Uyarmıştık: Geri Kabul Anlaşması

Uyarmıştık: Geri Kabul Anlaşması

Uyarmıştık: Geri Kabul Anlaşması


8 Haziran 2018 09:06
font boyutu küçülsün büyüsün


 2013 Yılında bas bas bağırdık bu anlaşmayı onaylamayın diye. Bakın ne demiştik:

 Geri Kabul Anlaşması Oyunu

... 

Bakın o anlaşma başınıza ne işler açacak? AB, beğenmediği Türkleri bile sınır dışı edecek! Türkiye GÖÇ üssü olacak! Elinizde bu kadar göçmeni ne yapacaksınız?

... 

Bu kadar göçmen Türkiye'de ne olacak? Türkiye yeni bir "durum" ile karşı karşıya derken bunu kastettim. Yeni bir "durum" ortaya çıkıyor. Dikkat!

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=2882

 

Bakın bu anlaşmayı karşı taraf işletmiyor : 

 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan'la yapılan ikili geri kabul anlaşmasının durdurulduğunu açıkladı.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından bir otelde Antalya, Isparta ve Burdur bölgesi gazetecilerinin katılımıyla düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısına katılan Çavuşoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Yunanistan'da 15 Temmuz darbe girişimine katılan darbeci askerlerin tahliye edilmesiyle ilgili soru üzerine Çavuşoğlu, Yunanistan'ın yaptığının kabul edilebilir olmadığını dile getirdi.

Yunanistan'ın darbelerden en çok çeken ülkelerden biri olduğuna değinen Çavuşoğlu, "Yunanistan'da hükümet gerçekten bu konuyu çözmek istiyor. Fakat aynı zamanda görüyoruz ki Yunanistan'a batıdan çok ciddi baskı var. Hele hele Yunan yargıçlara. Onlar diyor ki Yunan yargıçlar bağımsız. Ama biz biliyoruz ki onlara batıdan çok baskı var. AB ile bir göçmen anlaşması var. Bu uygulanıyor. Bir de Yunanistan ile ikili geri kabul anlaşmamız var. Şu anda o geri kabul anlaşmasını durdurduk. Son mahkeme kararından sonra da Yunanistan'a yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.


https://www.ntv.com.tr/turkiye/cavusoglu-yunanistanla-geri-kabul-anlasmasi-durduruldu,JGJ9FlFwrUWXS9LENSl4mA
Bu haber 2,953 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamışON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar