En Sıcak Konular

Oktan KeleşOktan Keleş
28 Nisan 2007

Türk İslam Bilginleri ve Kristal Bilgisi 

İslâm bilginlerinin,  bilim dünyasını oldukça şaşırtan formülleri neden gizleniyor? Batılı bilim adamları; fennin ve teknolojinin her dönem kendi ellerinde olduğunu söyleyip dururlarken, İslâm dünyasında yıllar önce yapılan türbelerde süsleme olarak kristal kuvarsların yapıları şekil olarak nasıl işlenmiş bulunuyor? Bu süslemelere birçok örnek verilebilir: Sivas’taki Çifte Minare, Bursa’daki Yeşil Türbe ve Türkistan diyarlarındaki bulunan mabet ve yapılar… Bu eserlere baktığımızda; süsleme olarak yapılmış, simetrik ve geometrik şekillerin ancak 1950`li yıllarda çok gelişmiş aletler ile tespit edilen ve hâlâ tespit edilmeye çalışılan kristal kuvars taşlarının yansımalarındaki şekiller olduğu bugün ortaya çıkıyor. Batı dünyasının bulduğunu iddia ettiği tüm buluşların ekseninde olan ve bugünkü ilmin ana kaynağını oluşturan asıl şey Türk İslam bilginleri ve Müslüman âlimleridir. Kur’an’la şereflenen insanlık kaynak olarak da Kur’an’ı gördüğü için, bilgisini sonsuz bir ilim kaynağından almış olur. Biraz önce örneklerini verdiğimiz süslemeler için de batılı bilim adamları:  “İlginç bir tesadüf” demektedir.

Bazıları bilim adamları ise: “Tüm bu süslememeler, estetik değerlerle sanat adına gerçekleştirilmiştir, ilimle alakası yoktur,” diyerek aradaki bağlantıyı görmek istememektedirler. Ne yazık ki ülkemizde de bu görüşleri desteleyen çok sayıda bilim adamı vardır. Umarız ki, bu yazı onlara da bir cevap niteliği taşır.

Türk ve İslâm bilginlerinin buluşlarından uzun uzun örnekler vermeye gerek yok. Sadece Piri Reis’in haritası bu sorulara kâfidir. Piri Reis, haritasını, “o yerleri görmeden nasıl çizebilmiş?” sorusuna batılı bilim adamları ve onların ülkemizde taklidi olan bizim bazı akademisyenlerimiz cevap verememektedir. Dünyanın yuvarlak olduğunu Galile’nin Ortaçağ’da söylediğini iddia edenlerin, bu haritaya bakması, onların yanıldıklarını anlamaları için yeterli olacaktır. İslam bilgini İbn-i Memnun’un dünyanın yuvarlaklığını çizmiş olduğu 1340 yılındaki haritası İbn-ü Fazlullah Ömer’in Mesalik-ül-Ebsar`da yer alır. Muhyiddin Ibn-i Arabi’nin “Dünya bir küreden ibarettir,” cümlesi onun eserlerinde geçmektedir. İmam Gazali ise “astronomi bilmeyen Allah’ı tanımada noksan kalır,” derken bu ilmin dindeki yerine ve önemine dikkat çeker. İbrahim Hakkı Hazretleri Marifetname’sinde dünyanın yuvarlaklığını ifade eder. Onlarca bu ifadeleri destekleyecek İslam âlimleri, El-Biruniler, Ali Kuşçular, Takiyüddin el-Râsid, Ömer Hayyamlar, Ebu Vefalar gibi birçok bilginler mevcuttur. Bunları da uzun uzun anlatmaya gerek yoktur. Mikrobu ilk bulduğunu iddia eden Fransız Pastör’e o zaman 1456’ta yazılan Akşemsettin Hazretleri’nin Süleymaniye kütüphanesinde bulunan el yazması kitabı gösterilseydi, mikroplardan açık açık bahsettiğini görür ve “mikrobu ilk ben buldum” demeye utanırdı.

Neyse konumuzu fazla uzatmadan asıl söyleyeceğimiz şeye gelelim:

“İslâm bilginleri, kristal bilgisinden mahrumdur,” diyenlere Sitemiz aracılığıyla cevabımızı verelim: Neml Suresi 44`üncü Ayet : “Ona: Köşke gir! dendi. Melike onu görünce derin bir su sandı ve eteğini yukarı çekti. Süleyman: Bu, billûrdan yapılmış, şeffaf bir zemindir, dedi.” Hz. Süleyman Sebe melikesi gelmeden önce bir köşk inşa ettirmişti. Bu Köşkün avlusu billur ve kristalden yapılmış, altından su akıtılmış ve suya balıklar konulmuştu. Belkıs zeminin şeffaf bir madde olduğunu fark edemediği ve sudan geçeceğini sandığı için eteğini toplamış ve yukarı çekmişti. Bütün bu tedbir ve tertipler onun zihnini etkilemek içindir ve onu ilahi davete kabule hazırlamıştır. Şimdi Kuran’ın Neml Suresi 44`üncü ayetinde bundan asırlarca önce olan bir hadiseyi, vahiy bize açık açık söylüyor, kristal kuartz bilgisinin Kur’an’da olduğunu beyan ediyor.

 “Hani Müslüman âlimleri kristal kuartz bilgisine sahip değildi?” Türbelerdeki o meşhur bezemeler ve motifler Hz. Süleyman’ın mührüne işaret etmektedir. Bilindiği gibi Mühr-ü Süleyman; sekiz köşeli bir yıldızdır. Literatürde iç içe geçmiş iki üçgen şeklinde olduğu söylensede, aslı iç içe geçmiş iki karedir.  Birçok İslâmi eserlerde bu Mühr-ü Süleyman motif olarak  kullanılmıştır. Bu kuartz bilgisi ve havuzun içindeki bu billur madde Kur’an’da belirtildiğinden birçok İslâm bilgini rasathaneler kurmuş, rasathanelerin içine büyük havuzlar yapıp, içine su doldurup gökyüzündeki yıldızların havuza yansımalarını sağlayıp göğü ve yıldızları incelemişlerdir. Bu rasathaneler Türkiye’de, Türkistan diyarlarında bulunmaktadır. Belgesellerde gösterilir. Bunlar bilinen bilgilerdir. Şimdi bu konu ile ilgili ilk defa yeri geldiği için bilinmeyen şu bilgiyi verelim: İslâm bilginlerinin rasathanelerindeki su doldurdukları bu havuzlar sadece sudan ibaret değildi. Havuzun dibine - Neml Suresi 44. ayetten bilgi ve ilham alarak- kristal aynalar da yerleştirmişlerdi. Bu gerçeği yüzyıllardır birileri saklamaktadır. İlgililere duyurulur.

Şimdi gelelim Mühr-ü Süleyman meselesine; Bu mühür İsrailiyat ve İsrail’in martavallarındaki gibi bir çizgiden, şekilden ibaret değildir. Bu mühür yukarda bahsettiğimiz kristal kuartzın yansımalarından çıkan görüntüdür ve teknolojik boyutlara işaret eden manaları vardır. Bir ipucu daha verirsek; aynı Sure’nin 38. 39. ve 40`ıncı ayetleri okunursa şunlar görünecektir:

“Süleyman Aleyhisselam vezirlerine derki: Bana melikenin tahtını önce kim getirebilir? Cinlerden bir ifrit: ‘Sen makamından kalkmadan ben onu sana getirebilirim dedi. Allah tarafından özel bir ilim verilmiş kimse (Hz. Hızır) ise şöyle dedi: Sen gözünü açıp kapamadan ben onu sana getirim. Ve Süleyman tahtı gerçekten de yanı başında gördü.”

 Bu ayette de şu anda bu satırları okuduğunuz internete de işaret vardır. Bir parmak tıklaması ile gözünüzü açıp kapamadan tüm bilgiler yanı başımıza gelmektedir. Bilgisayarın maddelerinden biri de incelenirse görülecektir ki kuartzdır. Bu ayet, bizlere daha birçok işaretler verir. Eşyanın nakli, ışınlanma gibi vs. Kur’an’da bahsedilen Süleyman Aleyhisselam  İslâm peygamberidir. İsrail peygamberi değil, son peygamber Hz. Muhammed’e (sav) biat etmiş, efendimizin geleceğini haber vermiş peygamberlerdendir. Yeri gelmişken şunu da belirtelim Süleyman peygamber Yahudilerce istismar edilmektedir. Yahudilerin kurguladıkları önümüzdeki günlerde uygulamaya çalışacakları bir program için Süleyman mabedini masallarına alet etmektedirler.

Oktan Keleş

oktankeles@gmail.com

Not: Bu yazı, 28 Nisan 2007 tarihinde Netpano sitesinde yayınlanmıştırBu yazı 20,766 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.

  Diğer köşe yazıları

   Tüm Yazılar 
  • 8 Mayıs 2024 Görü
  • 30 Ekim 2023 Necro: Dijital Büyü
  • 1 Temmuz 2023 GÖK TANRI İNANCININ KURANDAKİ İZLERİ
  • 2 Mayıs 2023 Nato Ezoterizmi
  • 23 Şubat 2023 NEKRO İSTİLA
  • 23 Eylül 2022 Adguk Öğretisi - Tanrının Gözü
  • 14 Eylül 2022 Kambaba-24 NATO-Yunan'la Savaş Olur mu? - Elizabeth Peygamber Soyu mu?
  • 28 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-2
  • 24 Temmuz 2022 Mason Kemalistlerin ve Sözcülerinin Yalanları-1
  • 23 Haziran 2022 KamBaba - Devler Uyanıyor - Bölüm 1
  • 17 Haziran 2022 Beş Büyük Plana Dikkat! AKP; Ana Muhalefet Partisi Olmaya Hazırlanıyor. (Kambaba-23 Gündem Özel)
  • 7 Mayıs 2022 Kambaba Gündem, Mülteci Sorunu - ( Kambaba-22 )
  • 19 Mart 2022 Kambaba-21
  • 27 Ocak 2022 Oktan Keleş ile Gündem-1
  • 19 Ocak 2022 Kambaba-20 Gizlenen 2025 Güneş Patlamaları - OTAĞ - Doğal Yaşam
  • 4 Ocak 2022 Adguk Öğretisi
  • 23 Ekim 2021 Kambaba-19 Gündem
  • 26 Eylül 2021 Kambaba-18 (Yaşanan kimin sistemi ? - Kur'an da her şey var mı? - Balık avı)
  • 24 Eylül 2021 Kambaba-17 ( Cahiliye Devri ile Bugünün Farkı !)
  • 22 Eylül 2021 Kambaba-16 ( Dış Tehditler )

  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  5,940 µs