En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
16 Şubat 2012

BARZANİ'NİN KELLESİBARZANİ'NİN  KELLESİ


 

Bir kaç gün önce Irak Türkiye’ye bilindiği üzere nota verdi. Gerekçeleri; “Türkiye’nin Irak’ın iç işlerine karışması”  idi. Bunun üzerine Türkiye de, bu nota gerekçesini "red içreğiyle" karşı bir nota’yı Irak’a verdi. Aslında sormak lazım; Irak’ta, karışacak iç işleri mi kalmış?

Tesadüfe bakınız ki, aynı zaman diliminde, Bağdat Türk Büyükelçiliği’ne bir roket atıldı. Dışişleri Bakanımız, gayet iyimser bir şekilde "derhal soruşturma istedi." Kimden? Irak resmi makamlarından. Niçin? Roket, acaba yanlışlıkla mı atılmıştı? Gülelim mi, ağlayalım mı? Hadi buna da neyse.

Şimdi resme bir bakalım; ABD’nin, ARAP BAHARI projesi üzerinden, bölgeyi dizayn etmesi, Irak’tan askerlerini çekmesi, Irak’tan çekilmesi planında;  Suriye ve İran pürüzü, Afganistan’daki içler acısı konumu, yeni planının ipuçlarını bize veriyor. ABD’nin hamleleri şimdi daha belirginleşiyor.

Arap baharı, ABD’nin Ortadoğu’da istediği etkiyi yapmadı. Uzun vadeye yayılacak etki alanları, şu andaki realitelerindeki boşlukları da doldurmuyor. O halde ne yaptılar?

Devreye B planlarını soktular: ETNİTİSE DESTEKLİ, MEZHEP SAVAŞLARI. Bölgede İran’ın Şia etkisini, Irak’ta MALİKİ ile kuvvetlendirmeye çalışması ve Suriye’de Beşar Esad’a nefes aldıracak bir hat oluşturması kendini belli ediyor. Tabi bunların hiç biri sürpriz değil. ABD, Irak’tan çekilirken, bölge ülkeleri kendi planlarını açıktan oynayacaklardır. Bundan tabii bir şey olmaz elbette. Türkiye de kendi konseptini elbette ortaya koyacaktır. Bu realiteyi şimdi analiz etmeye kalkan bir takım çevreler komik duruma düştüklerini, cahilliklerinden görmüyorlar. Burada art niyetli psikolojik harpçiler, efendilerinin uşakları hariç.  Onlar sadece kamu oyunu efendilerinin planları doğrultusunda yönlendiriyor.

Örneğin İRAN’nın, İsrail ve ABD ile sorunu mu var: Hemen Sünni kamuoyuna bir tartışma sokuveriyorlar; MUTA NİKÂHI. Bayram değil seyran değil, Türkiye’de adı üzerinde Sünni toplum, işi gücü bırakmış MUTA nikâhı tartışması yapıyor. Marjinal vakalar tartışmaya açılıyor. Sanki bu ülkede zina suç kapsamındaymış gibi. Ne demek istediğim sanırım anlaşılmıştır. MUTA HARAMDIR bunda bir beis yok ama öyle açıktan haramlar işleniyor ki vs vs.

Resme bakmaya devam ediyoruz. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, resmi ziyaret çerçevesinde temaslarda bulunmak üzere 2011’in son ayında Türkiye’ye geldi. “Resmi temaslarda bulundu” deniliyordu basında. Resmi olmayan temaslarda ise; ABD’nin Irak’tan çekilirken, askeri güvenliği ve daha sonra oluşacak güvenlik zafiyetlerinin ve  oluşacak yeni boşlukların ne şekilde doldurulacağı ve bölgenin ABD sonrası yeni şekillenmesi konuşuldu. Türkiye’ye beklentilerini sundu ve gitti. Daha sonra gelişen olaylar garipti. Türkiye’yi Suriye’ye sokma gazları, terör hadiseleri, Uludere olayı vs.

Olaylar devam ediyor; şimdi de Irak’la gerilim yaşıyoruz. Türk Dışişleri, “sıfır problem” konseptinde eskisinden daha beter bir konuma geldi. Bölge ülkeleriyle gerilim daha da arttı hatta savaş telaffuzları bile edilmeye başlandı. Malatya Kürecik’e radar yerleştirilmesi aslında ABD ve İsrail’in organizasyonu ile gerçekleştirilmiştir,  daha  açık konuşmak gerekirse bu radarlar, İsrail’in güvenliği için Türkiye’ye konuşlandırılmıştır. Bu radarlar doğal olarak İran’ı hatta Rusya’yı germiştir. Türkiye, kendi doktrinini uygulamak isterken, ABD ve İsrail’in ortak planlarını uygulayan bir konuma veya böyle algılamalara yol açacak  bir duruma geldi. Bu görüntü, bölge ülkeleri nezdinde Türkiye’ye farklı bakılmasını kaçınılmaz kılıyor. Türkiye, asla, bölgede ABD’nin kesin olarak devreye soktuğu mezhep savaşlarının bir parçası olmamalıdır. Sünni inanışın koruyucu hamiliğine soyunması ise asla düşünülmemelidir. Çünkü, bölgede sadece Sünnilik yoktur; Şiilikten, Vehabiye ve diğer unsurların da göz önünde tutulması gerekir. Allah muhafaza, bir mezhep savaşı kıvılcımında bölgeyi nelerin beklediği de açıktır. Bölgede güçlenmiş bir İran da Türkiye açısından hiç şüphesiz tehdittir.Türkiye bölgedeki maksatlı Şii ittifakını ve İran’ın bölgedeki kontrolsüz yükselişini kırmalıdır. Fakat kendi planlarıyla. ABD’nin bir sonraki hamlede, Müslüman’ı Müslüman’a kırdıracak planıyla değil.

Güvenilmeyecek Arap coğrafyasının, ABD’nin yanında olacağı göz önünde tutulmalıdır.

Şimdi nota meselesine gelelim. Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi hakkında, Irak Başbakanı Maliki tutuklama kararı çıkarıyor. Haşimi, Erbil’e Barzani’ye kaçıp sığınıyor. İran yalakası Talabani’den çıt yok. Türkiye, Haşimi’ye desteklerini açıklıyor daha doğrusu Türk Hükümeti. Bunun üzerine Maliki Türkiye’ye; “iç işlerimize karışıyorsun” diye nota veriyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, tam da Irak’ta;  Erbil ve Süleymaniye’de resmi temaslar yaparken. Irak’taki Türk Büyükelçiliği’ne Roketli Saldırı Gerçekleşiyor. Bu bal gibi bir mesaj. Kimin işine gelir? ABD’nin tabiki. Maliki’nin Türk Hükümetiyle tam da polemiğe girdiği bir zamanda karşılıklı notalaşma esnasında medyaya düşen haberlere bakıldığında, AKP Genel Başkan Yardımcısı ÖMER ÇELİK sosyal paylaşım sitesinden “Maliki’yi Örgüt Lideri Gibi Konuşmakla İtham Ediyor” ve Polemiğe başka bir biçim veriyor. Oysa bu, Türkiye gibi bölgenin en büyük ve kudretli Devleti’nin üslubu olmamalıdır. Irak’a cevap verilecekse, bölgede şeytanın cirit attığı hassas konjonktür günlerinde, hükümet üyelerinin daha ciddi olması gerekir. Hükümet cevabı sosyal paylaşım sitesinden vermemeli. Bu cevap hakkı, Türk Dışişleri Makamına Bırakılmalıdır.

 Atılan roket açıkça bir kıvılcımdır. MAİDE SURESİ 64.AYET (NEZAMAN YAHUDİLER YERYÜZÜNDE SAVAŞ İÇİN BİR ATEŞ KIVILCIM YAKSALAR ALLAH ONLARIN ATEŞİNİ SÖNDÜRDÜ ONLAR BOZGUNCUDUR .) Bu konuya İslami açıdan bakmak, insani açıdan bakmak, akli açıdan bakmak gerekir. Çünkü Bölgede, İslami, İnsani ve Akli Argümanlar Hüküm Sürüyor.

Türkiye bölgede olası bir savaşın asla tarafı hele müsebbibi olmamalıdır. Büyük Türkiye’nin önüne engel çıkarılan bu acemice emperyalist, Siyonist planları iyi okumalıdır. Tuzağa düşmemelidir.

Dış güdümlü, İsrail’i otorite kabul edenlerin, Barzani sevgisi iyi analiz edilmelidir.

Şimdi, neden başlığımız BARZANİ’NİN KELLESİ:

Irak’ta  birçok grup; Arap olsun,  Şia olsun, Sünni olsun, etnitisesi ne olursa olsun; ABD ile Irak işgalinde işbirliği yapan Barzani’nin kellesini almaya yeminli. “ABD Irak’tan çekilmesin” diye Barzani ve hamileri  ABD’ye çok yalvardı. Barzani kendi güvenliği için Türkiye’ye karşı  PKK kartını kullanmaya devam ediyor. ABD, hasımlarına Barzani’nin kellesini verdi, sadece biraz rötarla. Rötarın nedeni; olası İran savaşında yine peşmergeyi kullanmak.

Şimdi, bölge bunca olaya rağmen çok sessiz. Sizce bu durum tuhaf değil mi? Çok büyük sansasyonel bir terör eylemi; ABD, İNGİLİZ, İSRAİL ÇIKARLARINA UYGUN OLURSA ŞAŞIRMAMAK GEREK. YİNE MÜSLÜMANLARIN SORUMLU TUTULACAĞI BİR EYLEM TABİ. YERSEN. MESELA HÜRMÜZ BOĞAZIN’DA BİR TANKER HAVAYA UÇSA, ÜÜ ÜF HEMEN ULUSLARARASI GÜÇ HÜRMÜZ’ÜN GÜVENLİĞİNİ ELE ALSA, FALAN FİLAN.

TÜRKİYE BÖLGEDE DÜĞÜMLENMEYE ÇALIŞILIYOR. PERRY DENEN DAHA ÖNCE ONALTIYILDIZ’IN AÇIKÇA NE OLDUĞUNUN İSTİHBARATINI VERDİĞİ ŞEYTAN, “TÜRKİYE’Yİ TERÖRİSTLER YÖNETİYOR, NATO’DAN ÇIKARILMALI” DEYİP, BUNA NATON’UN DİĞER ŞEYTANI RASMUSSEN’NİN; “OLUR MU CANIIIM" DEMESİ DE DÜŞÜNDÜRÜCÜ DEĞİL Mİ?

RUSYA, ASYA’DA, TÜRKİ DEVLETLERİ DE İÇİNE ALACAK BİR PAKT KURMAK İÇİN ADIM ATTI. BU GELİŞME HİÇ HOŞ DEĞİL.

TÜRKİYE ORTADOĞU COĞRAFYASINDA YETERİNCE MEŞGUL EDİLDİ.TARİHİN GETİRDİĞİ SORUMLULUKLAR, BÖLGEYE KAYITSIZ KALMAYI TABİKİ İMKANSIZ KILIYOR, FAKAT DİĞER TARİHİ SORUMLULUKLAR UNUTULMAMALI. TÜRKİYE’Yİ DAR BİR ALANDA DÜĞÜMLEMEYE ÇALIŞANLARIN OYUNLARINA DİKKAT.

HAYDİ ÖNCÜLÜĞÜNÜ TÜRKİYE’NİN YAPACAĞI “BÜYÜK BİRLEŞMİŞ TÜRK DEVLETLERİ BİRLİĞİNE” ASYA’YA, ÖZE.

VATİKANCILARIN AB’SİNE, SİYONİSTLERİN İSRAİLİ’NE, EMPERYALİSTLERİN ABD’SİNE HAYIR!!!

DÜNYAYI YENİDEN YÖNETMEYE TALİP OLMANIN İKSİRİ BU.

 

Saygılarımla

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

onaltiyildiz@gmail.com19.01.2012

Bu yazı 12,593 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,487 µs