En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
4 Mart 2012

ATTİLA, Papa Leo ve BarnabasATTİLA, Papa Leo ve  Barnabas     

 Vatikan, ellerindeki bazı belgeleri açıkladı. (http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1360       

Vatikan, Papa Leo ile Hun İmparatoru arasındaki anlaşmayı da açıklasın. Vatikan belge açıkladıkça, bizde belge açıklayacağız.

 

Yeni çıkacak kitabımızdan bir bölüm. 

 

 

 Yıl 1877 Plevne müdafası. Osman Paşa ve kahraman askerleri Plevne’yi can siparane bir şekilde savunuyorlar. Burada savaşı anlatacak değiliz. Konumuzla ilgili bölümünden bahsedeceğiz.  Plevne savaşı ve Osman Paşa’nın konumuzla bağlantısı şu: Tuna Nehri yakınlarındaki bir köyde, bir Macar köylüsü Osman Paşa’nın bulunduğu karargaha gelip, bazı tarihi dökümanlar veriyor. “Dökümanların çok eski olduğunu, fakat içeriğini tam olarak bilmediği” söyleyen Macar köylüsü, belgelerin “Türklerle alakalı olabileceğini” ifade ediyor. Osman Paşa, kendisine bu belgeleri getiren köylüyü ihya edip, tarihi  bu dökümanları ondan alıyor. 

 

Dökümanların içeriğini Osman Paşa’da tam olarak bilmiyor. Savaş sonucunda bu dökümanlar İstanbul’a geliyor. Dökümanların üzerine daha sonra “Osman Paşa’nın hatıratı” diye yazılıyor. Bir müddet sonra dökümanlar, Türk Genel Kurmayı'na kalıyor. 

 

Bu hatıratın Türk Genel Kurmayı’nın elinde olduğu ve kozmik odaların birinde bulunduğu bilinmektedir. Bu bölümü şunun  için anlattık. Osman Paşa’nın Macar köylüsünden aldığı  bu evrak, bir papirus kağıdı ve 5. Yüzyıla ait  yazılı bir belge. Belgenin üzerinde hem resim, hem de Grekçe yazılar mevcut.   


        

    
                                       
 

Belgelerin içereği şu: Tarihi tahminen 470’li yıllara tekabül ediyor. Piskopos Marinus ya da keşiş Marinus’un çizmiş ve yazmış olduğu bir belge. Yazı şu: M.S 440’lı yıllarda Papa olan 1. Leo açıkça yeriliyor. Yazıda Marinus açıkça Papa Leo ile alay ediyor. Papa Leo kimdir? Papalar tarihinde, Roma’da Hun İmparatoru Attila’yı, İtalya işgalinden dönmeye ikna eden kişi olarak geçiyor. Birçok tarihçi, 452 yılında Attila’nın 100.000 kişilik ordusu ile Alp Dağları üzerinden İtalya’ya girişini hiçbir tereddüte mahal vermeden yazarlar. Papa 1. Leo bir heyetle Attila’nın huzuruna çıkar ve  Roma’nın bağışlanmasını Attila’dan ister. Hatta birçok tarihçi, Attila’nın Roma’yı alarak Hıristiyanlığı ortadan kaldıracağından endişe edildiğini söylerler.

Leo Attila’nın önünde diz çöker, elini öper, af diler. Ancak  Avrupalılar ve Vatikan tarihçileri bu durumu gururlarına yediremeyerek, "böyle bir olayın olmadığını" iddia ederler. Hatta Attila’ya barbar diyerek, hakaret dahi ederler. Çünkü kuyruk acıları vardır. Ancak bütün  tarihçiler, Papa Leo’nun Attila’yı bir şeklide ikna ettiğini söylerler. Attila Roma’yı işgal etmesine ve Roma’ya hakim olmasına rağmen,  Papa’yı ve kiliseyi azad etmiştir. Yani Attila eğer isteseydi o gün Hıristiyanlığı bitirmişti. Bugün Vatikan diye bir yerden artık söz edilmeyecekti.     


             

              
   

Avrupalı bazı tarihçiler, Atilla’nın Papa tarafından neyin karşılığında ikna edildiğini eserlerinde açıkça sorarlar. Sahi, neyin karşılığında?

Vatikan, bu konuyu bugün şöyle açıklar: Papa 1. Leo Attila’yı ikna etmiştir. İsa mesihin yardımıyla.

Vatikan, Papa’nın Attila’nın önünde diz çöktüğünü ve yalvardığını söylemez. Böyle bir olayın kanıtı olmadığını söyler. 


        


Ancak Vatikan’ın yalanını biz ortaya çıkaralım. Hem de tarihi bir belge ile. İşte Vatikan’ın yalanını ortaya çıkaracak bu belge: 470’li yıllara ait, Marinus’un yapmış olduğu yazı ve resimler. Bu yazı ve resimler bize şunu anlatmaktadır: Attila ayakta, başında bir ışık hüzmesi var. Bu ışık hüzmesi,  Hıristiyanlar’da azizliğe işaret eder.

 Papa Leo, Attila’nın elindeki ipe veya kırbaca bağlı bir şekilde yerde emekler halde  tasvir edilmiştir. Attila’nın elindeki kırbaç da olabilir ipte.  Resimdeki çizimde alt tarafta muhtemelen Roma Kilisesini betimleyen bir lahit bulunmaktadır. Attila elindeki kırbaçla veya iple  Leo’yu terbiye eder bir haldedir. Grekçe yazılarda okunabilen kısımda şunlar tercüme edilimiştir: Marinus Leo ile alay ederek; Papa Leo Asyalı’yı Paraglit(*) ilan etti. Bu kelime çok ilginç.  Barnabas İncili’nde   geçen bir kelime.  Ahmet, tavsiyeci, büyük ruh, arındırıcı anlamlarında kullanılır.  


                              
 
     

Bu Hıristiyan dünyasında  bugün de tartışılan bir  mevzuu. Bu metinde de o kelime şöyle geçiyor: Keşiş Marinus, Papa Leo ile dalga geçerken mealen şunu söylüyor. Leo Attila’yı İsa’dan sonra gelecek Barnabas’ın Paraklit’i yaptı.  (Burada Marinus Barnabas’ı da sapkın ilan ediyor. ) Yani Papa Leo, Attila’yı tabiri caizse peygamber ilan ediyor. Yani Paraklit’in Attila olduğuna inanıyor. Batılı tarihçiler soruyorduya; Leo, Attila’yı neyin karşılığında ikna etti? Cevabı Marinus bize veriyor.

 

Papa Leo ile Attila arasındaki bu paraklit meselesinin elbette bir anlaşması var. Vatikan hazır arşivlerini açmışken bu belgeyi de açıklasın! Vatikan Gizli Arşivleri Müdürü Sergio Pagano  asıl bu belgeyi ortaya çıkarsın. Bu belgeyi de halka  açsın!

 

Demek ki, Attila’nın önünde 1. Leo diz çökmüş, yalvarmış, bununla da kalmamış Attila’yı  da peygamber ilan etmiş, paraklit kabul etmiş.

 

Attila Peygamber değildi. Bugün Vatikan ve Hıristiyanlık alemi  varlıklarını Attila’ya yani bir Türk’e borçludur.  Attila paraklit ünvanını kabul etmemiştir. Atilla sadece din adamlarına Türk’ün asaletini gösterip, merhamet etmiştir. Barnabas İncili'de konumuzla ilgili olduğu için başlığımızda kullandık.

 

Kimbilir belki Genel Kurmay 2023’te birçok belgeleri açıklar da, Attila’nın torunları bir kez daha dünyaya Türk’lerin kim olduğunu gösterirler.

 

3. Bin yılda Asya’yı Hıristiyanlaştırmayı düşünen Vatikan’a yardımcı olanlar, bir kez daha düşünsünler. Vatikan neyin hıncını almaya çalışıyor?

         

Oktan Keleş

 

oktankeles@gmail.com   

 

onaltiyildiz@gmail.com

  

          

Not: Yukarıdaki resimler camekandaki belgeden çekilmiştir. 

    

 

(*)Paraklit veya Faraklit (Latince paracletus ← Yunanca: παράκλητος (Parakletos)), Hıristiyanlık'taki Kutsal Ruh'un, Kitab-ı Mukaddes'in bazı Yunanca tefsirlerinde bazı bölümlerde kullanılan adı. Bununla beraber güncel tefsirlerde Kutsal Ruh ve Gerçeğin Ruhu tabirleri kullanılır. Bazı İslam'i görüşlere göre Paraklit ismi ile İslam peygamberi Muhammed kastedilmektedir. [kaynak belirtilmeli]

 

Paraklit sözcüğü Yuhanna İncili'nin 14:16, 14:26, 15:26 ve 16:7'inci ayetleri ile Yuhanna'nın Birinci Mektubu'nun 2:1 no'lu ayetinde Kutsal Ruh'u anlatmak üzere kullanılmıştır. Sözcük Yeni Ahit'in bazı İngilizce çevirilerinde Tesellici (Comforter) ya da Yardımcı/Tavsiyeci(Advocate) olarak çevrilmiştir. Sözcük antik Yunanca'da mahkemede yardım eden kişi anlamında da kullanılmıştır. Kumran Yazıtları ya da Ölü Deniz Tomarları olarak bilinen metinlerde sözcük Gerçeğin Ruhu olarak geçer. (Wikipedia)

 

http://tr.wikipedia.org/wiki/I._Leo

 

04.03.2012Bu yazı 15,198 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  9,626 µs