bize hatırlatıyor gibi.

Oktan Keleş: Yani kedi bize insanlığı hatırlatıyor değil mi. Yani hangi yavruyu koysakta bakıyor, yalıyor, temizliyor bu güzel kızımız bizim. Bu torunumuz zeytin’in kızı karaca’nın bu da protestosu bu yavruyken bize çok çektirdi evet bunun bir hikmeti varmış. Bunu çok sevmiyorlardı burada 30 küsür kedi olunca ama bak yetim ve öksüzlere bakıyor. Şu bıdıkta dışarıdan geldi bu da öyle. Zaten ebatlarından belli bir de burada var bizim kedimiz. Kedilerimiz bol da ama mesela bu da yine böyle cücükler var burada minik cücükler işte ibret. Evet, herkesin ibret alması dileğiyle başkanım. Sevgiler, saygılar.

 Not: Videoyu yayına hazırlayan  Fatih Erdoğan'a, konuşmayı deşifre eden Fatih Yıldız'a  teşekkür ederiz.

 https://www.onaltiyildiz.com/?haber,8147/-kambaba-11-kambaba-sehirdeBu yazı 1,886 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,214 µs