Payitaht'ta Oktan Keleş Damgası

Payitaht'ta Oktan Keleş Damgası

TRT'nin Payitaht Abdülhamid Dizisinde Oktan Keleş'in anlattığı konular birebir işlendi....


11 Kasım 2017 09:29
font boyutu küçülsün büyüsün


İlk defa Topkapı Sarayı'ndaki Hz. Osman'ın KILICININ Sırrını Oktan Keleş 25 Aralık 2009 tarihinde delili ile beraber açıklamıştı.

Allah'a şükür ki Türk tarihinin yeni sırları buradan ifşa ediliyordu. O zamanın Topkapı Müze Müdürü olan Sayın İlber Ortay'lı Hoca da o kılıcı görmüş ve çok şaşırmıştı. Bugün hala TOPKAPI Müzesinde sergilenmektedir o kılıç.

İşte Oktan Keleş'in 2009 yılında  yazdığı bölüm:

... 

''Bu kılıcı, bizzat kılıç ustası  Türk Sahâbî yapmış   Hz. Osman'a hediye etmiştir. Dünya ve Türk tarihinde  ilk defa bu konudaki delili sunuyoruz:


  


Topkapı Müzesi'nde gidip gördüğünüzde kılıcın üzerindeki KAYI BOYU'NUN işareti dikkatinizi çekecektir. Kayı  Boyu'nun damgası kılıç üzerinde durmaktadır. Çıplak gözle net bir şekilde görülmektedir. Çünkü bu kılıcın ustası Kayı Boyun'dandır.

 Kayı Boyu'nu işareti:


  


(Türk damgalarının M.Ö. 5000'li yıllarda ortaya çıktığı delilleri ile beraber mevcuttur.Ve burada da Kayı Boyu'na ait damganın benzerine rastlanmaktadır.)

Hz. Osman'dan, Osman Bin Talhâ'ya geçip, oradan da Hoca Ahmed Yesevî'ye emanet edilmiştir.(Aradaki detayları anlatmıyoruz….)

 Daha sonra bu kılıç,  Hoca Ahmed Yesevî silsilesi yoluyla   Şeyh Edebali'ye gelmiş ve 'sırları ile beraber'  Osman Bey'e teslim edilmiştir.

 Orhun'un Osman olmasının sırrı bu kılıç ile beraberdir. Nitekim, Osman Gazi'nin  oğlunun ismi de yine Türk ismi Orhan'dır.

 Kayı Boyu'nun kılıcı; Mekke'de dövülmüş, Hz. Osman'a teslim edilmiş, Hz. Osman'dan Osman Bin Talhâ'ya geçmiş ve Osman  Bey'e ulaşmıştır. Yani tekrar Kayı Boyu'na, ait olduğu yere dönmüştür.

 http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=32

 
Bunları neden gündeme getirdik:


TRT ekranlarında dün yayınlanan (10 Kasım2017)  Payitaht Abdülhamid 24.  Bölümünde Oktan Keleş'in ilk defa açıkladığı  sırlar birebir işlenmiştir.  

Miri malı...       

Türk Tarihine armağan olsun:       

 İşte o sahneler:       

      

       

 

Payitaht Abdülhamid - Hz.Osman'ın Kılıcı from kalpoder on Vimeo.
Bu haber 7,921 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • Enes Tarık / 10 Aralık 2017 16:53

  Payitaht

  Gerek senaryosu gerek çekim kalitesi gerekse oyunculukları açısından Türkiye'de ki en kaliteli dizilerden biri. Bu sahnede Osman Gazi'yi oynayan kişiyde istisna olabilir. Ama genelde izleyen biri olarak, kalitesi ve senaryoda herkesin anlayacağı dilden işlenmesi çok iyi.
 • Sonsuz / 27 Kasım 2017 05:51

  Payitaht

  Diziyi izlemiyorum ama gördüğüm kadarıyle bu sahne çok kötü çekilmiş.Özellikle Osman Gazi rolünü yapan kişi oyunculukta berbat.Bu kadar önemli bir sırrın açıklandığı sahneye bak.Sanki 23 Nisan törenlerindeki acemi öğrenci skeçleri gibi :)))) Sahne çok kuru oyunculuk çok kötü senaryo çok kıt.
 • Emine Keleş / 27 Kasım 2017 02:03

  Payitaht hz Zülkarneyn

  Evet dizide bu sahneyi gördüğümde ilk siz aklıma geldiniz
  Bu sahnede duygulanmamak elde değil.
  Keşke sizin o beyaz piramitler ve hz Zülkarneyn Hakkı'nda yaptığınız o araşdırmaları tüm Türk millete duyurulsa da çoğu gizli kalmış olaylarda bilgilenseler. İnşallah bu konular Hakkı'nda devletimiz sizi davet edip sizde anlatsanız. Çok dua ediyorum rabbim sizin gibi abilerimizi başımızdan eksik etmesin. Almanya'dan selamlar
 • x / 15 Kasım 2017 12:14

  KervanSaraylar

  Kervansaraylar hakkında bilgiler verebilir misiniz?
  Yerlesim planı, tarihce, foto, şema..
  Belgesel seklinde ..
  Saygılar
 • Haluk Özsoy / 13 Kasım 2017 07:57

  Tebrik ediyorum

  oktan keleşi yıllardan beri takip ederim hiç bir yazara araştırmacıya benzemeyen derin bir yönü var,yıllar onu haklı çıkarıyor ve türk toplumunda kabul gördü.
  Doğrusu tebrik ediyorum aydınlatmalarına hız kesmeden devamını diliyorum.
 • Zeliha Türk / 12 Kasım 2017 09:33

  Oktan Hocam'ın bu ülke için hatta bütün insanlık için yaptığı çalışmaları, fedakarlıkları biz yakinen görüyor, şahit oluyoruz.Kendini unutup, devamlı Hak yolunda mücadele edip, gerçekleri öğretmeye çalışıyor. Bir öğretmen genelde okulda öğretmeye çalışır. O ise her yerde herkese anlatmaya çalışıyor. Bugün onu anlayamayanlar yarın gerçekten doğruymuş diyorlar. O gerçekten çok az bulunan çok değerli bir insan. Onun o güzel, fedakar, cefakar ellerinden bir daha bir daha öpüyorum. Allah keder vermesin Canımız Öğretmenimiz.
 • bekir düzdiker / 11 Kasım 2017 17:34

  hz osman kılıcı

  yanlış hatırlamıyorsam perşemge günü öteki gündem programında prof.dr.ahmet taşağıl hocaya hz osman kılıcı sorulduğunda doğru bir bilgi olduğuna inanmıyorum diye kestirip attı.keşke soruyu sorarken oktan hocanın ismi de anılsaydı.oktan hocamızı haber türk te görmek istiyoruz önceleri yılda 1 defa da olsa katılırdı.
 • BÜYÜK YÜCE TÜRK / 11 Kasım 2017 15:00

  BÜYÜK YÜCE TÜRK

  muhteşem..
 • Gökhan / 11 Kasım 2017 14:45

  Kız kulesi

  Bugün değil ama yarın
  Herkes 16 yıldızın etrafında olacak.
 • OĞUZHAN U. / 11 Kasım 2017 11:01

  Sinema yapın. Lütfen...

  Sayın Oktan Keleş beyefendi.Buradan size sesleniyorum.Malumunuz bilgi paylaştıkça güzel.Sizde bu bilgileri en iyi şekilde paylaşıyorsunuz.Kitaplar yazıyorsunuz.Bilgi ve belgeleri en detaylı şekilde anlatiyorsunuz.Tv programı yapıyorsunuz.Allah sizden razı olsun.Fakat bence yetmiyor.Bu bilgi ve belgeler sinemaya aktarılmalı ve en afillisinden bir film yapılmalı.Bence bunu da sizler yapmalısınız.Kalperenler yapmalı. Başkası değil... Saygılar, Selamlar...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar