En Sıcak Konular

Emir Yıldızdan

Köşe Yazısı
Emir Yıldızdan
22 Nisan 2011

Sarkozy, Türkiye'ye Niye Düşmansın?ABD, Sarkozy'e sormuş: Türkiye'ye Niye Düşmansın? Nasıl olmasın ki, onun ipliğini Türkiye pazara çıkardı.

Gazetelerde şöyle bir haber yer aldı:

Sarkozy’nin 2007’de Cumhurbaşkanı seçilmesinin hemen ardından Fransa’ya giden ABD heyeti ile Fransız Dışişleri arasında ateşli bir Türkiye tartışması yaşandığı ortaya çıktı.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın gizli yazışmalarını yayınlayan WikiLeaks, dün de ABD yetkilileriyle Fransız diplomatlar arasında 3 Temmuz 2007 tarihinde gerçekleşen Türkiye görüşmelerinin tutanaklarını yayınladı. 7 Temmuz’da Hillary Clinton’a rapor olarak sunulan görüşmeye ABD adına Türkiye Dostluk Grubu başkanı Roberx Wexler ve ekibi katılırken, Fransa Dışişleri ise müsteşarlar Jean-Louis Falconi, Caroline Ferrari ve Marine de Carne ile temsil edildi. ABD’li diplomatlar görüşme boyunca Sarkozy’nin Türkiye karşıtlığını sorguladı. İşte iki taraf arasında yaşanan diyaloglar:

ABD: Türkiye Irak ve Afganistan’da çok önemli işler yapıyor. Sarkozy ile Dışişleri Bakanı Kouchner arasında Türkiye konusunda görüş farklılığı var.

Küçük düşürücü

Fransa: Cumhurbaşkanı Sarkozy, seçmenden Türkiye’nin AB’ye tam üyeliğini engellemek için yetki aldı. Türkiye bunu anlıyor ve Sarkozy’nin Türkiye politikasına saygı gösteriyor.

ABD: Fransa’nın bu pozisyonu destek buluyor mu?

Fransa: Fransız seçmeni AB’nin genişlemesi ve Türkiye konusunda kaygılı. AB Anayasası’nı reddetmelerinin ana sebebi de buydu. Türkiye ile kriz istemiyoruz ama AB-Türkiye ilişkisinin tam üyelikten farklı olması gerek.

ABD: Bu Türkiye için küçük düşürücü bir şey değil mi? Türkiye’ye “yeterli değilsin” demek Türkiye’yi Avrupa’dan uzaklaştırmayacak mı?

Fransa: Türkiye bizim için özel bir durum. Sarkozy’nin Türkiye’nin AB üyeliğini kabul etmemesinin arkasında ne Erdoğan korkusu var ne de Türkiye korkusu. Bu tamamen Avrupa Birliği kimliğiyle alakalı. AB siyasi bir projedir ve Türkiye’nin üyeliği bu siyasi projenin sorgulanmasına sebep olur. Daha önce sözler verildi ama sorular hiç sorulması. AB’nin karar vermeden ileri gitmek gibi bir geleneği var ama Sarkozy soruları masaya koymak istiyor.

‘Soykırım’ı tanısınlar

Türkiye, Fransız halkı içindeki olumsuz imajını geliştirmek için örneğin ‘Ermeni soykırımı’ndaki rolünü kabul edebilir. Fransa hükümeti Ak Parti’yi destekliyor çünkü Erdoğan hükümetinin daha dindar olsa da daha az dogmatik olduğunu düşünüyoruz.

ABD: Peki Fransa Rumlar’ın Annan Planı’nı reddetmesinin ardından Kıbrıslı Türkler’e söz verilenleri gerçekleştirmek için aktif bir rol üstlendi mi?

Fransa: Birçok Avrupa Birliği Başkanlık döneminde bu girişimlerde bulunuldu ancak başarısızlıkla sonuçlandı. Bundan dolayı kimin suçlanması gerektiğini bile bilemiyoruz.

****

Sarkozy Türkiye'ye Neden düşman? On Altı Yıldız'ı okuyanlar bu düşmanlığın nedenini daha biliyorlar:


Tarih :08. 08. 2007 Saat:15.00 suları Yer:Pensilvanya'da bir göl kenarı. Mike Appe'nin malikanesi:

Cia ve Mossad kuş uçurtmuyor. Ama bizim kuş bir yolunu bulmuş ve içeri çoktan girmiş bile... Seçilmiş Şeytanîler ayinlerini yapıyor.Sarkozy'ye Firavun 3. Ramses ünvanı veriliyor. Gecede sapık bir ayin gerçekleştiriliyor. Kafası kesilmiş yeni doğmuş bir bebeğin kanı içiliyor. Tabi bütün bunlar Şeytanîler tarafındanbelli karelerle gizlice filme çekiliyor.İleride bir arıza çıkarılırsa şantaj amacıyla saklanacak. 3. Ramses Sarkozy'ye telkinler yapılıyor. Bu arada küçük bir ameliyat yapılacağı söyleniyor ve Sarkozy Avrupa'daki görevine hazırlanıyor...
http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=15

Oktan Keleş, Sarkozy'e nasıl Ramses ünvanı verildiğini şu şekilde açıklamıştı:

...

"Bundan beş sene evvel Mısır Müzesi'nden Ramses'in mumya bölümünden sakalı çalınmıştı. Bu hadise Mısır içinde fazla büyütülmeden örtbas edilmişti. Fakat bir grup arkeoloji meraklısı bu işin peşini bırakmak istememişlerdi. Araştırmalar doğrultusunda Ramses'in sakalının izine Amerika'da rastlanılmıştı. Girişimlerde bulunuldu. Kamuoyu oluşturuldu sakalın iadesi için. Bu girişimler bildik yöntemlerle bastırıldı. Gruptan bazılarının başına görünmez kazalar geldi ve bu olay bir gündem oluşmasına fırsat verilmeden unutturuldu.

 
Geçen ayda, Amerika ve İngiltere medyası şu haberi geçti: Ramses'in sakalı Amerikalı yetkililerce Mısır hükümetine teslim edildi. Tabii buraya kadar insan düşünüyor: Neden Ramses'in mumyası veya müzede bulunan paha biçilmez eşyalar değil de bir tutam keçi sakalı çalınıp kaçırılıyordu? Kafamı kurcalayan bu hadiseyi, Amerikan ve İngiliz basınına yansımasını da fırsat bilip İlhami abi'ye sordum. Bana şunları anlattı:

"Sakal İsraillilerin organizasyonu neticesinde çalınmıştı. Bu hadisenin meydana çıkması durumunda kamuoyuna basit bir tarihi eser hırsızlığı şeklinde lanse edilmesi planlanmıştı. Öylede oldu. Asıl maksat ise çok farklıydı. İsrailli bir iş adamı sakalı elde ettikten sonra Amerika'nın baş hahamının eline ulaştırıyor. O'da Pensilvanya'da göl kenarındaki bir malikânede bulunan Mossad güdümünde, İbrani asıllı fakat Amerikalı bir iş adamı hüviyetindeki şahsa teslim ediyor. Ondan sonra çok daha ilginç bir vaka yaşanıyor. Çünkü CIA ile MOSSAD bu keçisakalı için birbirine düşüyor. İkisi de kaçırılan sakalı eline geçirmek istiyor. Neden diye merak ediyorsunuz söyleyelim:

Çünkü bu sakalla DNA deneyleri yapılıp, tıbben yeni bulunan teknikler ile hücre yapılarıyla RAMSES'in karakterinin ve fizyolojisinin analizi yapılıp kök hücreleri üretildi. Çok gizli bu deneylerin amacı bu çağda RAMSES'in özelliklerini taşıyacak bir firavunu dünya sahnesine çıkarmak. RAMSES'in yüz şekli, bugün arkeologların ve çeşitli güvenlik birimlerinin kullandığı yüze et giydirme tekniği ile çözüldü.


Kime benziyor diye aklına gelenlere bir cevap: Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı Sarkozy. O'nun hakkında ufak bir bilgi verelim dedi ve devam etti. Şeytani tarikatların başı olan şeytanilerin planları ile Dünya sahnesine çıkarılmış görevli adamlarıdır Sarkozy. Haçlılar yani haçlı koalisyonu panikte. İleride tasfiye edilemezse Avrupa'yı savaşın eşiğine getirecek adam. Görevi, birliği Vatikan'ın elinden almak. Sarkozy bir yahudidir. Hedeflerinden biri AB'yi saptırmak. ABD ve İsrail ile kendilerinin seçtikleri bazı ülkeleri birbirine kenetleyip, AB'yi bir Vatikan projesi olmaktan çıkartıp bir İsrail projesine dönüştürmek. Sarkozy Türk ve İslam düşmanıdır. Bu yüzden önce yapacağı iş entegreleri bozmaktır. Koyu bir AB taraftarı gibi davranıp emellerini gerçekleştirmek.'' dedi ve sustu.
http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=13


Erol Elmas

buulkem@gmail.com

18 Nisan 2011Bu yazı 7,838 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 1 Aralık 2023 Discovery Skandalı
  • 26 Mayıs 2021 Kara Yöneticiler ve Yılanların Öcü
  • 13 Ocak 2021 30 Saat Savaşları
  • 4 Ocak 2021 Günümüzün Fuggerleri, Aşı ve Korku İmparatorları
  • 30 Mayıs 2020 Göktürklerden Hediye
  • 1 Nisan 2020 Kulbak Bilge İle Çağı Anlamak
  • 7 Aralık 2019 Turks ve Caicos Adaları
  • 19 Mayıs 2019 Barbarosun Sancağı
  • 12 Aralık 2018 NATO mu PESCO mu?
  • 17 Ağustos 2018 Papaz Kaçtı Oyunu
  • 17 Aralık 2017 Yüzyıllık İntikam
  • 13 Ağustos 2017 Gökteki Türklerle Yerdeki Türkler Birleşti!
  • 31 Temmuz 2017 Pentagon'un Planını 5 Yıl Evvel Deşifre Etmiştik
  • 21 Temmuz 2017 Gargad-DNA Görünmezliği Projesi ve Manyetik Biyoloji
  • 23 Haziran 2017 27 Uçağın Sırrı
  • 4 Mayıs 2017 LOLAN (LÜLEN)-ECE-AYSULU TÜRK'e Kavuştu!
  • 6 Şubat 2017 13 Ocak 16.40, Denktaş, İstanbul
  • 1 Ocak 2017 Tarikatlar-Cemaatler ve İstihbarat-1
  • 6 Aralık 2016 Ordu, Bütün Türk Milletidir!
  • 1 Kasım 2016 Sessiz Sözsüz Yaşananlar

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,805 µs