En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
14 Mayıs 2017

Acaba?
15 Temmuz darbe gecesinden beri bir  Adil Öksüz muammasıdır gidiyor. Bu konuyla ilgili yüzlerce makale, tv programı yapıldı. 15 Temmuz öncesinde tanınmayan bu kişi, 15 Temmuz’dan sonra ismen bilinen biri haline geldi. Bu kişi, alçak kalkışmanın kilit ismi olarak lanse edildi. Akıncı Hava üssünde yakalanan alçakların hepsi ters kelepçeli iken, bu şahsın elleri düz kelepçeli olarak resimleri servis edildi. Adil Öksüz çıkarıldığı mahkemede itirazlara rağmen ilgili hakim tarafından serbest bırakıldı. Daha sonra da bu şahıs elini kolunu sallayarak sırra kadem bastı. Öldü mü, öldürüldü mü, kaçtı mı, kaçırıldı mı?  Bu konuda bir çok senaryo gündeme getirildi. MİT’e çalıştığı bile söylendi.MİT çok sonra açıklama yaparak kendileri ile bağlantısı olmadığını söyledi.Daha sonra bu şahsın CIA’nın adamı olduğu iddia edildi. FETÖ’nün kuryesi olduğu söylendi. Senaryolar bu şekilde devam ederek söylentiler çoğaldı.

Darbenin bütün kodları bu şahsı adeta kilit konuma getirdi. İyi ama bu şahsı nerede? Neden bulunamıyor? Şehir efsaneleri aldı yürüdü: MİT’in öldürdüğü, FETÖ’nün öldürdüğü, veya ABD elçiliğinde saklanarak bir şekilde kimlik değiştirilerek kaçırıldığı vs. söylentiler devam etti… ABD elçiliği bir açıklama yaparak bu şahısla ilgili bilgilerinin olmadığını söylediler…

Bir şehir efsanesi de biz uydursak, acaba mantıklı olur mu? Bu şahıs yüzlerce kere Fetöş’ün yanına gidip gelen bir öğretim görevlisi. İstanbul’un herhangi bir ilçesine yüzlerce kez gidip gelsen; esnaf, emniyet, çevreden sorarlar; ‘ne iş sen habire girip çıkıyorsun?’ diye.

Şimdi bu öğretim görevlisi, devlet memuru şahıs yüzlerce kere ABD’ye gidip geliyor. Bu kadar çok giriş çıkışın istihbarat birimlerinin dikkatinden kaçacağını sanmıyoruz.

Bizim şehir efsanemiz bunlarla ilgili de değil. Başka bir yerden yürümek istiyoruz. Hatırlayın daha önce de FETÖCÜLER Gürcistan üzerinden kaçmışlardı. Sonra Gürcistan üzerinden başka ülkelere sığınmışlardı. Zekeriya Öz örneği gibi. Almanya’ya sığındı bu FETÖCÜ ama oraya Gürcistan üzerinden geçti. Gürcistan serbest giriş çıkış yapılan adeta bir serbest bölge vazifesi gördü. Gürcistan bir çıkış kapısıydı onlar için.

Bu tesadüf olamazdı, önceden çalışılmış, bilgi edinilmiş bir güzergâh olduğu açıkça ortadaydı. Burada gözden kaçan bir nokta var. Bizim şehir efsanemizde burada başlıyor. Gürcistan gibi civar ülkelerde Rus istihbaratı çok etkin. Kuş uçsa Rus istihbaratının haberi oluyor. Bu güzergâhtan geçenleri mutlaka biliyorlardır. Rus istihbaratının geçişlerde göz yumdukları kişilere göre bir önem sıralamaları vardır. Ama içlerinde öyle biri olmalı ki; İncirlik Hava üssüne rahatlıkla girebilecek, dolayısıyla ABD ve CIA bağlantısı çok sırıtacak biri herhalde Ruslar içinde önem arz ediyor olmalıdır. Üstelik bu kişi hain bir darbe girişiminin de kilit ismi haline gelmişse.

Acabayı sormaya devam ediyoruz, dedik ya bu da bizim şehir efsanemiz. Bu şahsı Ruslar o güzergâhtan alıp MOSKOVA’YA götürmüşler ise… Bu ihtimal hiç sorgulanmadı. Eğer Adil Öksüz için söylenilenler doğru ise; bu şahıs neden ABD’ye kaçsın ki? Sonuçta ABD kendisi ile ilişkisi olan birini gözünü kırpmadan yok edecek veya Türkiye’ye karşı pazarlık konusu haline getirecektir. (Zarrap ve Halk Bankası örneği gibi) Yani kullanacaktır. Dolayısıyla Adil Öksüz kilit konumda biriyse bunları biliyor olmalıdır diye düşünüyorum. Adil Öksüz herhangi bir Avrupa ülkesine kaçsa, ABD eliyle koymuş gibi bulacaktır. O zaman geriye ne kalıyor elimizde? Bu durumda Adil Öksüz için en güvenilir liman Rusya olmaz mı? Denildiği gibi biriyse bu şahısın Rusya’nın elinde olması onların da işine gelir.Bu şahıs şok şey bilen biriyse, bildiklerini kullanarak  hayatta kalmaya çalışacaktır.

Şimdi bir an 15 Temmuz  günlerine geri dönelim: Putin’in danışmanı Aleksandr Dugin ‘darbeyi önceden bildirdik’ diye  Türk ve Rus medyasına konuştu. Üstelik darbe öncesi ve günü bu şahıs Türkiye’de idi. Adil Öksüz’ün acaba önceden Rusya ile bir ilişkisi olabilir miydi? Öksüz, Ruslar’ın elindeyse ve FETÖ’nün Ak Parti ile olan ilişkileri konusunda Ruslara bilgi vermiş ve Ruslar da bu bilgileri Türkiye’ye karşı kullanıyor olabilir mi?

Bir anekdot: Rus Elçisi Karlov’un öldürülmesinde  bu kişi üzerinden iş taşeronlar vasıtası ile ABD ve Rus hesaplaşmasına dönüşmüş müdür?

Hiç bizi boşuna arayıp da sormayın. Resmen söylüyorum, bizim anlattıklarımız da şehir efsanesi.Herhangi bir net bilgimiz yok. Ama  bizim şehir efsanemiz diğerlerinden daha mantıklı.

 

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

Twitter:@oktankeles

02. 5.2017Bu yazı 15,224 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,776 µs