En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
2 Şubat 2011

Karakuş Ukab ve Kuş ÖlümleriKarakuş Ukab ve  Kuş Ölümleri

 

Semboller üzerinden savaş...

Ukab bilindiği gibi Peygamber Efendimiz’in (SAV) sancağının ismidir. Siyah bir sancaktır. İstanbul’da Topkapı Saray’ında kutsal emanetler hazinesinde koruma altındadır. Ukab, zamanla aşınmış olup, Topkapı Sarayı’nda gümüş bir sandıkta saklanmaktadır. Bu sancak ile alakalı uzun uzun bilgiler vermeyeceğim. Bu konuda yayınlanan kaynaklara bakılabilir.

Ukab sancağının konumuzla ilgili bağlantısını anlatmak için bu kısa girişi yazdım. Birçoklarının bilmediği bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ukab ismi karakuş anlamına gelmektedir. Siyah kuş, kara kartal gibi adlandırmalar da yapılmaktadır. Acaba Efendimiz’in (SAV) sancağına neden karakuş ismi verilmiştir? Bunun sırrı, hikmeti Melâmî öğretilerinde mevcuttur. Bu konuda fazla detaya girmeyeceğim…

Şimdi gelelim Ukab’ın son günlerde dünyada meydana gelen toplu kuş ölümleri ile ilgili bağlantısına: Geçtiğimiz günlerde, dünyanın pek çok bölgesinde toplu kuş ölümleri görüldü. Fakat bu ölümlerle ilgili dikkat çekmesi gereken ve gözden kaçmaması gereken bir husus var: Bu toplu ölümlerin, kuş ölümlerinin olmasının yanında hepsinin de SİYAH olması. Ölen kuşların ortak noktası KARAKUŞ olmalarıydı.

Eee, bunda ne var denilebilir… Bu anlattıklarımızı bunu söyleyenlere değil, bu konuları ciddiye alanlara yazıyorum. Bu konuları ciddiye alanların, tefekkür hazinesi çalıştırmaları için kısa bazı bilgiler vereceğim:

Dünyadaki düzeni bozmaya çalışan, insanlığı ve dünyayı felakete sürüklemeye uğraşan örgütlerin en tepesinde ŞEYTANİLER bulunmaktadır. Bu şeytani örgütün alt yapılanmalarında masonlar vs. bulunmaktadır. Aslında bazı olayların perde arkasını anlatırken, bu şeytani örgütler, çoğu olayı tüm dünyanın gözleri önünde yaparlar. Bunu da nasıl yaparlar; insanların bilgi eksikliğinden yararlanırlar.

Her şeye sıradan bakmaya, normal karşılamaya alışmış insanlık, yapılan bu sembol savaşlarını çoğu zaman anlayamaz, idrak edemez. Birçok hadise aslında bir anlamda sembol savaşlarıdır. Bu sembol savaşlarını inşallah başka bir yazımızda daha da detaylı ele alırız.

Sembol savaşları çok ciddi bir konudur. Dünyanın gözü önünde, semboller kullanılarak (sembol, manaların suretteki görünümleridir.) çeşitli mesajlar verilir. İyiler ve kötüler semboller üzerinden savaşırlar. Şeytaniler ve Hilâliler arasında da sembol savaşları olur. Bu bir anlamda bir satranç oyunudur.

KARA KUŞ ÖLÜMLERİ BİR SEMBOL SAVAŞIYDI. Bu şeytanilerin bir mesajıydı. Ahir zaman Mehdi çağının Hz. Peygamber’in (SAV) sancağının açılmasının beklenen çağı olduğundan dolayı, ŞEYTANİLERİN elektromanyetik ve metafizik yönlendirmeleri ile karakuşları öldürmeleri o  SANCAĞA olan düşmanlıklarının bir karşılığıydı.

Kendilerince şu mesajı veriyorlardı: Ukab’ınızı (karakuşunuzu) siz daha açmadan kapatıyoruz, öldürüyoruz.

Bu anlattığım konunun çok daha detayı var. Bu metafizik alandaki sembolleri ancak işin ehilleri anlar. Bu anlattıklarımıza, yani sembol savaşlarına komplo diyenler, böyle bir şey yok, diyenler elbette olacaktır. Bunların bir kısmı bilerek, bir kısmı da bilmeyerek böyle söyleyeceklerdir.

Biz, bir gizli savaş tekniğinden söz ediyoruz. Tekrar söylüyorum, biz bu anlatılanları, bu meseleyi ciddiye alanlara açıklıyorum.

Ukab (karakuş) SANCAĞIN ismidir. Dünyadaki karakuş ölümlerini, havai fişek vs. gibi sebeplere bağlamaları ise meseleyi bilmeyenleri yönlendirmek içindir.

Biz, bu sembol savaşının farkındayız. Bildiklerimiz belli bir ölçü içersinde anlatmaya gayret ediyoruz.

Bu sembol savaşları, Hollyowod filmlerinde de ŞEYTANİLERİN planı olarak yer almaktadır. Meseleyi daha iyi anlamanız için birkaç örnek verelim:

Meselâ, “Yüzüklerin Efendisi Filmini” ele alalım. Bu film de sembol savaşlarını içermektedir. Yüzüklerin Efendisi Filmi ile Yüzüklerin Efendisi Kitabı arasında çok farklılıklar vardır. Film’e birçok sembol eklenmiştir.

Dediğim gibi, Yüzüklerin Efendisi Filminde birçok sahne sembol içerikler taşımaktadır. O an izlerken fark edemiyoruz bu sembollerin bazılarını. Bu sembolleri genellikle göz göremez, daha doğrusu görülür ama şuuraltında kalır. Mesaj direk şuur altına verilir. (Meşhur 25. Kare meselesi… 25. kare ile ilgili bilgi edinilirse, konu daha kolay anlaşılır.)

Sembol savaşları bir mesaj dilidir. Bu mesajları da ehilleri okur. Son toplu kuş ölümleri belki çoğu insana sıradan gelmiştir, ya da basit sebeplere bağlanmıştır mesele. Ancak bu ölümlerin arkasında başka bir şey  olduğunu anlayanlar da vardır.

Filmleri yapan şeytaniler, kendilerinin farkında olmadıkları bazı sahnelere HİLÂLİLER’de müdahale etmektedirler.

Yüzüklerin Efendisi’nden bahsettik. Oradaki Şeytanilerin ve Hilâlilerin sembollerinden/mesajlarından örnekler verelim:

Şeytaniler, filmde bir sahnede karakuşları, “çok kötü” olarak göstermektedirler:Burada karakuşlar, kötülerin sembolü olarak zihinlere yerleştirilmeye çalışılmıştır. Onlara göre karakuşlar kötüdür. Bu tıpkı şuna benziyor: Bizim Mehdimiz, onlara göre Deccal’dir. Onların kurtarıcısı ise bize göre Deccal’dir.

Karakuşlar, rahmani bir sembol olması gerekirken, kötülerin sembolü olarak gösterilmiştir filmde.

 Yüzüklerin Efendisi filminde daha birçok sembol vardır. Biz sadece birkaç tane örnek veriyoruz. Bu filmlere, HİLALİLER, şeytanilerin haberi olmadan müdahale etmişlerdir. Bunun için bir örnek verelim:


 


Filmde VAV sahnesi açıkca görülmektedir. Suyun altında diğer görüntülerinin arasında başlangıçta fark edilmemektedir. VAV, filme Hilaliler tarafından eklenmiştir.

Filmde şeytaniler de birçok sembol kullanmışlardır. Filimin birçok sahnesinde, filmdeki karakterlerden biri olan Gollum (smeagol)  çığlıklar atmaktadır. Norveçli ressam Edvard Munch’un meşhur bir tablosu vardır, ismi de: ÇIĞLIK. Filmin birçok sahnesinde Gollum, çığlık tablosundaki gibi görüntüler vermektedir. Gollum neden çığlık tablosundaki pozu verip, çığlıklar atmaktadır?


 Ressam Edvard Munch’un ÇIĞLIK TABLOSU.Gollum’un bu pozu zihinlere yerleştirilerek, o tablo hatırlatılmaktadır. Eski semboller, filmler kullanılarak modern hale getirilip, insanların şuuraltına yerleştirilmektedir.

Hilaliler’in filme ekledikleri başka bir görüntüden söz edelim: Yüzüklerin Efendisi’ndeki en önemli karakterlerden biri olan büyücü Gandalf elindeki asa ile Şeytana karşı koyuyor ve işte o sahnede asa’nın ucunda 1 rakamı beliriyor. Bir, burada Allah’ın varlığını ve BİR olduğunu vurgulamaktadır.


 


 Gandalf ve İBLİS karşı karşıya.


Yine filmde baş karakterlerden biri olan  Frodo ile Gandalf’ın beraber göründükleri bir sahnede, Frodo mühürlü bir zarfı, yanan şöminenin içersine atar ve zarf yanmaya başlar. İşte o sahneyi durdurduğumuzda, M harfini görürüz. Bu da filmde bilinç altına verilen subliminal mesajlardan biridir.  Yukarıdaki örnekler daha da çoğaltılabilir. Bu örnekleri, semboller savaşına örnek olarak verdik.

Şunu unutmayalım ki, Efendimiz’in (SAV) kılıçlarının kabzalarında  bulunan hayvan figürlerinin de hikmet ve sırları var. Sancağın isminin karakuş olmasının da hikmeti var… Efendimiz (SAV) bu sembolleri neden seçmiş?


Peygamber Efendimiz'in (SAV) hayvan figürlü kılıcı.


 

Semboller üzerinden bir savaş yürütülüyor, anlayana...

Sembol savaşları ile ilgili http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=114 yazımıza bakılabilir.

 

Saygılarımla.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

2 Şubat 2011


Bu yazı 19,559 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,766 µs