En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
15 Ağustos 2012

Oyun İçinde Oyun 

Günümüz dünyasında birçok araç, psikolojik savaş özelliğini taşır. Ancak, "bilgisayar oyunları" psikolojik savaşın önemli bir unsuru olmasına rağmen pek göze batmaz ve bilinmez. Oysa öyle bilgisayar oyunları vardır ki, tam bir psikolojik savaş malzemesidir. Bilgisayar oyunları; gerek önermeleri ile gerekse verdiği mesajlarla oyun olmaktan çok, aslında, egemen güçlerin gerçekleştirmek istedikleri planlarının provalarıdır. Fırsat ortaya çıkarsa; göstere göstere, oynata oynata planlarını devreye sokarlar. Üstelik bunun için de, emellerini gerçekleştirmek istedikleri kitle ve coğrafyadaki insanları kullanırlar.

Psikolojik savaş malzemesi olan bilgisayar oyunları; ABD ve İsrail finanslı aynı zamanda da CIA VE MOSSAD desteklidir. Bu oyunlara da erişim oldukça kolaylaştırılır. Bu da bir taktiktir. Bu oyunlar, emperyalizmin ve Siyonizm'in hedeflerine hizmet ederler. Bilgisayar oyunu deyip geçmeyin… Son aylarda çok popüler olan oyunlar, Ortadoğu ülkelerinde görülmektedir. Üstelik bir kaç versiyonlarıyla birlikte. Duruma göre yeni versiyonlar eklenerek oyun daha da geliştirilir. "Ne var bunda?" diyeceklere bir kaç bilgi verelim. Ortadoğu ülkelerinde son aylarda oynanan bir kaç popüler oyunun içeriklerini analiz edelim:

SPEC OPS: THE LİNE adlı oyun. http://en.wikipedia.org/wiki/Spec_Ops:_The_LineOyunun konusu Dubai'de geçer. Bir kum fırtınası sonucu isyan başlamıştır. Arap Şeyhleri'nin yaptırdıkları koca gökdelenler, isyancıların eline geçmiştir. ABD askerleri ve peşmergeler kurtarıcı rolünde müdahale ederler. Dubai yerle bir olur ve harabeye döner. İşin püf noktası şu: Bu yabancı menşeli oyunda; ABD conileri ve peşmergeler zaman zaman Türkçe konuşup, küfürler ederler. Küfürler ve küfürlerin içeriği şöyle: Allah Belanı S.......vs. Böyle Türkçe konuşturulup, Türkçe küfür ettirilmesinin mesajı çok açık: Ortadoğu'da, Türkiye'nin, BOP planı dahilinde, ABD'nin taşeronluğunu yaptığını ve Türkleri Arap coğrafyasının düşmanı olarak göstermek. Oyunu hazırlayanların psikolojik bir harp yürüttüklerini rahatlıkla görebiliriz. Öyle ki, hedeflerden birinin Dubai olduğu, peşmerge ile de ne tür bir mesaj olduğu açık. Conileri Türk Askeri İle özdeşleştirme ve bunun zihinlere üflenmesi. Oyunda daha bir çok mesaj var. Ancak bu kadar yeterli sanırım.

Yine bir başka oyun. Çok ünlü bir aksiyon oyunu: Call Of Duty Mvv3 oyunu. Oyundaki evlerde büyük resimler asılı. Asılan bu resimlerde ne var dersiniz: Ayasofya, Kız Kulesi, Sultan Ahmed Camii, camiler ve İstanbul resimleri. Üstelik oyun Paris'te geçiyor yani Paris'teki evlerin duvarlarında İstanbul'un simgeleri asılı. Sizce bunlar ne mesaj taşıyor?
Bu yıl çıkan tüm savaş oyunlarında; 3.Dünya savaşı, İran ile savaş üzerine kurulu. Tıpkı Battlefield3 Oyununda olduğu gibi.

Evet oyun deyip geçmemeli. Zira bu oyunlar; işgal planlarının bir provası. Üstelik işgal etmeyi düşündükleri yerlerdeki kitlelere oynattırdıkları oyunlar. Bir başka bilinmeyen ise; oyunları oynattıkları hedef kitle, gençler ve çocuklardır. Bu oyunları oynatarak, örneğin oyunu oynayanların kabiliyet ve refleksleri ölçülmektedir. Bilmem anlatabildim mi?

Yine bu oyun diye oynadıkları oyunlar gerçekleşince, örneğin Ortadoğu'da bir ülkeye, ABD ve yandaşları girdi mi oyunu oynayanlarda psikolojik bir monotonluk oluşmaktadır. Zihinler şöyle der: "Biz bu filmi/oyunu daha önce görmüştük." Böylece tepkisizlik açığa çıkar. Fırsat çıkıp, oyundaki savaşlar/işgaller gerçekleşince işte bu psikolojik savaşın argümanlarının etkileri daha da belirgin olur. İşgal edilen yerlerdeki kitlelerde; psikolojik monotonluk, bananecilik, yorgunluk vs. görülür ve kitleler tepki vermez.. Zaten ana plan da budur.

Merhum Necmettin Erbakan Hocamız: "Bu milletin üzerine büyü yaptılar." dediğinde herkes alay etmişti. Zihinlere üflenen, bilinç altına yerleştirilen bir çok psikolojik harp malzemesi var. Bunların başında bilgisayar oyunları önemli yer tutar. Zira burada teknolojik tuzaklar kullanılır. Aslında hemen hemen tüm eğlence çağrıştıran oyunlarda bu şekilde tuzaklar vardır. Mesela bulmacalar, acaba çok mu masumlar? Acaba dergi ve gazetelerdeki bulmacalar ve benzerleri neyi ölçmekte? Bu bulmacaların içerikleri ne gibi mesaj vermekte ? Neyse.

Oyunlar birer mesaj verme, psikolojik harp malzemesidir ki, uluslararası şifreleşme ve birbirlerine mesaj verme aracıdırlar.

Şimdi başka bir konuya geçelim:

Yine geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Obama, Beyzbol Sopası ile Başbakanımıza bir mesaj verdi. Beyzbol da bir oyun. Beyzbol sopası da oyunun aracı. Ama bu oyunda kullanılan sopa bu sefer mesaj aracı oldu. Bu konuya da kısaca değinelim: Obama'nın mesajı neydi? Birçok yorumcu, bunun mesaj olduğunu yazdı çizdi, ama ne mesajı olduğunu yazamadı. Bu tür mesajlar için iyi bir analiz yeteneği gerekir. Bu analiz yeteneği de iyi bir eğitim ile kazanılır. Bu işi bilmeyen bazıları da derin analizler yaptıklarını sandılar. Obama'nın beyzbol sopası ile verdiği poz için: Roosevelt'in dış siyaset perspektifini tarif etmekte sıkça kullandığı "yumuşak konuş ve büyük bir sopa taşı" ifadesini hatırlattılar. Bunlar bile Şeytani Obama'nın mesajına alet olan malzemeden öteye gitmemişlerdir. Bunu şunun için anlatıyorum; yanlış ve bilgisizce yapılan uyduruk analiz ve yorumlar da adamların ekmeğine yağ sürer.

Şimdi "beyzbol sopası" mesajına gelelim:Beyaz Saray Sözcüsü, beyzbol sopasının Obama'ya Çekiç 44 lakaplı ünlü beyzbol oyuncusu Hank Aaron tarafından imzalı olarak hediye verildiğini söyledi. Sözcü, üstüne basarak; "sopanın üzerinde HAMMER (ÇEKİÇ) 44 HANK Aaron imzası var" dedi. "Eee ne var bunda?" diyenler dikkat etsinler. Obama, sopa elindeyken Türk Başbakanı'yla konuşuyor. Mesaj direkt Türk Hükümeti'ne. O sopanın üzerinde Hammer 44 Hank Aaron imzası mealen şu mesajı veriyor: Hank Aaron, beyzbol oyun hayatı boyunca formasında kocaman 44 rakamı ile çıkmıştır.Eeee ne var bunda? Evet, 44 Malatya ilimizin plaka numarasıdır. Kürecik size bir şey anımsattı mı? Ya Hammer yani Çekiç lakabı? "Çekiç Gücü" hatırlattı mı? Suriye'nin dağılması olasılığında, tıpkı Irak'ın Kuzeyi gibi Suriye'nin Kuzeyi'nde de böyle bir bölge kurulması. Tıpkı ABD'nin himayesinde oluşturulan Barzani ve PKK bölgesi oluşum hattı gibi.Yeni Çekiç Güçler kurulabilir mesajı mı verildi?

Ya Hüseyin Aygün'ün kaçırılması? Hüseyin Aygün bir milletvekili olması dışındaki en büyük özelliği neydi? Kaçırılmadan önce CHP Milletvekili Hüseyin Aygün "Alevilik bir dindir" şeklindeki açıklaması olmuş ve Dersim'den Atatürk'ün haberi var demişti. Bu açıklamalar,Türk kamu oyunda büyük çalkantılara sebebiyet vermişti.

44 plaka/Sopa mesajı devam ediyor:

CHP'li Aygün Tunceli Ovacık Karayolu'nun 44. Km'sinde kaçırıldı. Aynı yerde bırakılması da sürpriz olmaz.

Yine Ramazan davulcusu bahanesiyle, Alevi-Sünni mezhep savaşı kıvılcımı nerede oldu? Hatırlayın, 44 plakalı ilimiz olan Malatya'da.

İzmir'deki Foça Deniz Üs Komutanlığı'nda görevli askeri personeli taşıyan araca bombalı saldırı olmuştu. Saldırı, Foça İlçesi Değirmenlik Caddesi'ndeki 44 numaralı yazlık evin önünde meydana geldi…

Tesadüftür canım belki tüm bunlar. Sopanın mesajı açık. Sopa Hükümetin başına indi bile, hala hangi mesajdan bahsediyorsunuz? Bunca şehit veriliyor, çökmüş bir dış politika ve güvenilirliğini yitirmiş bir siyaset. ABD'nin memuru gibi davranan bir hükümetin politikası ortada. Al birini vur ötekine. Hükümeti muhalefete

Başbakanın bir açıklaması oldu; "O cemevi, türbenin yanında bir ucubedir." Alevi kardeşlerimizi rencide eden bu ucube yakıştırması acaba ABD'nin mezhepsel planına paralellik arz etmiyor mu?

İslamcı gazete olduklarını ve İslami kimlikle yazdıklarını iddia eden görevli gazeteciler; İran'ı Şia diye yerden yere vurmuyorlar mı? Hani ümmetçilik? Neyse…

Hilmi Özkök geçen bir itirafta bulundu: "ABD Savunma Bakanı Wolfowitz, 1 Mart tezkeresi için hükümete baskı yapmamı istedi" dedi.

Hatırlarsınız, yazılarımda da var;(http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1421 ) "ABD, Afganistan'da bizden muharip güç istedi. Karşılığında da "istediğinizin kellesini verelim," dedi ama bu teklifi askerimiz kabul etmedi. "Biz tarihi bağı olan Müslüman ülkeye silah doğrultmayız" dedi. Şimdi en üst düzeyde görev yapanlar itiraf ediyorlar.

Bu günlerde de TSK'ne teklifler var. ABD'ye güvenenler kendilerine dikkat etsinler.

Obama, TÜRK MİLLETİ MESAJI ALDI VE BU MESAJI SANA GERİ POSTALIYORUZ. BAK, SEN ABD'nin 44'üncü Başkanısın.

Obama sen de dikkat et. 46 Obama, ham yaparlar seni. (46, halk arasında deli raporu olarak bilinir.)

Obama, PAPA'yı zehirleme planlarınız ne oldu ?

AKP'nin 44 yıllığına İsrail'e ısrarla vermek istediği arazi yol kazasına uğradı. Hani Suriye sınırındaki mayınlı arazileri İsrail temizleyecek, sonra da 44 yıllığına sahip olacaktı. O arazi, iki Kıbrıs adası büyüklüğünde. Son terör olayları ve Suriye'den gelen mülteciler ile bu hattın bağlantısını da sizler kurun.http://video.mynet.com/ruya.prensi/Akp-nin-44-Yilligina-Israil-e-Vermek-Istedigi-Araz/609566/

Hüseyin Çelik ve onun gibi düşünenler; O birkaç Mehmetçik sayesinde TBMM'de rahatsınız. Derhal istifa etmelisiniz. O bir kaç Mehmetçiğin bir damla kanı sizin 7 sülalenize bedeldir.

Şehit cenazelerinde namaz kılınınca hoca soruyor: "Şehide hakkınızı helal ediyor musunuz?" diye. Biz kimiz de şehide hak helal edeceğiz? Asıl imam şöyle demeli: "Ey şehidim, bize hakkını helal et."

AKP'liler, AKP'de birkaç milletvekiline dikkat etsinler, Kürtçülük yapıyorlar mı?

Bütün bu olumsuzluklara rağmen Türkiye son 200 yılın en güçlü konumuna gelmiştir. Bu güçten korkanlar tabiî ki takoz koyacaklar. Bu gücü yönetemeyen Hükümet, bu gücün altında kalmıştır.

Türk Milleti hiç umutsuzluğa kapılmasın. Türkiye büyük bir devlettir, büyük bir millettir! Sadece kendimizi arada sırada milletçe sorgulayalım.

TÜRK DEVLETİ, MİLLETİ DİMDİK TÜM KURUMLARI İLE AYAKTA; TSK, EMNİYET, MİT. ALLAH ZEVAL VERMESİN. DÜŞMANLARI HELAK OLSUN

Saygılarımla.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com

15.08.2012Bu yazı 11,257 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  10,961 µs