En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
28 Kasım 2007

Şimon Peres’in Gizli Mesajı ve Kartal Pençesiİsrail Cumhurbaşkanı Peres, Türkiye`ye geldiğinde birçok gazetede farklı manşetler atıldı. İfade aynen şuydu: "Türkiye bir kartal gibi. Tek kanadıyla ilerliyor, diğeriyle dengeliyor." Büyük gazeteler ülkemiz için sarf edilen övgü görünümlü bu sözleri manşetlerine taşıdılar. Fakat iş göründüğü gibi değil. Peres`in sözlerinin hiçbiri gelişigüzel sarf edilmedi. Kabala ve kendi öğretileri kaynaklı bu sözleri isterseniz anlamaya çalışalım.

Fakat şu anda manşetlere taşınmış "kartal" kelimesinin mânâsını açıklamamız tüm konunun bir özeti olacaktır. ŞAHİN HORUS EFSANESİ Eski Mısır`ın birçok kalıntılarında saraylarının tahrip olması ve yıkılmasına rağmen çokça rastlanan, Tutankamon`un ait olduğu boyun 18. sülalesinin açılan mezarında mumyanın üzerinde bulunan, bir kanadı ileri, bir kanadı geriye doğru, tunçtan yapılmış yırtıcı kuş objesi bulunmuştu. Arkeologlar bunun ne mânâya geldiğini açıklayamamışlardır. Yada sırrına erenler çeşitli yollarla ortadan kaldırılmışlardır. Bu konu ile ilgili bir kitap yazılabilir.

Fakat biz şu an sadece vurgulayacağımız konuya dair bilgileri sizlere sunuyoruz. İsrailoğullarının o dönemdeki Habiruları (hırsızları) sihir ve büyü bilgilerini çalıp o dönemin hanedanına karşı yürüttükleri savaşın betimlediği bir semboldü. Biri ileri, diğeri geri kanatlara sahip yırtıcı kuşun mânâsı, " Hiçbir zaman seni, krallığını, egemenliğini çift kanatla uçurmadık. Kanadının biri bizim tarafımızdan konmuş olan engelleri, manileri def etmek ve savmak için uğraştı. Diğer kanadını ise serbest bıraktık. İleri doğru çırpınışın seni varlık aleminde çabalayan, hareketli bir canlı kıldı. Özgür bir kuş olmana rağmen tek kanadın hep bizim gücümüzle meşgul oldu. Kanadını kırmadık, çünkü yaralı bir yırtıcı işimize yaramazdı. Bunu gelecek nesillerine de ibret (kulağına küpe olarak) ve bir tehdit unsuru olarak sembolleştirdik. Şahin, kartal özgürdür. Fakat biz seni özgürlüğün içinde hapsettik. Yüce gücünü toprağa gömdük ve seni bir tarih haline getirdik." Evet, Horus Efsanesi`nin gerçek mânâsı budur. Şimdi gelelim, "Türkiye bir kartal gibi. Tek kanadıyla ilerliyor, diğeriyle dengeliyor" sözü ile Peres`in demek istediğine... Bu söz konuya vakıf ehil insanlara bir mesajdır. İSrail Cumhurbaşkanı Peres`in TBMM`de yaptıgı konuşmanın meclis tutanaklarından bir bölüm: (Genel Kurul Tutanağı 23. Dönem 2. Yasama Yılı 19. Birleşim 13/Kasım /2007 Salı) "Türkiye, son yüzyılda bir devrim yaşadı, eski bir imparatorluktan güçlü bir cumhuriyete dönüştü. Geçmişe gömülen bir varlıktan, kendisi, bölge ülkeleri, onların dinleri ve başka dinlerden halklar için İsrail`in tanrısı ve İsmail`in tanrısının yıkım değil hayat tanrısı olduğunun kanıtladığı yeni bir gelecek yaratan bir varlığa dönüştü."

Burada "GEÇMİŞE GÖMÜLEN BİR VARLIKTAN" kasıt Osmanlı İmparatorluğu.Yani Peres aslında burada şu mesajı veriyor: "Biz imparatorlukları tarihe gömebilen bir kudrete sahibiz. Atanız olan Osmanlıların tarihe gömülüşünde bizim parmağımız var." Aklımıza hemen Emanuel Karaso ve Theodor Herzl gibiler gelmiyor mu? Yine meclis tutanaklarından: "TERÖR BİR YIKIM VE KAN MESAJIDIR." Burada da terörün bir yıkım ve kan mesajı olduğunu, dolayısı ile ülkemizin terör sorununda kendi parmakları olduğunu ve bize karşı kullandıkları mesajını veriyor.

 Devam ediyoruz: "Büyük Türk şairi Cahit Sıtkı Tarancı`nın "Memleket İsterim" isimli şiirini çok severim diyen Peres, ardından şiiri milletvekillerine okudu: MEMLEKET İSTERİM Memleket isterim Gök mavi. Dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim Ne başa dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun. Memleket isterim Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun; Olursa bir şikayet ölümden olsun. Büyük şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı`nın bu şiirini istismar eden Peres`in imalarından tenzih ederiz. Değil kıymetli şairimizle, Allah mefhumuyla bile insanları aldatanlar var. Zaten Kuran-ı Kerim mealen: "Şeytan Allah`ın rahmeti ile sizi aldatmasın." buyurmuyor mu? Neyse biz Peres`in şiiri nasıl kullandığına geçelim: Memleket isterim: "Memleketinizi isterim." Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; "Gök mavi, Fırat ve Nil. Dal yeşil vaadedilmiş yeşil topraklar." Ne başa dert ne gönülde hasret olsun; "Hasret çekiyoruz, bitsin artık!" Kardeş kavgasına bir nihayet olsun; "Verin her şey nihayet bulsun!" Biz de istiklal şairi Mehmet Akif Ersoy`u ve onun İstiklal Marşı`nı çok severiz: Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Yine meclis tutanaklarından: "Yahudilerin çoğu sürgünü seçti. Fakat Avrupa ülkelerinin çoğu onları kolu açık beklemiyorlardı. SADECE İSTANBUL`DAKİ YÜCE KAPI toplu olarak göç etmelerine ve Osmanlı İmparatorluğu topraklarında yerleşmelerine geçit verdi." Not: Defalarca gerek kitaplarımızda, gerekse röportaj ve makalelerimizde aynı ibareyi kullanarak İstanbul`un şer güçler açısından taşıdığı önemi anlatmaya çalıştık. Merak eden okuyucularımız ilgili yazılara bakabilirler. (Bak: "11 eylül kararları İstanbul`da alındı", "Yeni Dünya Düzencileri, İstanbul ve Papa" ve radyo röportajları.) Velhasıl "Abdullah Gül, İsrail uçaklarının hava sahası ihlaline ilişkin soru üzerine de iki ülkenin başbakanlarının Londra`da görüştüklerini anımsatarak İsrail Başbakanı Ehud Olmert`in de "açık bir biçimde özür dilediğini" belirterek konunun kapandığı inancını dile getirdi." Kısacası Peres şunu söylüyor: "Büyük İsrail Projesi önünde engel olmayın! İran`a ve bölgedeki proje içerisindeki tüm İslam devletlerine yapılacak operasyonlara destek verin! Kartal kanadını unutmayın!" Biz de diyoruz ki: "Ey Peres! Hayalperest! Bir gün BÜYÜK TÜRKİYE çift kanadı ile uçacak ve pençeleri Hak için zalimleri avlayacak inşallah"

PERES`İN MEDYADA YER ALAN SÖZLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

http://www.sabah.com.tr/2007/11/13/haber,2B436305716B4C7D922246E318EFE08C.html

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

  Not: Bu yazı, 28 Kasım 2007 tarihinde Netpano sitesinde yayınlanmıştır.Bu yazı 13,788 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  6,343 µs