En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
6 Eylül 2008

İstanbul`un MeczubuBüyüklere masallar Evet yazdığım bu konunun başlığına daha uygun bir başlık bulamadım. Nedenini anlatacağım konuyu okuduğunuzda hak vereceksiniz. Arap binbir gece masallarından bir alıntı yaşadı. Geçen hafta Türkiye`yi 40 yıl sonra ziyarete gelen Kral`ın durumu gelecek nesillere arşivden okunsaydı bu masal herhalde şöyle anlatılırdı. Bir varmış bir yokmuş geçmiş zamanın birinde orta doğuda kan gövdeyi götürürken Suudi Kralı Kral Abdullah tüm saltanatıyla o devrin bineği 17 uçak 160 arabayla adeta gövde gösterisi yaparcasına saltanatının azametiğle Türkiye’ye gelir.

 Orta doğuda yeni doğmuş bebek cesetleri parça parça toprağın dibinden çıkarılırken o günkü kral Abduş Türkiye’nin tarihi saraylarında ziyafetler çeker. Türk halkı bu olay karşısında `bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü` diyerek eski bir söylevini dillendirir. Çünkü bundan önceki Suudi kralı Abdullah ibnisi tam 40 yıl önce bu topraklara gelmiştir. 40 yıl sonra bu bu ani ziyaretle 7 bin deve yükü altın iş birliği içinde o günkü Türk devleti başkanına söz verip anlaşmıştır. Türk halkı bu sefer eski bir Türk ata sözünü dillendirir. Bu hadise karşısında bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır ya bu 40 yıl geçmiştir.Tekrar gelip kahve içip bir 40 yıl daha tazelenmiştir.

Kral Abduş bu hadise böyle konuşulurken tam bu sırada bazı sırlara vakıf olan bir kuş o devirde İstanbul’da yaşayan meczuba işin perde arkasını fısıldar. Kuş İstanbul’un meczubununa şunları anlatır. Bu kral Abduş var ya buraya 17 uçak 160-200 araba konvoyuyla saltanatının yüceliğini azametini göstermek için gelmedi Türkiye’ye. 17 Uçak dolu parasını mücevherlerini hazinesini buraya getirdi emanet bıraktı. 160-200 arabayla bunlar Türk devletine verildi ve kendi saltanatının korunmasını olası bir hadisede sığınma talebinde bulundu. Çünkü Suudi kralı bir gün haremine giderken vezirleri bir haber getirdi elinde bir kağıt kağıdın içinde de bir harita vardı. Bu o devrin zor günlerinde yayınlanan devrin zalim kralı bugun arkeolojik kazılarda bile kalıntıları bulunmayan ve bu günlere değer bir eser üretmeyen ABD kralı bir plan yapmıştı. Ve bir harita çizmişti. O günkü orta doğudaki tüm Müslüman devletleri bölmüş kafasına göre sınırları değiştirmişti.O dönemin devleti israil ile yapmıştı bu planları ki bugün o devlete tarihten silinmiş. Suudi kralı da krallığından etmiş o harita kralın morali bozulu vermiş. Şimdi ne yapmalıymış düşünmüş İran’a sığınamaz aralarında tarihi mezhepsel rekabeti var.Batıya sığınamaz kendi halkı tarafında öldürülür.

O zaman ne yapmalı: ‘Hah buldum’ demiş Hiç sevmediği Türklere gitmeli sancağını öpmeli devletine sığınmalı ortalık karışırsa (Ortadoğu) şimdiden hazinesinde saltanatınızda asil Türklere emanet etmeli olası bir hadisede söz almalı saltanatıyla sığınmak için. Burada dünya halklarının gözünü boyamak için 7 bin deve yükü antlaşmasıyla kamufle edilmeliydi. Ortalık düzeldi mi yine ne Türkü ne de bir başkasını tanır geri dönerdi memleketine dedesi ibniden bir şeyler öğrenmişti. Kuş bunları anlatmıştı. İstanbul’un meczubuna. Meczup dinlemişti ve düşünmüştü derin derin. Öyle ya böyle bir ortamda 17 uçakla bir saatlik yoldan İslam dünyasının tepkisini çekeceğini bile bile kendi dindaşları öldürülen böyle bir azametler yurduma İstanbul’uma boşuna gelmemeliydi. Bir kral 17 uçakla ne getirir niye gelir bunları düşünür ve o devrin telefonu internet denen davul tokmakla bunları halka anlatır Bu masalda bu gün böyle bahsedilir Büyük TÜRKİYE’DE……Bu yazı 12,020 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,260 µs