En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
30 Haziran 2010

Adnan Menderes'in Saatindeki SırADNAN MENDERES'İN SAATİNDEKİ SIR

 

Menderes için Özel olarak yapılan, üzerindeki kadranında da altın harflerle ' Menderes ' yazan bir saat hediye edilmişti bana. Saatin çeşitli yerlerinde masonik semboller olması ve Menderes için özel olarak yapılıp, ona hediye edilmesi bu saati oldukça ilginç kılıyordu . 

    

(Saatin 12 rakamının altında MENDERES yazmaktadır .) 

 


  

 
 
 

 Bundan 4 yıl kadar önceydi. Bu masonik sembollerle dolu saat elime geçtiğinde, 'bu saati haber yapayım mı ?' diye düşünmüştüm. Sonra, 'daha zamanı değil' demiştim kendi kendime.

Sonra bu saati bir gazeteci arkadaşıma hediye ettim. 'Artık bu saatin deşifre edilme zamanı geldi' diye kendisinden saatin resimlerini yayınlamak için istediğimde, saatin oldukça yıpranmış olduğunu gördüm, üzüldüm ama olsun...


  


(Sağ alt köşedeki ' ÖL ' yazısı oldukça belirgin şekilde görülmektedir.)

Saatin metal kapağının içinde; siyon yıldızı, kuru kafa şekli ve lütfen dikkat buyurun 'ÖL' yazısı vardı.

Bu saat Menderes için özel olarak yapılmış, ve ona hediye edilmişti. Muhtemelen merhum Menderes'e bir mesaj verilmek istenmişti. Bu mesajı Yahudi uşağı bir Mason Locası vermişti.

Bu saati ilk incelediğimizde 'büyü de olabilir' demişlerdi. Fakat daha sonra bu saatin büyü amaçlı olarak değil, sadece mesaj verilmek üzere, özel olarak yapılıp hediye edildiğini anladık.

Masonların bilinen taktiklerinden birisiydi bu şekilde mesajlar vermek....

Saati arkadaşıma hediye ettikten yaklaşık 3 yıl sonra bir haber çıktı basın yayın organlarında: 'Lincoln'un Gizemli Saati' diye...

http://www.haberler.com/lincoln-un-saatindeki-gizli-mesaj-haberi/

 Haberin devamında  da şu bilgiler ve resimler vardı:

"Amerikan iç savaşı sırasında başkanlık yapan Abraham Lincoln'ün köstekli cep saatinde 'gizli' mesaj bulunduğu anlaşıldı.

Washington'daki Tarih Müzesi yetkilileri, eski başkanın 1850'li yıllarda satın aldığı saatin mekanizmasına, bir tamirci tarafından yazı yazıldığının anlaşıldığını bildirdi.

Saatin altın mekanizmasına işlenen yazıda, iç savaşta atılan ilk kurşuna atıfta bulunuluyor ve ülkenin başında bir başkan bulunmasından duyulan memnuniyet dile getiriliyor: "13 Nisan 1861: Sumter kalesi isyancıların saldırısına uğradı. Allah'a şükür, başımızda hükümet var."

Saat çarkına minnacık harflerle gayet ustalıkla işlenen yazının, 1861 yılında tamirci Jonathan Dillon tarafından kazındığı bildirildi. Saat, arızalanınca o tarihlerde tamir için saatçiye gönderilmişti.

Müze müdürü Brent Glass, "Lincoln cebinde böyle bir mesaj taşıdığından tamamen habersizdi. Anlaşılan, tamirci tarihi bir olayı kaydetmek istemiş..." dedi.

Saat, 1958 yılında müzeye verilmişti ve içindeki mesaj şimdiye kadar fark edilmemişti."


  


 

 

 

Gazeteci arkadaşım, bu haberler çıktıktan sonra; " Oktan abi, Menderes'in saatini de haber yapalım mı?" diye heyacanla sormuştu.

'Hayır daha zamanı var' demiştim... Aslında ben de bu saatin yayınlanmasını arzu ediyordum ama yine de 'zamanı var' demiştim.

Şimdi artık zamanı geldi ve yayınlamaya karar verdik.

Saati arkadaşıma hediye ettiğim gün alelacele saatin kapağındaki bu gizli mesajların resimlerini cep telefonu ile çektim. İyi ki de çekmişim, 4 yıl sonra kapaktaki sembollerin bir kısmının silindiğini fark ettik...

Yüzbaşı Kazım Çakır'ın günlüğünde, merhum Adnan Menderes'in idamından sonra kalan eşyalarının listesi tutulmuş, resimleri çekilmiş, fakat bu saat o listede yoktu. (muhtemelen cellada geçmiş olabilir.)

Ancak biz, merhum Menderes'in infaz edilmeyi beklerken, bu saatin kolunda olduğunu delillendiriyoruz. İşte 18 Eylül 1961 Pazartesi Hürriyet ve Dünya Gazeteleri'nde tam sayfa çıkmış manşet resimler; Menderes'in idam edilmeyi beklediği anın resmi. Bu resim çekildikten 30 dakika sonra, Menderes idam edilmiş ve kolunda yine o saat var

  

 
(Saat merhumun sol kolunda )( Saat sol kolda yine, elin altındaki atındaki kuru kafaya dikkat! İşaretlediğimiz alanın içinde)

Yine yukarıda 9 Haziran 1960 Kim Dergisi'nin kapağını görüyorsunuz... Merhum Menderes ve kolunda yine o saat. Çok ilginç bir ayrıntı, merhum Menderes'in boynundaki atkının üzerinde yine saatteki  o sembol var. (işaretli alanın içinde)

Acaba bu resim bilinçli mi seçilmişti? Dergi 9 Haziran 1960 tarihli. Bundan bir yıl sonra, Adnan Menderes, 1961 yılının 9. ayında asılmıştı. 9'lara dikkat!    

Acaba bizlere  kabalastik mesajlar mı veriliyor?

Saatin kapağının içindeki mesajı, merhum Menderes nerden bilsin, diyenler meseleyi bu kadar basit düşünmesinler...

  Tehlikeli bir gelişmeye dikkat çekmek istiyorum: Son günlerde İsrail ile yaşanan gerilim dolayısıyla, bazı gazeteler şu başlıkları atıyorlar: Ya bizim hükümet düşecek ya İsrail'in...

Demokratik ülkelerde hükümetler seçimle gelir, seçimle gider. Önemli olan Türk Devletidir.

Şimdi, ilk seçimde hükümet gitse, İsrail mi bunu yapmış olacak? İsrail mi hükümetimizi düşürmüş olacak? Bunu kabüllenip siyaset malzemesi yapanlar, unutmamalıdırlar ki, İsrail Devleti Türk Devleti'nden büyük değildir ve Türkiye ile kıyas dahi yapılamaz!

Bir Türk Başbakanını asmak ve hükümeti düşürmek kimsenin haddi değildir. Buna güçleri de yetmez!

Bu tip saat oyunları ile bakın biz bunları yapıyoruz, demek istiyorlar. Bu psikolojik oyunun deşifresi için bu yazıyı hazırladık.... Bunu bilmeyenler bu psikolojik savaşın bir aracı haline gelmektedirler.

Saatin üzerinde kuru kafa ve kemikler teşkilatının amblemi var, bunlar illegal diplomatik mesajlardır... Sadece daha bilinçli ve uyanık olmalıyız diyoruz.

Menders'in saatindeki sırrı yazmamız, bunların güçlü olduğu anlamına gelmez. Sadece her işte parmakları olabileceğini vurgulamak ve uyanık olup, bunların oyunlarına düşmememiz gerektiğini vurgulamak içindir.

Sık sık, 'sonunuz Menderes gibi olur' tehditleri yapılmaktadır hükümetlerimize. Psikolojik harb yürütülmektedir adeta... Bu psikolojik tehditlerin neler olduğunu göstermek için yazdık bu saat meselesini.

Saatin hikayesi bu kadar değil, biz bu bilgilerin bir kısmını kamuoyunua sunuyoruz, karar sizlerin...

Alçak İsrail uşakları, acaba yine böyle hediye veya takılarla mesaj veriyorlar mıdır? Bilinmez...

 

Şimdi buna benzer başka tarihi vakadan sözedelim:

Osmanlıdaki saat meselesinin sırrı:

  "Peçevi tarihinde yazdığına göre, 17. Yüzyılda yaşayan Kapı Ağası Gazanfer Ağa, içi değerli taşlarla süslü çok kıymetli bir saat yaptırmıştı.

Osmanlı döneminde, idam edilenlerin üzerinden bir eşya çıkarsa, bu çıkan eşyalar, cellâdın malı sayılır ve cellât mezadında satılırlardı. İdam edilenlerin bu eşyaları, çok ucuz fiyata alıcı bulurdu.

Gazanfer Ağa, İstanbul’da çıkan bir isyan sonucunda cellât elinde can verdi. Koynundan çıkan saati cellât mezadında satın alan Tırnakçı Hasan Paşa da bir müddet sonra idam edildi.

Saati bu sefer Kasım Paşa aldı ve o da cellât elinde can verdi. Saat son olarak Sadrazam Derviş Paşa’ya geçti. Paşa saati kardeşi Civan Bey’e hediye etti.

Eğriboz Sancakbeyi olan Civan Bey, saati taşıyanların başına gelenleri duyunca hemen saati parçaladı. Saati parçaladıktan yarım saat sonra İstanbul’dan gelen bir atlı Civan Bey’e azledildiğini (görevden alındığını) bildirdi.

Civan Bey neden azledildiğini sorunca, “Beyim, Ağabeyiniz Derviş Paşa idam olundu. Sizin de idamınız için ferman çıktı. Lakin dostlarınızın yardımı ile karar geri alındı. Ben cellâttan yarım saat önce geldim de bu sayede idamdan kurtuldunuz” cevabını aldı
."

 O saat de bir nişandır, bu saati kim alırsa öldürülecek mesajı taşıyordu. Yahudi teşkilatının bunun gibi taktikleri vardır. Bunlar mesaj verirler... İleride zamanı geldikçe hepsini inşallah açıklayacağız.

Sizlere yine arşivimizden, Merhum Menderes ve Celal Bayar'ın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış resmini sunuyoruz . 

 

 
Saygılarımla ...
 
 
 Oktan KELEŞ / On Altı Yıldız
oktankeles@gmail.com
 
onaltiyildiz@gamil.com


 
Bu yazı 25,035 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,218 µs