Ah Ümmetim Ah, Kimlerin Eline Kalmışsın!

Ah Ümmetim Ah, Kimlerin Eline Kalmışsın!

Veliaht Selman: Vahabiliği müttefiklerimiz için kullandık


29 Mart 2018 09:04
font boyutu küçülsün büyüsünVeliaht Selman: Vahabiliği müttefiklerimiz için kullandık

Washington Post gazetesine konuşan Veliaht Prens Selman, Soğuk Savaş döneminde ABD'nin talepleri üzerine Sovyetlere karşı Vahabiliği yaymaya başladıklarını söyledi.

ABD'ye iki haftalık resmi ziyaret gerçekleştiren Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, yaptığı ticari anlaşmalar ve diplomatik görüşmeler kadar açıklamalarıyla da gündemde.

 Amerikan medyasına verdiği demeçlerde Vahabilik hakkında değerlendirme yapan Selman, "Soğuk Savaş sırasında Washington'ın talebiyle komünizme karşı Vahabiliği yaymaya başladıkları" mesajını vererek adeta tarihi itiraflarda bulundu.


"KAYNAKLARIMIZI SEFERBER ETMEMİZİ İSTEDİLER"

Veliaht Prens, Soğuk Savaş dönemi içerisinde Sovyetler Birliği'nin Müslüman ülkelerle ilişkileri ilerletmesini engellemek için müttefiklerin- ki bunların başında ABD geliyor, Suudi Arabistan'dan kaynaklarını seferber etmesini istediklerini aktardı.

Zaman içerisinde terör örgütlerinin bir numaralı düşüncesi haline gelen Vahabiliğin aşırıcılığa kaçtığını doğrulayan Selman, Suudi hükümetlerinin bu işle uğraşırken ipin ucunu kaçırdığını dile getirip "Şimdi her şeyi geri toplamamız lazım" dedi ve Vahabiliğin etkilerinin azaltılacağının sinyallerini verdi.

MÜTTEFİKLER BUNU İSTİYOR"

Suudi Arabistan'ın egemen ideolojisi olan ve bazı kesimler tarafından küresel terörizmin temel kaynağı olarak gösterilen Vahabiliğin Suudi finansmanıyla yayılmasıyla ilgili soru üzerine, Muhammed bin Selman, küresel çapta cami ve medreselere yatırım yapmalarının kökenlerinin Soğuk Savaş'a uzandığını belirtti.

Geçmişte müttefik devletlerin bu uğurda Vahabiliği kullandığını belirten Selman, Vahabiliğe duyulan ihtiyacın uluslararası ortaklar tarafından artık ortadan kaldırıldığını, bu yüzden Vahabiliğin siyasi arenada yer edilmeyeceğini belirtti.
http://www.ensonhaber.com/veliaht-selman-vahabiligi-muttefiklerimiz-icin-kullandik.html


Amerika'da Prens Selman'ın kahve keyfi

Veliaht Prens, Amerika'daki temasları kapsamında Mike Bloomberg ile kahve içmeye gitti. İkilinin tercihi Starbucks oldu.

 Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın Amerika'daki temasları sürüyor.

Orta Doğu'daki sorunları çözerek bölgeyi yeni bir Avrupa yapacağını savunan Selman, imaj değişikliğine de başladı.

ENTARİSİZ PRENS

New York'taki temaslarında takım elbise giymeye başlayan Prens, dünyanın en zengin 8. kişisi olarak bilinen Mike Bloomberg ile bir araya geldi.

Amerika'da Prens Selman'ın kahve keyfi

KORUMALAR KAPIDA KALDI

Birlikte Starbucks'a giden ikili için caddede güvenlik önlemleri alındı.


Kahvelerin ücretini ödeyen taraf ise Mike Bloomberg oldu.

Selman ile Bloomberg, kahvelerini yudumlayarak bir süre sohbet etti.

O anlarda çekilen fotoğraflar Twitter hesaplarından paylaşıldı.
Bu haber 2,014 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • beklenen / 29 Mart 2018 21:25

  Adamaların derdi eğer kötülüğü önlemek olsaydı vahhabiliği yaymak yerine İslamın yayılması için mücadele ederlerdi. Adamlar kendi dilleri ile aslında İslam dışı olduklarını itiraf etmişler.
 • Mihriban / 29 Mart 2018 17:39

  Bulantı

  Bu adamlar artık midemde bir bulantı yaratıyor... Bünye kaldıramamaya başladı... Fiziki olarak gerçekten " bulantı " yapıyorlar... Bilmiyorum başka kardeşlerimizde de böyle bir etki oluyor mu? Nasıl bir pis enerji yayıyorlarsa, fotoğraflarını görmek bile bu etkiyi yaratıyor... Saygıdeğer OKTAN KELEŞ VE ONALTIYILDIZ AİLESİ iyi ki varsınız ! Bize ihtiyaç duyulan heryerde BİZ de varız ! ... En deruni Selam ve Saygılarımla...
 • Yasemin Alpağut / 29 Mart 2018 09:48

  Sıfatlarından belli.

  Bunları Hz İshak ve Hz İsmail görse lanet ederdi.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar