En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
16 Eylül 2016

Che Guevara Yahudi'dir!İlk kez yine Oktan Keleş yazmıştı tarih 15 Ağustos 2007. Oktan Keleş,  “Che Guevara, İsrail kasabı Ariel Şaron'un akrabasıdır” diyordu.

Oktan Keleş o yazısında:

“Che Guevara. Desek ki bu şahıs İsrail kasabı Ariel Şaron'un akrabasıdır ve Şaron da Che Guevara'nın dayısının oğlu. Che'nin annesi Rus asıllı Yahudi Celia de la Serna Arjantin'e göç eder ve ismini değiştirir.( Theodor Herzl'e bir Yahudi devleti'nin nerede kurulacağı sorusuna karşılık Herzl, iki öneride bulunur: Filistin yada Arjantin.) Arjantin’in başkenti Buenos Aires'te mühendis Ernosto Guevara Lynch ile evlenir. Bu evlilikten Che doğar. Che'nin annesi 1965 tarihinde ölürken bu aile sırrını Che'ye verir belgelerle. Che'nin dayısı Samuil Filistin’de hayatını sürdürmüş. Ayrıca Che'nin annesi Şaron'la birlikte yaşamıştır.

Che 1960'lı yıllarda İsrail'e sık sık gizlice isim değiştirerek giriyor. Ariel Şaron kontrolünde buradaki dinî Yahudi okullarında eğitim alıyor. Sonrası malum: Dünya sahnesi'ne çıkarılıyor. Tıpkı daha önce çıkarılan onlarca figüran gibi.

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=15

Evet, Yahudiler asla başkalarının kahraman olmasını istemezler. Che’yi devrimci lider görenler “acaba bu kadar insan varken neden bu isim parlatılmıştır” diye hiç düşündüler mi? Yahudi medya gücü, onlara yine bir YAHUDİ’yi kahraman(!) olarak verdi.

Che'nin Yahudi veya başka ırktan olması, veya İsrailli, Arjantinli, Kübalı olmasının bizim için bir önemi yok. Önemli olan şimdiye kadar Yahudi kimliğinin gizlenerek dünya sahnesine bir Devrimci olarak sunulmasıdır. Che Guevara’nın arkasındaki enformatik güce baktığımızda da Yahudi izlerini zaten görmek mümkün...

Şimdi: 

Che Guevara’nın Yahudi olduğunu yazdığımızda bazıları yine burun kıvırmıştı. Arjantin nere, İsrail nere demişlerdi? Başka şeylerde söylemişlerdi. Ama aradan zaman geçti, İsrail bu sırrın ortaya çıkmasından sonra yavaş yavaş Che Guevara’nın Yahudi olduğunu fısıldamaya başladı.

Oda Tv’nin İsrail’de yaşayan Yahudi yazarı İsrail’deki konuşulanları aktardı. Aradan 9 yıl geçmiş. Yahudiler artık itiraf ediyorlar.

Rafael Sadi/Tel Avivden yazıyor:

“İsrail’de Che Guevara’ya dair bir başka efsane var. O da Guevara’nın Yahudi asıllı olduğuna bugün İsrail’de yaşayan pekçok Yahudi ile akrabalığının bulunduğuna dair. Öyle ki bu iddia Guevara’nın Ariel Şaron’la akrabalığına kadar gidiyor.

Ernesto Che Guevara'nın annesi olan ve kitaplarda İrlanda-İspanyol kökenine vurgu yapılan Bayan Celia Sheinerman 1964 yılında ölüme yakın olduğunu hissedince oğluna uzun yıllarıdır sakladığı aile sırrını açıklamaya karar verdi.

Bayan Celia 1908 yılında Siyonizme alışmaya başlayan Rus Yahudisi bir ailenin kızı olarak dünya ya geldi. 18 yaşına kadar Celia, Başkentin Yahudi mahallesinde büyüdü ve Yahudi eğitimi aldı.18 yaşında ise Arjantinli, Katolik bir doktor olan Ernesto Guevara Linch ile evlendi. Yahudi kimliğini bir kenara bıraktı. Ernesto Che Guevara bir yıl kadar sonra da dünyaya geldi. Yahudi köklerini oğluna da anlatmamıştı.

Celia kendinden büyük abisi Samuel'in 18 yaşını doldurduktan sonra İsrail'e göç ettiğini biliyordu. Che ise annesinin anlattıklarından sonra köklerini bulmak için uğraş vermekteydi. İlk olarak 1964’ te Mısır'a gitti. Oradan da 24 şubatta Kıbrıs yolu ile İsrail'e ulaştı. İsrail ziyaretinin esas sebebi dayısı Samuel ile tanışabilmek ve onun aracılığı ile siyasi ilişkileri geliştirebilmekti.

Bu ziyaret sonunda kendisi ile aynı yaşta olan kuzeninin İsrail Savunma Kuvvetleri 1. Ordu Kara Komutanı General Ariel Şaron olduğunu öğrendi.

http://odatv.com/che-guevara-yahudi-kokenli-miydi-0309161200.html

Artık kendileri de yazmaya başladılar Ernesto Che Guevara'nın YAHUDİ olduğunu.

Oktan Keleş yazdığında burun kıvıranlar bakalım şimdi ne diyecekler?

Bu arada sayın Rafael Sadi hazır  Tel Aviv’desin   artık HİTLER’in mumyasının http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=11 saklı olduğu yerin peşine düşsen…Bak bu işten büyük şöhret yakalarsın…

Emir Yıldızdan       

buulkem@gmail.com 

Twiter:@emiryildizdan 

04.09.2016 Bu yazı 6,461 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,999 µs