En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
6 Eylül 2016

Şeytan Cihadı

Gaziantep’te insanlık dışı ancak Şeytan’ın yapabileceği bu hain terör olayını şiddetle kınıyoruz. 

Türkiye bir bütündür, bütün milletleriyle kardeştir. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız alçakça darbe girişiminden sonra anlaşılan Şeytanlar boş durmamakta. Söylenecek çok söz var; ancak sözden çok artık akıllı, basiretli adımların atılması elzem hale gelmiştir.

Şimdi burada önemsediğimiz bir konuyu  da gündeme getirmek istiyoruz.

Gaziantep’teki eylemi muhtemelen İŞİD’in yaptığı söylenmektedir. Türkiye’nin içinde cihad adı altında, devletin bilgisi ve inisiyatifi dışında hareket eden yapıların olduğu söylenmektedir. Daha önceki bir yazımıza dikkat çekmek istiyorum.

“İstanbul’da; kafelerde, nargilecilerde dolaşan Suriyelilere dikkat “ dediğimizde  bu yazdığımız hafife alınmıştı. Ancak bu uyarımız o yazıdan 20 gün sonra haklı çıkmış CİA’nın Suriyeli muhaliflerle İstanbul’daki nargile  kafelerinde görüştüğü ortaya çıkmıştı. http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1916

Şimdi bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum: 3 gün önce Almanya “Türkiye’de birçok cihadcı teröristin  sınır dışına girip çıktığını ve faaliyetlerde bulunduğunu”  söyledi. Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığımız bu açıklamayı kınadı.

Enteresandır  Almanya’nın bu açıklamasından 2 gün sonra hem de düğünde sansasyonel bir saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırı ile ilgili yayın yasağı olduğundan dolayı detaya girmiyoruz.

Gaziantep’teki saldırı ile ilgili olarak iktidar milletvekillerince yapılana açıklamalarda; “saldırının muhtemelen DAEŞ cihatçıları tarafından yapıldığını” söylediler.

Kim yaparsa yapsın, İslam’da böyle bir CİHAD söz konusu değildir. Düğünde bir araya gelmiş, çoluk çocuk masum insanların katledilmesi değil İslam hiçbir dinle uzaktan yakından ilgisi olamaz.

Türkiye’de  toplumun bir kısmında gördüğümüz bir gerçekte var; YANLIŞ CİHAD ALGISI. 

Türkiye’de bazı cemaat, tarikat ve gruplarda  son iki yıldır ivme kazanan  bu yanlış cihad algısı sebebi ile TÜRKİYE’YE HAS BİR SELEFİLİK EKOLÜ  oluşturulmaya çalışıldığı görülmektedir. Türkiye’ye has dememizin sebebi; birçok tarikat, cemaat hatta milliyetçi unsurların üzerinde bir algı operasyonu yapıldığı ve daha büyük oyunların hazırlandığı büyük resimde görülmektedir. Bu konu önemlidir ve gerekli tedbirler acilen  alınmalıdır.

Yine kulağımıza geliyor ki; büyük bir propaganda kokan  şu cümleleri duyuyoruz: “Geçenlerde Cihad için Türkiye dışında falan yere gittim, şimdi Türkiye’de İstanbul’dayım, Ankara’dayım, döndüm…” gibi söylemler yayılmaktadır. Bu söylemler doğru veya yalan bilemeyiz, bu söylemlerin doğruluğunu  Devletimiz tespit edecektir. Bizim endişemiz Türk vatandaşlarının “Türkiye’den çıkıp, sınır dışına gidip geri geliyorum” söylemleri üzerindedir. Bunu biz duyuyorsak, CİA,BND; MOSSAD’da duyuyor hatta yönlendiriyor da olabilir. 

Şimdi yukarıdaki istihbarat örgütleri, bu giriş çıkışları filme alıp, fotoğraflayıp belgelerlerse Almanya’nın geçen günkü açıklamasında da olduğu gibi Türkiye’yi zor duruma sokmak isteyeceklerdir. “ Bakın, Türkiye’den bazı gruplar sınır dışına çıkıp, sonra tekrar Türkiye’ye geliyorlar” diyeceklerdir. Hatta bu giriş çıkışları ve Türkiye dışındaki faaliyetleri bu örgütler organize edip, insanımızın iyi duygularını da istismar edebilirler.

Devletimiz özellikle Diyanet İşleri Başkanlığı bu 18 yaş altı üzerinde cihad algısı yapan, cihad masalları ile  onları kandıranlara karşı gerekli tedbirleri alması elzemdir. Diyanet İşleri Başkanlığı CİHAD’ın ne olduğunu, ne olmadığını açıkça anlatmalı ve marjinal grupların yanı sıra yabancı istihbaratçıların tuzağına bu gençleri düşmekten kurtarmalıdır. Gençler yanlış cihad algısı yüzünden, iyi niyetlerinin kurbanı olmakta ŞEYTAN’ın ve Şeytanilerin tuzaklarına düşmektedirler.

Devletin bilgisi dışında cihad yapıyorum diye giriş çıkış yapanlar Türkiye’yi zor durumda bırakacakları aşikardır. CİHAD DEVLETİN bilgisi dahilinde olur.Falan şeyhin, falan cemaatin, falan sözde liderin sözleri ve oyunları ile olmaz. Devletin bilgisi dışında kendi başına hareket edenler, Türkiye’yi zor duruma düşüreceklerdir  ki bu durum da düşmanın işine yarayacaktır. Ankara’dan bir yetkiliyle yaptığım telefon görüşmem neticesinde de bu durumun ne kadar ciddi olduğu teyit edildi.

Ülkemiz bir hain darbe girişimi ile karşı karşıya kalmış ve büyük bir badire atlatmıştır. Milli birlik ve beraberliğimize en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde bu tür faaliyetler Türkiye’ye yeni sıkıntı kapılarını açacaktır.

Ajanların cirit attığı ülkemizde çok daha dikkatli olmak durumundayız. İki gün önce Almanya açıklama yapıyor  ve iki gün sonra Gaziantep’te bu hain saldırı oluyor. Ne diyecekler, “saldırı Türkiye dışından geldi, Türkiye’de bunlara müsamaha gösterdi.”  Bu durumlar bir iktidar sorumluluğunda olmakla beraber mesele tüm Türkiye’yi ilgilendirdiği içindir ki milli bir meseledir.

Lütfen ilgililer bu hassasiyetimizi dikkate alsınlar, sahte cihad algıları ile hem insanlarımız hem devletimiz zor durumda kalmaktadır.

Tüm cemaatler, tarikatlar Devletin içinden, kurumlarından çekilmelidirler. Devlette liyakat ve Devlet adamlığı vasıfları ön plana çıkmalıdır. Cemaat referansları çöpe atılmalıdır.  Nasıl FETÖ ile aynı secdeye baş koyduğunuzu sanıyordunuz, yarın diğerlerinde de aynı tehlike baş gösterebilir.

Tekrar tekrar söylüyoruz Türkiye’ye has bir selefilik oluşturulmaya çalışılmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı en azından bunu görmelidir. Devreye girmelidir.

Biz Kur’an tahrif ediliyor diyoruz http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=437  Diyanet İşleri Başkanlığı sonradan açıklamalar yapıyor. Diyanet, önceden bu çalışmaları yaparak, sinsi planlara dur demeli ve halkı yanlış bilgilerden kurtarmalıdır.

Sınırlarımızdan bu giriş çıkışlar olmuşsa gerekli tedbirler de alınmalıdır. Böyle bir giriş çıkış var ise bunu yabancı ajanlarda kullanıyor olmaları muhtemeldir. 

Türkiye  dış politikasında Suriye düğümünü çözmeli bölge ülkeleri ile bölgenin sorunlarını çözmek için ortak adımlar atılmalıdır. Okyanus ötesinin ne idiğü belirsiz müttefikleri ile bölgenin sorunları çözülmez.

Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir, bu millet misyon sahibi büyük bir milletidir. Hızla Atatürk ilkelerini devlete ve devlet kademelerine hâkim kılmamız lazım ve birilik beraberliğimize halel getirilmemelidir.

Bu vesile ile Gaziantep’teki vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Allah’tan şifa dileriz.


Oktan Keleş    

    
oktankeles@gmail.com         

onaltiyildiz@gmail.com   

Twitter:@oktankeles 

21.08.2016 Bu yazı 6,934 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,285 µs