En Sıcak Konular

Dr. Özlem Genç

Köşe Yazarı
Dr. Özlem Genç
9 Nisan 2020

Sözde Kutsal Korona AşısıYazımıza 07.04.2020 tarihli bir haber ile başlayalım: “Bill ve Melinda Gates Vakfı tarafından desteklenen Inovio Pharmaceuticals’ın araştırmacıları tarafından geliştirilen INO-4800 DNA isimli aşının hayvan testlerinde başarılı bir şekilde bağışıklık geliştirildi. Hayvan testlerinin ardından şirket şimdi de faz 1 insan testleri için hazırlıklara başladı. Inovio tarafından geliştirilen INO-4800 DNA isimli aşı ile insanlara spesifik olarak tasarlanmış bir plazmid enfekte ediliyor. Enjekte edilen plazmid sayesinde hücreler belirli bir enfeksiyona karşı mücadele edecek antikorları üretebiliyorlar….” (https://www.webtekno.com/bill-gates-koronavirus-asisi-insan-testleri-basliyor-h89652.html). Ve bu aşının 06.04.2020 tarihinde sağlıklı gönüllüler üzerinde (40 kişi) insan çalışmaları başladı.

Inovio şirketi; kanser ve bulaşıcı hastalıkların (Zika virüs, Lassa ateşi, Human Papilloma virüs, Ebola, HIV, MERS, COVID vb.) tedavisinde kullanılmak amacıyla DNA aşılarını üretmek için çalışmalar yapan bir biyoteknoloji şirketidir. Şu anda kanserlerden sorumlu HPV 16-18 (Human papilloma virüs) virüs enfeksiyonlarına karşı Faz 3 çalışma seviyesinde olan bir aşı (VGX-100) üretimi mevcuttur.  Şirketin internet sitesinde (https://www.inovio.com/) şu ifade yer almakta: “Inovio, IMMUNO-INGENUITY'yi hayata geçiriyor ve kanser ve bulaşıcı hastalıkların tedavisi ve önlenmesinin geleceğini yeniden şekillendiriyor (Inovio is bringing IMMUNO-INGENUITY to life and is reshaping the future of treating and preventing cancer and infectious diseases)”. Dikkat; iddiaları “geleceği yeniden şekillendirmek”. Aynı şirketin sitesinden başka bir cümle: “IMMUNO-INGENUITY, devrimci yollarla bağışıklık sistemini aktive etmek için kendimize meydan okumaktır/zorlamaktır (IMMUNO-INGENUITY is challenging ourselves to activate the immune system in revolutionary ways)” Cümledeki “kendimize meydan okumak ve devrimci” kelimeleri yine kayda değer.

DNA aşısının üretimini ve uygulanmasını basitçe açıklayalım. Virüse ait hastalıktan sorumlu olan uygun antijen bölümü belirlenir ve bu antijene uygun sentetik DNA sekanslama teknolojileri ile üretilir. Bu sentetik DNA parçası bir plazmide yerleştirilir. Plazmid de aslında kendi kendine replike (kendini kopyalayabilen) olabilen bir DNA parçasıdır. Plazmid, virüsün antijen yapısını kodlayan DNA parçasını taşıyan bir vektör (taşıyıcı) dür. Sonra bir elektroporasyon cihazı (deri yüzeyine elektrik impulsu verir) ile insan hücre membranındaki porlar (küçük delikler) genişletilir. Bu porlardan plazmidler hücre içine verilir. (şirketin kendine ait bir video: https://www.youtube.com/watch?v=SzwyTxXRs5M). İnsan hücresi virüs antijenlerini üretmeye başlar ve vücutta bu antijenlere karşı antikor üretilmeye başlar. 

Şimdi farklı bir açıdan devam edelim. Kısmen ziynet eşyalarından yapılan ve böğürebilen bir buzağıyı Tanrı edinenleri biliyoruz. Bu konu ile ilgili Kalpoder derneğimizde yapılan çalıştayları izleyenler bilirler. “Bu buzağı; yapay zeka ya da robot teknolojisi ile yapılmış bir ürün müydü?”  konusu gündeme gelmişti.  Yani ortada yapay zekâya, robotlara tapan bir kavim mevcut diyebiliriz sanırım. Aynı kavimin sözde “kutsal” saydığı buzağı büyümüş ve taptıkları inek olmuş. Hz.Musa bu kutsal ineği kesmelerini istiyor (Bakara/67-73). Ancak onlar ineği kesmemekte direniyorlar. İneğin özelliklerine bakalım: “Ziynetten/altından yapılan buzağıya benzer gibi sarı ve parlak, yapay zekâ gibi orta yaşta, göz boyayıcı, boyunduruk altına alınmayan, yer sürmeyen, ekin sulamayan, serbest dolaşan”. Yapay zekayı ya da yapay zeka ile oluşturulmuş robotları, teknolojileri mi tarif ediyor ne?  Sayın Oktan Keleş Pirimin son yazısında (https://www.onaltiyildiz.com/?haber,7750/kutsal-korona-asisi-aziz-korona-mi-insanligin-yenitanrisi-mi bahsettiği aşı ayeti Bakara/73“Ona, bir parçasıyla vurun” dedik. İşte Allah ölüleri böyle diriltir ve akıl edesiniz diye size âyetlerini gösterir.” Ayetteki “darabe” fiili “vurmak” olarak çevrilse de bu kelimenin birçok anlamı var: Sarmak, bir şeyi bir şeyin üzerine sabitlemek, örnek vermek, sefere çıkmak vb.  (https://www.youtube.com/watch?v=ufAZuxceoho&feature=youtu.be&t=1239). Bir benzetme yaparsak:  İneğin bir parçası (ilah edinilen yapay zekâya yaptırılan sentetik DNA yüklü plazmid) ölen kişiye vurulur (elektroporasyon cihazı ile deri yüzeyine elektrik impulsu verilir ve DNA hücre içine sokulur) ve ölü dirilir. Şeytanilerin hep özlemle istediği şey öyle değil mi? İster aşı ile ister mekanik çipler ile insanoğlunu kontrol etmek, belki de yeniden dirilterek Tanrı rolünü oynamak. Tabi bu teknoloji Rahmani yolda kullanılırsa oldukça faydalı olacaktır, bu kesin. Yukarıda koyu puntolarla yazdığım kelimeleri toplayalım: “Geleceği yeniden şekillendirmek amacıyla, devrimci yollarla kendimize meydan okuyarak ve elektrik impulsu (vuru) kullanarak vücuda sentetik DNA enjekte etmek” Gayet açık öyle değil mi? Şimdi “Kutsal Korona tacını” takmak isteyen parmak kaldırsın.

Peki, sentetik DNA’nın ne gibi bir zararı veya faydası olabilir? 21 Temmuz 2017 tarihli (https://www.onaltiyildiz.com/?haber,6171) Sayın Emir Yıldızdan’ın makalesinde “Manyetik Biyoloji” kavramı şu şekilde açıklanmaktadır:  “Bu bilinmeyen ve ilk defa açıklanacak bir proje olup, işleyiş şu şekildedir: Yarı sentetik, yarı organik, suni organlar üzerinde etkisi olan bir çalışma. Ne demek bu? Örnek; size implant yapılıyor veya başka suni bir organ takılıyor. Burada o takılan organa tesir eden ve etkisi altına alan yeni nesil bir çalışma. Diyelim ki Yahudi’ye takılan suni organ ile başkasına takılan suni organ üzerinde aynı etkiyi vermeyen bir çalışma. Bu çalışmayı diğerlerinde ayıran özellik kişi veya gruba göre özellik verilebiliyor. Bu yarı sentetik yarı organik parçalar isteğe göre yönlendirilebiliyor.” Acaba ilgili makalede bahsedilen COVİD aşısında bulunan ve teknolojik olarak sentezlenen “sentetik DNA” olabilir mi? İstediğini yükle, istediğini çıkar, kendine göre şekillendir ve istediğin şekilde yönet. Aynı makalede bahsedilen Yahudilerin “Gargad Projesi” nin (http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2983görünmezlik DNA’sı projesi olduğunu biliyoruz. Ya peki bu aşıda kullanılan plazmid ve sentetik DNA; sana ayrı, bana ayrı ve bazı kesimlere de daha özel ve güzel olarak üretilirse, asli işini yapıyor görünüp, verilecek manyetik impulslardan farklı etkilenecekse. İşin temeli bu mudur?

Son olarak “Kutsal Korona aşısı?” nı üreten bu şirket ile ilgili bir borsa haberi ile bitirelim: Why Inovio Pharmaceuticals Stock Is Skyrocketing Today (Bugün Inovio hisseleri neden havalanıyor/aşırı artıyor)” Sonuçta serbest piyasa ekonomisi…

 

Saygılarımla.

Özlem Genç

 drozlemg@gmail.com 

 https://www.onaltiyildiz.com/?haber,7786/sozde-kutsal-korona-asisiBu yazı 2,944 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 2 Haziran 2022 Simülasyon Teorisi ve Adguk Öğretisi
  • 25 Mayıs 2022 Monkey Pox; Maymunların Suçu Ne?
  • 22 Haziran 2021 Suyun Hafızası
  • 21 Aralık 2020 Can Suyum-2
  • 16 Aralık 2020 Can Suyum
  • 20 Haziran 2020 Kafesdeki Zihinler
  • 11 Mayıs 2020 Simbiyotik Yaşama Hazır mısınız?
  • 1 Mayıs 2020 Maskeli Bir Dünya mı?
  • 9 Nisan 2020 Sözde Kutsal Korona Aşısı
  • 6 Nisan 2020 Kök Börü - Mavi Kurt ve Göklerin Bilgisi
  • 26 Mart 2020 Korku ve Umut
  • 22 Mart 2020 Covid-19 Hakkında Küresel Gerçekler
  • 7 Mart 2020 Tek Nefes,Tek Nefis
  • 23 Ağustos 2019 Selam Olsun Bizlere
  • 11 Kasım 2018 Türk, Öğün, Çalış, Güven
  • 7 Eylül 2018 Şarbon Nedir?
  • 6 Temmuz 2018 Hatırla
  • 19 Mart 2018 Ah Bu Gönül
  • 4 Ocak 2018 Kimiz Biz?
  • 28 Ekim 2017 Çok Mu Meşgulsün? Şimdi Dinle Sana Anlatacaklarım Var

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,850 µs