NASA'nın Mars Planları Değişiyor Olabilir: Önce Ay Görevi?

NASA'nın Mars Planları Değişiyor Olabilir: Önce Ay Görevi?

NASA'nın Mars Planları Değişiyor Olabilir: Önce Ay Görevi?


6 Ekim 2017 07:54
font boyutu küçülsün büyüsün


NASA'nın Mars Planları Değişiyor Olabilir: Önce Ay Görevi?

Amerika Birleşik Devletleri Mike Pence, NASA'nın Mars'a olan insanlı görevinden önce, Ay üzerine, gelecek görevler için bir üs kurdurtmak istiyor!

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Yardımcısı Mike Pence, Ulusal Uzay Konsey'inde Donald Trump'ın başkanlık döneminde, NASA'nın Mars ve gelecekteki diğer dış uzay görevleri için Ay'ın yüzeyine üs kurulması için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. George W. Bush'un başkanlık döneminde ortaya atılan üs kurma fikri, Barack Obama döneminde iptal edilmiş ve NASA'nın Mars'a doğrudan insanlı görev gerçekleştirilmesi konusunda kararlaştırılmıştı. 


Obama döneminden bu yana NASA'nın çalışmaları Mars'a yapılacak bir insanlı görev üzerineyken ve bu görev süreci ile ilgili planlar çoktan yapılmışken, NASA'nın bu olası Ay görevini hangi tarih aralığında yapacağı şimdiden belirsiz. Ancak Pence'in açıklamasına göre, Ay'ın yüzeyine üs kurma sürecinin maddi yönü, hem Trump destekçileri hem de potansiyel reklam verenler ile halledilecek. 


45 yıldır ülke olarak dış uzay görevlerine çıkamadıklarını ve Amerika'nın Rusya'dan Mars görevleri hakkında destek almasını vurgulayarak, uzaydaki vizyonlarını kaybettiğini söyleyen Pence'in ve Trump'ın kabinesinin destekleyeceği bir "Ay'ın yüzeyine üs kurma projesinin" şimdilik ne şartlarda olacağı belli değil. Ayrıca NASA'nın komitesinden de görevin kesinliğine dair bir açıklama gelmedi. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu olası Ay görevi bir propoganda mı, yoksa ileriki dış uzay görevleri açısından insanlık adına büyük bir adım mı olacak? 
Bu haber 2,890 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (4)
 • Buğra Ayyıldız / 7 Ekim 2017 16:20

  Kalpten sevgilerimle

  Pars Göktay Atabegimin dediklerine Allaaaah diyor ve acizane ekliyorum yenilen pehlivan güreşe doymazmış.Giderler belalarını bulurlar ancak.
 • bezgin bekir / 6 Ekim 2017 20:00

  az kaldı hele bi deprem olsun

  oktan babanın yazdığı art arda şiddetli 2 deprem olsun trilyon dolarlık zarar abd ekonomisini vursun ekonomik kriz zaten kötü olan abd ekonomisini berbat hale getirsin iflaslar işsizlik vb. görücez bakalım hangi parayla gideceksiniz
 • Yedi Nur / 6 Ekim 2017 14:58

  ..

  Dün bu haberi görünce hemen aklıma onaltıyıldız geldi. Bakalım bu haberin altından ne çıkacak, durup dururken aya gitmek nereden çıktı?

  Bu arada dün buradaki bir yorumda 15 temmuzda göktekiler yardım etti mi acaba diye bir soru gelmişti.Bu videoda cevabı var https://youtu.be/kkUJu11lz7g
 • Hamdi Cenk Düzgit / 6 Ekim 2017 12:50

  önce latife:
  AY'a karşı olan "ilginizi" anlıyoruz Nasa bey.
  Ancak olayı kamufle etmek için bulduğunuz yöntemler çok sıradan,azcık daha uğraşın.
  şimdi gerçekler:
  AY'a izinsiz ayak basmanız mümkün değil! siz değil tüm dünya devletleri birleşseniz dahi, Türk'ün izni olmadan oraya gidemeyeceksiniz! Bizi burada da takip ettiğinizi biliyoruz ;çeşitli diziler yazılar ve açıklamalarınızdan anlaşılıyor,o yüzden şunu da takip edin: Bundan sonra kuralları Türk'ler koyacak! Buna alışın.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar