ABD Savunma Bakanlığı'ndan UFO Açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı'ndan UFO Açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı'ndan UFO açıklaması: Varlığından şüphe yok


26 Aralık 2017 07:15
font boyutu küçülsün büyüsün


ABD Savunma Bakanlığı'ndan UFO açıklaması: Varlığından şüphe yok

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) tanımlanamayan uçan cisimleri (UFO) araştıran özel programının ortaya çıkmasının ardından programın direktörü UFO'ların varolduğuna dair şüphe bulunmadığını söyledi. 

Pentagon, motor gücüyle çalıştığına dair hiçbir işaret olmadan aşırı hızla uçan cisimlerle ilgili belgeler hazırladığını söylediği İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı'nın (AATIP) 2012'de kapatıldığında ısrar ediyordu. AATIP Direktörü Luis Elizondo ise görevinden sadece iki ay önce ayrıldığını belirtti.

​"Makul şüphenin ötesinde"

Amerikan ve İngiliz medyasına konuşan Pentagon yetkilisi, 'insanlığın sahip olduğundan çok daha ileri teknoloji kullanan UFO'ların varlığının makul şüphenin ötesinde olduğunun kanıtlandığından' söz etti. Elizondo, ''UFO'ların oluşturduğu potansiyel tehdit karşısında ülkelerin bilinçli olması gerek'' uyarısı yaptı.

"UFO'ları kullananlar insan değil"

UFO'ları kullananların insan olmadığının net olduğunu, dolayısıyla bunların nereden geldiği sorusunun sorulması gerektiğini dile getiren AATIP Başkanı, UFO'ların görülmesinin yoğunlaştığı coğrafi sıcak bölgeler olduğunu, zaman zaman nükleer tesisler ve enerji santralları üzerinde yoğunlaştığını, UFO'ların görülmesinda ortak unsurlar bulunduğunu anlattı.

Bunları 'aşırı manevra yeteneği, ses patlaması olmadan sesten hızlı sürat, saatte 8 bin mile ulaşan hız, kumanda yüzeylerinin olmaması' diye sıralayan Elizondo, elde ettikleri bu verilerin radar sinyalleri verileri, savaş uçaklarının kamera görüntüleri ve çok sayıda görgü tanığı tarafından desteklendiğini söyledi. ''Hiçbir zaman düşmanlık sergilemediler, ama bu dünyada kimsenin yapamayacağı şekilde manevra yapmaları karşısında bir şeyler gerçekleşebileceğine dair tetikte ve bilinçli olunmalı'' dedi.

''Bu mesele için niye daha fazla zaman ve çaba harcamıyoruz?"

2004 tarihli 'UFO karşılaşması' görüntülerinin tanıklarından olan eski donanma pilotu David Fravor'u geçen hafta UFO gördüğünden kesinkes emin olduğuna dair CNN'e demeç verdiği için 'ulusal kahraman' ilan eden Elizondo, AATIP'yi etrafında oluşturulan aşırı gizlilik yüzünden ekimde terk ettiğini belirtti. Savunma Bakanı James Mattis'e yazdığı istifa mektubunda ''Bu mesele için niye daha fazla zaman ve çaba harcamıyoruz? Bu fenomenin becerisini ve niyetini belirlemek hem silahlı kuvvetlerin hem de ulusun yararına olacaktır'' dedi.

"Havadaki her tuhaflık uzaylı olmak zorunda değil"

Bazı başka uzmanlar ise UFO görmenin gerisinde genellikle dünyevi bir açıklama olduğunu, olmadığı zaman da bunu illa uzaylıların varlığının kanıtı olarak değerlendirmemek gerektiğini söylüyor.
https://www.cnnturk.com/dunya/abd-savunma-bakanligindan-ufo-aciklamasi-varligindan-suphe-yok
Bu haber 3,613 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • ALİ HAYDAR / 27 Aralık 2017 13:11

  Yanlız Değiliz

  Yalnız olmadığımız kesin. Asıl soru şu taraftarımız varmı? Düşmanımız varmı?
  Ya da Stephen Hawking in dediği gibi ''uzaya sinyal göndermeyin!''
  Kıyamet ayetinde ''Güneşin dürülmesi. yıldızların üzerimize yağması'' Uzayın insanlığa karşı pek de dost canlısı olmadığınamı işaret ediyor?
  Yalnız değiliz, acaba Onlarda yalnız değilmi?
 • zeytin / 26 Aralık 2017 23:36

  Babil kulesi

  Nereye yazacağımı kestiremedim.Bu haberle ilgisi yok. Ancak bugün Babil’in kulesinin ne anlama geldiğini buldum gibi. Babil’in kulesi eski ahit Tevrat ta geçiyor bildiğim kadarıyla. Bu kulenin inşasına izin veriliyor. Ve kule bitince insanlar birbirini anlayamıyor.Yani diller bu şekilde ortaya çıkıyor.Vs. Vs. Bir nevi ceza. Saptırılmış bölümleri olmasına rağmen devamında ve hikayesi anlatılırken.Ana fikrin insanların mal sevdasına dünyevi hayatın manevi kısmını iteklemesi sonucu ceza olarak birbirlerini anlamama ve dillerin doğuşu anlatılmış gibi.Bu cezayı şu anda da yaşıyoruz. Kuleyi yapmaya teşvik edenler de şeytaniler. Ve işin en acı kısmı bu yapılan son kuleler neticesi artık aynı dili konuşanlarda birbirini anlamıyor gibi. Kalbe mühürde son nokta, son çağ mı? Allah bilir.
 • Hamdi Cenk Düzgit / 26 Aralık 2017 11:13

  "UFO Kullananlar insan değil."
  Asıl siz insan değilsiniz,Anunnaki soyunun karışmış torunları!!!
  Sizi de dünyaya ifşa edicez zamanı gelince.

  Yerleri ve gökleri size yar etmiycez,Türkler birleşince ki bunu hiç bir güç engelleyemez artık, size ait olan gökte yerde ne varsa ona yönelecek...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara