300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye

300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye

300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye: Lanetli Ekmek Olayı!


26 Haziran 2017 07:48
font boyutu küçülsün büyüsün


Halüsinasyon Gıdalar

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1332


300 Kişilik Köyün Tamamının Delirdiği Garip Hikaye: Lanetli Ekmek Olayı!

1951 yılında Fransa’da yaşanılan bu olay, 300 kişinin delirmesine ve 7 kişininde ölmesine sebep oldu.

Fransa’nın Pont-St. Esprit köyünde herkes birbirini tanıyor ve mutlu bir şekilde yaşıyordu. Ancak tarih; 16 Ağustos 1951 yılını gösterdiğinde beklenmedik olaylar yaşanmaya başladı. 

Bu küçük köy halkının insanları, sabah delirmiş bir şekilde uyanmışlar. Aynı zamanda mide rahatsızlığı ve fiziksel ağrılarda baş gösteren bu olayda; köy halkının neredeyse tamamı halüsinasyonların etkisi altındaymış.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre 11 yaşında bir çocuk büyükannesini boğmaya çalışmış, kimileri kendilerini ölü ve ejderha sanmış. Sadece sanmakla kalmayıp bir de hayali canavarlarla savaşmışlar.

Doktorlar bu olayı duymasıyla birlikte 250 kişiyi inceleme altına almış ve 50 kişide ağır akıl hastalığının başladığı gözlemlenmiş. Bununla birlikte bu 50 kişi de akıl hastanesine yatırılmış.

8 gün sonra hastaların durumları iyi'cene ağırlaşmış ve hastanede yatan bir hasta kendini uçak sanıp 3. kattan atlamış. Garip olansa bu hasta yerden kalkarak sağa-sola koşmaya başlamış. Son olarak; tedavi gören hastalardan 6’sı da intihar ederek yaşamlarına son vermişler.

Doktorlar incelemelerden sonra olayın başlangıç noktasının köydeki fırın olduğuna kanaat getirmiş. Çünkü fazla ekmek yiyen kişiler daha şiddetli halüsinasyonlar görmüş ve az yiyenlerse sadece fiziksel şikayetlerde bulunmuşlar.

Ekmeğin lanetli olmasının nedeni ise fırıncı olan Roch Briand’ın uyuşturucu etkisi olan ergot mantarını yanlışlıkla ekmek hamurunun içerisine karıştırmasıymış.

Olaylardan 2 yıl sonra köyden birisi intihar ederek yaşamına son vermiş ve bununla birlikte her şeyin sadece bir ekmekten kaynaklanmadığı düşüncesi ortaya çıkmış. Ortalığı daha da karıştıransa CIA’nin ortaya çıkan belgeleri olmuş.

Gittikçe sırlar dünyasına dönen bu olayı gazeteciler araştırmış ve bir ilaç firmasının, CIA ile arasında geçen görüşmeleri yayınlanmış. Belgelerde; köydeki insanların LSD sebebiyle delirdikleri yazıyormuş.

Bu haberlerin yayılması ardından, CIA’nin bu köydeki insanları kullanarak zihin kontrolü deneyi yaptığı vurgulandı. Tabii bu sadece bir iddia ve aradan geçen onca yıllara rağmen aydınlatılamamış. Son olarak; asıl bomba ise bu olaylar birileri tarafından ört bas edilmeye, yani unutturulmaya çalışılmış. Yani iddiaların doğru olma olasılığı yüksek gibi görünse de, unutturmayı başardıkları için bir daha ilgi konusu olmamış.
http://www.webtekno.com/300-kisilik-koyun-tamaminin-delirdigi-garip-hikaye-lanetli-ekmek-olayi-h30425.html
Bu haber 2,915 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
 • mücahit çelik / 26 Haziran 2017 23:04

  AKHENATON (Akineton)'a deli diyorlar,aşağılık SİYONİSTLER...

  -Bugün paranormal olaylar-uzaylılar-enerjiler ve hayata yansımasını araştırırken, bir anda aklımda bir şimşek çaktı...
  -Eski mısır firavunlarından 4. (AMEN)HOTEP'in tahta çıkınca adını AKHENATON olarak değiştirdiğini öğrendim......işte bu isim aklımda şimşek çaktırdı ve aklıma bir anda AKİNETON ilacı geldi..Hemen AKHENATON'un icraatlarını araştırdım...İcraat ve misyonu PEYGAMBER gibi geldi bana....MISIR'ın bütün putlarını kırıp yasakladığını ve TEK TANRIYI tebliğ ettiğini öğrendim...Neden AKHENATON ismini aldığı ise;her şeyi Yaratan TEK TANRISI ATON'UN (ALLAH)IN SADIK HİZMETKARI anlamına geliyormuş..
  -Bugün; şizofren, paranoya ve ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlardan en çok tercih edileni AKİNETON yani AKHENATON'dur...
  -SİYONİST TIP lobisinin, ALLAH dinini ve gerçeğini tebliğ eden elçisini kodlamasına bakın AKİNETON=DELİ ...Halbuki ALLAH ın son elçisi kutlu MUHAMMED'e de deli yakıştırması yapılmış ve kuran O'nun deli olmadığını haykıran ayetlerle doludur...
  -Bakın ne diyor Akineton;;Ananın karnında çocuğa Sen hayat verirsin. Sen ana rahminde dahi çocuğu besleyensin. Ne zaman civciv kabuğu içinde bağırsa, sen ona hayat vermek için nefes verirsin. Ey Tanrım, senin ne kadar çok eserlerin vardır. Bu sözler Akhenaton'a ait....Bunları 2000 tanrılı sapkın eski MISIR'da ancak KUTLU BİR PEYGAMBER SÖYLER...
  -Sonra siteye 16 yıldız'a girip bunu yazsam dedim,ama durup dururken hangi yazıya karşılık?...Siteyi açtım ve DELİREN 300 KİŞİLİK KÖY HABERİ...şimdi bunlar tesadüf mü?...ALLAH ne şanlı...saygılar..