En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
31 Temmuz 2017

Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştikİnternet İsyan Raporu  (İnternet Ağı Şemsiyesi)  Analizini yazdığımızda  yıl 2012 idi. O zaman da söylemiştik: “Bu tarihi bir makale ve ilerde sık sık bu habere atıfta bulunacağız” diye. Biz ne yaptığımız gayet iyi biliyoruz. Yaptığımız işin farkındayız.

O analizimiz http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1825 alanında yayınlanan makale olarak ve öncü olması bakımından TEK’ti.

Şimdi 5 yıl önceki analizimiz neden tekrar gündeme getirdik?

Anlatacağız...

Önce o makaleden kısa bir alıntı:

“ABD’nin özellikle internet medyasını kullanarak yaptığı bir planı deşifre edeceğim” demiş ve  eklemiştik: “Pentagon’un bu yeni tekniği bugün Ortadoğu’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ortadoğu’da seçilmiş bazı bölgelerde  internete girenler kolayca manipüle edilebilmektedir.”


Makalenin devamında da:

Bu planın ana beyni yani merkezi Pentagon. Plan bu merkezden yürütülmekte ve kontrol edilmektedir. Ancak bu merkezle bağlantılı bazı özel birimlerle de işbirliği yapılmaktadır.

... 

Pentagon,  bu metodu Ortadoğu’da meydana gelen ayaklanmalarda  kullanmıştır. Bu metodun diğer bir ayağı olan “İnternet Ağı Şemsiyesi”  aracılığı ile bu ayaklanmalar organize edildi. Arap Baharı bilindiği üzere internet üzerinden organize edilerek halklar yönlendirildi. Arap Baharı ayaklanmalarında kimsenin aklına gelmeyecek psikolojik harp teknikleri  kullanıldı. Örneğin, Mısır’daki Tahrir Meydanı, bu iş için seçilmişti. Bu meydana halkı çekebilmek için  işte Pentagon bu İnternet Ağı Şemsiyesi’ni kullanmıştır.

Nasıl mı? Bu iş için Mısır’ın en etkili gazetelerinden biri olan Al Ahram Gazetesi’nin internet sayfası paravan olarak kullanıldı. Güya Al Ahram Gazetesi  Tahrir Meydanı’na toplanma çağrısı yapmıştı. Aslında böyle bir şey yoktu. Yani Al Ahram Gazetesi çağrı falan yapmamıştı. Ama internette o gazetenin  sayfası öyle sunuldu. Ancak burada bir detay daha vardı: İnternete giren tüm Mısırlılar bu çağrıyı gazetenin o sayfasında göremediler. Tahrir Meydanı’nda toplanma çağrısı sadece ilgili alanlardaki internet ağı kullanıcılarına servis edilmişti.        

İş sadece bununla da kalmadı; bunun yanında cihad çağrıları, tüm dünya haberleri farklı bir şekilde sunuldu belirlenmiş olan bu ağı kullananlara. Mesela bu ağı kullananlara; “tüm dünyada İslami seferberlik başlatıldı” haberleri yayınlandı. Oysa gerçekte böyle bir haber yoktu. Bu seferberlik haberi sadece internetten Mısır’ın belli bölgelerine gösterildi. Bu haberleri görenler sanıyorlardı ki, tüm dünya aynı haberleri görüp, okuyor. Gerçek elbette böyle değildi. Bu internet ağını kullananları,  ajanlar ve özel birimler, ellerindeki  bond çantalardan yönlendiriyordu. 

Daha açık bir örnek vermek gerekirse; Diyelim ki bir Mısırlı, bölgesindeki internet ağını kullanarak, uluslar arası bir yayın kuruluşu olan  CNN’nin ana sayfasına giriyor. Ancak bu Mısırlının girdiği  CNN sayfası, CNN’nin gerçek sayfası değildi. Bu Mısırlının girdiği sayfalar, önceden Pentagon tarafından hazırlanan,  sahte sayfalardı. O topluma göre hazırlanmış, toplumu yönlendirmek üzere kurgulanmış sayfalardı.

(Tahrir Meydan’ı ile ilgili  Facebook sayfası üzerinden örgütlenme ve  iPhone, Blackberry kullanıcılarının yönlendirilmeleri  artık bilinen şeyler olduğu için fazla üzerinde durmadım.)

 Bütün bu çalışmalar için çok önceden   müthiş bir ön hazırlık aşaması vardır. Bunun için önceden toplanılan bilgiler analiz edilmiş, isyan edebilme kapasitesi olan toplumun tüm bireyleri  internet ağı kullanılarak yönlendirilmişti.  
         
Pentagon’un bu yeni tekniği bugün Ortadoğu’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ortadoğu’da seçilmiş bazı bölgelerde  internete girenler kolayca manipüle edilebilmektedir. 

Şimdi bir düşünün  bakalım;  bu İnternet Ağı Şemsiyesi kullanılarak  tüm dünya nasıl kandırılır? Tüm dünya iletişim araçları, onların tasarladığı, fakat bizim normal günlük girdiğimiz internet ağına toplanıp yönlendirme yapabilirler.” Diye analiz yapmıştık.

Makalenin tamamını http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1825 bu linkten okuyabilirsiniz.

Evet bu raporu neden gündeme getirdik? Pentegon  geçtiğimiz günlerde bu tekniği (İnternet Ağı Şemsiyesi)  tekrar uyguladı. 

İki gün evvel bir haber medyada yer aldı:


“Amerikan İstihbarat servisleri, Katar Haber ajansına yönelik siber saldırıyı Birleşik Arap Emirliklerinin organize ettiğini iddia etti.

Washington Post tarafından ABD istihbarat servislerine dayandırılarak verilen haberde, Katar'a karşı abluka hareketlerinin başlatılmasına delil oluşturmak için, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Essani'nin ifadeleriymiş gibi göstermek amacıyla Katar hükümetinin haber ajansı ve sosyal medya sitelerine siber saldırıyı Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) gerçekleştirdiği kaydedildi.

Katar Emiri'nin ağzından yayınlanan ve Katar tarafından sahte olduğu iddia edilen yayımların ardından Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır derhal Katar ile siyasi ve ticari bağlarını kestiğini açıklayıp 48 içinde Katarlıların ülkelerini terk etmelerini istemiş, kara, deniz ve hava limanlarını Katar'a kapatmıştı. BAE'nin ABD nezdindeki büyükelçisinin Washington Post gazetesine gönderdiği açıklamasında, BAE'nin söz konusu siber saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasının yalan olduğu belirterek, "BAE'inin makalede iddia edilen korsan saldırıda hiçbir rolü yoktur" ifadesi yer aldı. Elçi, "Doğru olanın Katar'ın Talibandan Hamas ve Kaddafiye kadar aşırı uçları finanse ettiği, şiddeti, radikalleşmeyi ve komşu ülkelerinin istikrarını bozduğudur" dedi.

https://www.haberler.com/abd-katar-a-yonelik-siber-saldirinin-ardinda-bae-9840331-haberi/

http://www.star.com.tr/yazar/meger-katar-hacklenmis-yazi-1237891/

Yani kısaca:

ABD istihbaratı yani yazımımızda da direkt ismini verdiğimiz PENTAGON  diyor ki:  Katar Krizi’nin nedeni bir siber saldırı. Katar hükümetinin resmi web sitesi manipüle edilmiş, Katar Haber Ajansı’nın internet sayfasından ve Twitter’dan Emir El Sani’nin sahte görüşleri paylaşılmış.”

Yalnız ABD burada bir uyanıklık yapıyor suçu BAE’ye atıyor.

Oysa bu planı ta 5 yıl evvelinden yazmış, nasıl işlediğini duyurmuştuk.

Yüce Türk Devletimiz’e Şeytani planları bir bir açıklamıştık. Açıklamaya da devam edeceğiz. Türk devleti her şeyin farkında... Farkında olmayanlar, yıllar sonra elbette yanlışa düştüklerini kabul edeceklerdir.

Şeytan surete takılır… Surete takılmak Şeytan amelidir..

Saygılarımla.

 

Emir Yıldızdan  
buulkem@gmail.com 
Twitter:@emiryildizdan

27.07.2017 Bu yazı 5,272 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,631 µs