En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
20 Şubat 2008

Bilderberg’in Şifresi ve Es Selam 98Bilderberg`le alakalı yazı yazanların kervanına onaltiyildiz.com`dan katılayım, dedim. Fakat biraz daha içi dolu  bilgilerle. Uzatmayacağım, sadece hiç yazılmayan ve çizilmeyen bir bölümü anlatacağım:

 Bu toplantılar yılda birkaç kez yapılır.Yapıldığı ülkede günler öncesinden sıkı güvenlik tedbirleri alınır ve değişik şaşırtmalarla yönlendirmeler yapılır. Yer, otel adları gibi mekanların isimleri medyaya üflenir ve dünya çapındaki siyasetçiler, sanatçılar, iktisatçılar ve gazeteciler büyük bir gizlilikle toplantılara çağrılır. Toplantı süresince yemekler, kokteyller, brifingler verilir. Halk şöyle düşünür: "Madem çok gizli deniliyor; ama falan gazetecide, filan politikacıda çağrılmış. Demek ki abartıldığı gibi bir gizlilik yok." İşin bu  kısmı, halk tarafından düşünülmesi istenilen kısımıdır. "Çağrılan ülkenin falan yalaka gazetecileri, filan menfaatperest politikacıları zaten bilinir. Bunlara "HÖT!" desen bilgileri kusarlar. Demek ki bu bir efsane, söylenti…" Evet bu algılamalar beyinlere takdim edilir. Tabi bu işin maksatlı kamuflesidir.

 İşin iki önemli kısmı vardır. KISIM 1 Bu toplantılara çağrılan emekli politikacılar, yıldızı parlatılmak istenen gazeteci ve medya mensupları ve daha başkaları, bu toplantının elit yüksek düşünce sahipleri tarafından mevcut sisteme bir mesajıdır. Mesela falan eski politikacı, filan gazeteci çağrılmış. Haaa, mevcut medya, siyaset ve bürokrasi çevreleri bu mesajı alır ve " Onları falan mevkiye getirelim… Şu gazeteciyi filan mevkiye getirelim…Çünkü yüksek elit düşünce sahipleri efendiler bunları boşuna mı bu toplantılara çağırmışlardır?"

 Bu kısım 1, halkın "gizli olsaydı bunlar çağrılmazdı." kısmına bir cevap olsun. Fakat asıl  önemli olan içerik ve bilinmeyen bilgi ise, kısım 2`de. Bölüm 2, sahne 1. Bölümün adı: BİLDERBERG`İN ŞEFAATİ. Bir siyasetçi vardır. Emeklidir veya siyasi arenada işi bitmiştir. Fakat derin bir nüfuzu vardır. Bürokrasiyle, medyayla vs. Katılanlara asıl mesaj yemekler esnasında verilir.

 Böyle bir yemek esnasında, dinleme cihazlarına şöyle bir söyleyişi takılır: Ama hemen söyleyelim bu siyasetçi ölümcül kanser hastasıdır. A.B.D. gibi büyük ülkelerin doktarları bu kişiye  ömür bile biçmişlerdir. Bilderberg şefaatçisi, A.B.D.`den gelen ibrani asıllı efendi şöyle der bu eski siyasetçiye: "Efendim bu yıl Amerikan kongresinde sunulan ilaç raporunda çok gizli bir ilaç, tam sizin hastalığınıza yüzde yüz çare olacak şekilde, evet bu ilaç bulundu ve klinik aşamasından geçti. Adamlarımızın elinde." (Bir not: İlaç firmaları buluşlarını her yıl A.B.D. kongresine sunarlar ve ödenek, destek isterler.) Bilderbergci devam eder: "Siz bizim için çok önemelisiniz. Efendim, X konseyimiz sizi çok önemsiyor. Bu ilacı büyük bir gizlilik içinde size getireceğiz. Bağlantı kuruldu gerekli birimlerle."

Kanser olan eski siyasetçi heyecanlanır. Söz konusu hayatıdır. Teşekkür eder. Bir an önce ilaca kavuşmak istediğini söyler minnettar bir ses tonuyla. Bilderberg efendisi şunu fısıldar bu biçareye: "Efendim hiç merak etmeyin. Şu falanca şahıs her an müjdeli haberi getirebilir. Yalnız sizden bir ricası var efendim."  Eski siyasetçi sorar, "nedir?" diye. Şefaatçi efendi şunları söyler: "Size bu gizli ilacı temin edecek falan şahsın burada, vakıflarda çok önemli bir gönül bağı olan bir dostu var. Bu yasanın geçmesi için nüfuzunuzu kullansanız… siyaset, medya ve gerekli odaklarla? Bunu sizden istirham ediyor. Bu onun için çok önemli. Vakıflar Yasası, bu şahıs için çok önemli bir mesele. Adeta bu şahsın hobisi, takıntısı. Tamamen insani bir takıntı. Biliyorsunuz vakıflar insaniyet içindir." Biçare siyasetçi, hayatı bu ilaca bağlı olduğu için, "Hay hay! Elimden gelen her şeyi yapacağım, hiç merak buyurmayın." der. Tabi filmin sonunu bilmem, nüfuz kullanılmış mıdır, bilemem. Bildiğim biçare rahmetli olmuştur.  Flimde, "SON!" yazmıştır.

Ama devamı çekilinebilir. Bu anlattığım hayal ürünü bir senaryonun kaba taslak halidir. Dizi yapımcılarının dikkatine sunulur. Merak etmesinler telif ücreti talep etmiyorum. Tıpkı bazılarına etmediğim gibi.

Bilderberg`in şifresi meselesinde sadece siyasetçi olacak diye bir şart yok. Mesela niye bir gazeteci olmasın? Senaryo bu ya, danışman olur bir politikacıya… Bilderberg`in insan hayatı ile ilgili zaaflarını kullanarak iş bitiriciliği konusunu bir yana bırakıp bir başka konuya geçelim.

İki sene önce, yine bir şubat ayında (03 Şubat 2006), hac dönüşü, hacılardan oluşan 2000 kişilik bir gemi, Kızıldeniz`de yol alırken ve hava sıcak, deniz sakin, rüzgar ve fırtına suskunken esrarengiz bir şekilde batıverdi. Bu konu medyada kısa da olsa yer aldı o dönem. Bende sık sık televizyon ve radyo programlarında dile getirdim. Kitabımda da vardı, demiyeceğim, reklam yapıyor denmesin diye. Çünkü bu olaydan evvel bunu kitapta anlatmıştım.

 Fakat 2000 kadar hacının şehit olduğu Kızıldeniz`de batan bu gemi İslam Alemi tarafından bir haftada unutuluverdi. Titanik battıktan seneler sonra bile filmlerinin yeni versiyonları çevrilip, Oskar ödülleri verilerek gündemde tutulması bir yana, bari bizde bizim Es Selam 98`i ikinci sene-i devriyesinde ruhlarına Fatiha okuyup hatırlatalım dedik.

Bir bilgide şöyle sunmak isterim müsadenizle efendim. Tarihin bin küsür sene önce, diyelim bir yılında, Mübarek Kabe sular altında kalır. Çok ağır hasar görür. Fakat tamir edecek malzeme yoktur etrafta. Ama o günkü müminler Kızıldeniz`de bir gemi batığı görürler karaya vurmuş ve parçalanmış bir şekilde. Bu ağaçtan yapılmış geminin parçalarından alıp Kabe`yi bu geminin ahşap kısımları ile tamir ederler. Bu tadilatlar sonunda tamir olunan Kabe`nin ağaçtan yapılan o mübarek kısmından bir bölümü İstanbul Topkapı Sarayı`ndadır. Ecdadımız onları hürmeten saklar ve şu an hala oradadırlar. Meraklıları bu olayın tarihini ve detayını araştırsınlar. Ben çok bulgulara rastladım fakat şu benzerlik çok dikkatimi çekti. Kabe`nin tadilatında kullanılan gemi Kızıldeniz`de batmıştı ve Es Selam 98`de 2006 şubatında yine Kabe ile alakalı olan hac vazifesi dönüşü hacılarımızla Kızıldeniz`de battı. Biri Kabe`yi tadilat dolayısı ile "maddesini" tekrar inşa etti, Es Selam 98`de inşallah manasıyla Kabe`yi "manevi olarak" tekrar inşa edecek. Tefekkür ehline arz ederim.

Gemideki tüm hacılarımızın ruhuna bir Fatiha-i şerif esirgemiyelim inşallah. Ve biraz daha vefalı olalım temennisi ile sözlerimi noktalıyorum.

 Not: Sizlerden gelen yoğun maillere cevap veremiyoruz diye lütfen gönül koymayın. Hepsi sırada. Kısa kısada olsa hepsine cevap verinilmeye çalışılacak inşallah. Benim bir kardeşim ilgileniyor titizlikle. Mümkün mertebe okuyup ona teslim ediyorum. Dualarınızı esirgemeyiniz.

Saygı ve sevgilerimle.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

 

Not: Bu yazı, 20 Şubat 2008 tarihinde Netpano sitesinde yayınlanmıştır.Bu yazı 11,734 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 12 Kasım 2019 KUR'AN'DA TÜRK İSİMLERİ
  • 7 Kasım 2019 Siyaset Eşeği
  • 4 Kasım 2019 Cumhurbaşkanı Gitmemeli!
  • 8 Ekim 2019 Trump Ürür, Türk Ordusu Vurur
  • 24 Ağustos 2019 Akdeniz Nükleer Tuzak mı?
  • 23 Mayıs 2019 Derin Analiz S-400, F-35 Meselesi
  • 31 Mart 2019 TERÖRİST BATI MEDENİYETİ VE ATEİZM
  • 19 Şubat 2019 ESKİ DÜNYA TASVİRİ
  • 4 Ocak 2019 Yapay Casus Zekalı Kulak Hırsızı
  • 30 Aralık 2018 Büyük Marketler Hastalık saçıyor
  • 27 Kasım 2018 Ata'ya Şikayet
  • 17 Kasım 2018 Bir Soru Bir Cevap
  • 26 Ekim 2018 Cemal Kaşıkçı Mesajı
  • 4 Eylül 2018 Gündem Değerlendirmesi
  • 27 Haziran 2018 Seçim Özel
  • 21 Haziran 2018 Çökerken
  • 7 Haziran 2018 Siyonizmin Trolleri, Üst Akılcılar
  • 24 Mayıs 2018 İşte Bu
  • 15 Mayıs 2018 Makariosun Çocuğu Mustafa Akıncı
  • 11 Nisan 2018 Kahrolsun Suudi Arabistancılık

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  8,402 µs