En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
1 Temmuz 2010

Dr.Gasson'u Kim Finansa Ediyor?Çiplerle insanları kontrol etmeyi hedefleyen projenin arka planında kimler var?

 

Reading Üniversitesi öğretim görevlisi, İngiliz bilim insanı Dr. Mark Gasson’un, dünyada ilk bilgisayar virüsü kapmış insan olduğunu açıklanmıştı. http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/14860360.asp

 

Haberin devamında şu bilgiler vardı:

 

Bilgisayarları zaman zaman çökertebilen veya kullanıcıların dosyalarından olmalarına neden olabilen virüsler, bilgisayarlardan sonra şimdi de insana bulaştı.

 

Mark Gasson, maksatlı olarak çipe virüs bulaştırdıktan sonra bu çipi eline yerleştirdi. İşin daha da ilginci ise Gasson'ın, virüs bulaşan bu çipteki virüsü daha sonra kendi bilgisayarına da bulaştırmayı başarmış olması...

 

Gasson'un bu araştırmayı yapmasındaki amaç ise kalp pili gibi gelişmiş tıbbi cihazların daha da yaygın olarak kullanılacağı yakın gelecekte insanları bekleyen büyük tehlikeyi gözler önüne sermek...

 

Gasson'un eline yerleştirilen bu özel çip, aslında anahtar veya kart kullanmaksızın Gasson'un özel güvenlik sistemleriyle donatılmış kapılardan geçmesine ve cep telefonunu kullanabilmesine olanak sağlıyor. Bu virüs deneyinin ardından Gasson, bu tip vücuda yerleştirilen teknolojik cihazların faydalarının yanında riski de beraberinde getirdiğini savunurken, kalp pili gibi insanlar için hayati bir önem arzeden cihazların siber saldırılara maruz kalabileceğine ve virüslerin bu cihazlardan diğerlerine sıçrayabileceğine dikkat çekti.

 

 Bu konuda, İyibilgi’de yer alan analizde şunlar anlatılmıştı:

 

http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=166137

 

Gasson'un kaptığı virüs, aslında bir deneyin parçası. Onun kanıtlamaya çalıştığı şey, insan vücuduna takılan çipler ile dışarıdaki kontrol sistemlerini etkileyebiliriz, iddiası. Örneğin bir kalp pilinin içersinde bulunan mikroçipin taşıyacağı bir virüs, başka sistemlere bulaşabilir mi? Ya da hayvanların vücuduna yerleştirilen radyo frekanslı çipler ile uzaktan elektronik sistemler kontrol edilebilir mi? Gasson'un başarıyla tamamladığı deneyi, bu sorulara evet yanıtı veriyor. Tabii şu an için insan vücuduna yerleştirilen çipler çok komplike olmadığı için henüz bir sorun yok, demiş Dr. Gasson. Ve eklemiş: Esas sorun gelecekte yaşanabilir. Gelecekte daha komplike çipler ile çalışacak medikal aygıtlar (kalp pilleri, ritm düzenleyiciler vs.) virüslerden etkilenebilir.

 

"Bu teknolojilerin yararları olduğu gibi bazı riskleri de var. Kendimizi geliştiriyor olabiliriz fakat cep telefonu gibi diğer teknolojilerde gördüğümüz üzere, risklere açık hale geliyor, örneğin güvenlik sorunları ve bilgisayar virüsleri gibi..."

 

Biz sayısız kere yazdık, insan doğasına haricen yapılan eklemelerin ne gibi kötü sonuçları olabileceğini. İşte, bu olayı yorumlayan Alman Profesör Rafael Capurro da bizimle aynı fikirde. Bakın ne demiş:

 

"Birileri, sizin vücudunuzdaki implantlara online olarak erişim sağlarsa, çok ciddi sonuçlar doğurabilir..."

 

Şu an için daha çok yer tespiti için kullanılan radyo frekanslı vücud çipleri, gelecekte beyin fonksiyonlarımızı arttırmak için kullanılacak. Dr. Gasson, bu konuda hayli iddialı:

 

"Çiplerin IQ ve hafıza arttırabileceği bir yol bulursak, insanlar kendi istekleriyle bıçak altına yatacak..."

 

Bu öngörüyü yapan, dünyada ilk bilgisayar virüsünü taşıyan insan. Düşünsenize, hafızanız ve IQ'unuz gelişsin diye taktırdığınız çiplerin, bugünkü bilgisayarlar gibi virüs ve truva atları ile dolu olduğunu...

 

Yaşadığımız gerçeklik, bilimkurgu senaryolarına yetişmeye başladı…

 

 

 

Bu değerlendirmelerden sonra  gelelim işin perde arkasına:

 

Dr.Gasson, “vücudumuzun sınırlarını bilmiyoruz, onu öğrenmek istiyoruz” diyor. Amaçlarından birisi de, insan beyni ile bilgisayar sistemleri arasında bağlantı kurmak. Bu ekibin 8 kişi olduğu bilinen bir gerçek.

 

Biz ONALTIYILDIZ olarak bu konuda bilinmeyenleri yazalım: Bu ekibin içersinde Craig Venter’de var. Ancak Venter’in çalışma sahası bu ekiptekilerden farklı.

 

Dr. Mark Gasson ile beraber çalışan asıl kişi, perde arkasında kalan Heny Gabax. Bu ikilinin ortak özelliği, ikisi de Yahudi asıllı ve bunların projeleri  İsrail tarafından finansa edilmektedir.

 

Bunlar “yeni bir bilgisayar” üzerinde çalışmaktadırlar. Bu yeni çalıştıkları bilgisayar şu an kullanılanlardan oldukça farklı özellikler içermektedir. Gasson ve Gabax şu an var olan bilgisayarlarla bu projelerini gerçekleştiremiyorlar, bunun için yeni bir bilgisayar üzerinde çalışmaya başladılar. Bu yeni bilgisayarla ilgili söyleyebileceklerimiz şimdilik şunlar: Bu yeni çalışılan bilgisayarda kablo sistemi yok. Hava ve su ile iletişim sağlamaya uğraşıyorlar. Ehli için bu bilgiler yeterlidir sanıyorum.

 

Bu projenin arkasında Pentegon ve Nasa’da var. Gasson’un ve Gabax’ın ikisi de buralara rahatça girip çıkabilmektedirler. Araştırmalarının bir bölümünü buralarda sürdürmektedirler. Her ikisinin de Pentegon ve Nasa’da göz kimlikleri mevcut. Yani istedikleri bölüme gözlerini okutarak, şifreli kapıları açarak girmektedirler.

 

İngilizce Özet:

 

The main person working with Dr. Mark Gasson is Heny Gabax. Common feature of that couple is having Jewish origine and being financially supported by Israel in their projects.
 
They focus their work on “a new computer” . That machine is too different than those used at present. Gasson and Gabax could not succes their aims with the present computers, that’s why they started to work on a new computer. What we can say about the new computer is that: there is no cable system on it. On that sense, they try to contact with both weather and water.
 
Pentagon and NASA are at the back of that project. These two people, Gabax and Gasson can enter into these institutions without facing with any obstacles. In so much that, they go on their project there. Their eye identities exist in both Pentagon and NASA. In other words, they can enter into whichever department they want with showing their eyes to machines which recognize only specific determined people.

 

 

Erol Elmas

buulkem@gmail.com

 
Bu yazı 8,364 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 4 Ağustos 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar
  • 22 Eylül 2016 Kadim Savaş Devam Ediyor
  • 16 Eylül 2016 Che Guevara Yahudi'dir!
  • 28 Ağustos 2016 Biden Hangi Şantajlarla Geliyor
  • 5 Ağustos 2016 Şifreler Açıklanıyor!
  • 29 Haziran 2016 İstanbul'un İlk Sahibi Türklerdi!
  • 8 Haziran 2016 Türklerin Sırrı AY'da Saklanıyor
  • 29 Mayıs 2016 TIME Dergisine Kapak Olmak

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,277 µs