İran'da Ardı Ardına Saldırılar

İran'da Ardı Ardına Saldırılar

İran'da ardı ardına saldırılar


7 Haziran 2017 13:51
font boyutu küçülsün büyüsünİran'da ardı ardına saldırılar
 
İran Haber Ajansları Fars ve Mehr, İran parlamentosunda silah sesleri duyulduğunu bildirdi. Öte yandan İmam Humeyni Türbesi'nde de saldırıda bulunuldu.
 

İran Meclis'i ve Ayetullah Humeyni'nin türbesi önünde silahlı kişilerce ateş açıldı. 

İranlı milletvekili İlyas Hazrati, 3 silahlı saldırganın iki sivili yaraladığını belirtirken, saldırganlardan birinin tutuklandığını ifade edildi. Hazrati, saldırganlarda kalaşnikof model silah ve bir de tabanca olduğunu açıkladı. Reuters'ın haberine göre saldırganlar meclisin kuzey kapısından girerek korumalara ateş açtılar ve içeri girmeye çalıştılar. Parlamento binasına giriş-çıkışlar kapatıldı, parlamentoya giden yollardan ise geçişe izin verilmiyor. 

İkinci saldırı Humeyni mezarına

İran devlet televizyonu, Ayetullah Humeyni'nin türbesi önünde de silahlı saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda yaralananlar olduğu bildirildi. Öte yandan Anadolu Ajansı İran merkezli muhabiri Mustafa Melih Ahıshalı, “İran devrim lideri Humeyni’nin türbesinin bulunduğu noktada da bazı olaylar olduğu ve yaralıların bulunduğu bilgisi geliyor” dedi. Tesnim haber ajansı, Humeyni türbesinin önünde yaralılar olduğunu aktardı. 

'Kendini patlattı' iddiası 

Mehr haber ajansı, Humeyni türbesine saldıran üç kişiden ikisinin gözaltına alındığını, üçüncü saldırganın 'intihar yeleğini' infilak ettirdiğini duyurdu. Olayda toplamda, 1 ölü 5 yaralı olduğu ifade ediliyor.  

Reuters'a göre Humeyni'nin türbesine ise 4 saldırgan girmeye çalıştı. Saldırganlardan birinin intihar bombacısı olduğu öğrenildi. Saldırganın üzerindeki bombayı patlattığı belirtiliyor. 

Fars Haber Ajansı: Saldırıyı DEAŞ üstlendi

Farsa Haber Ajansı İran Parlamentosu ve İmam Humeyni Türbesi'nde gerçekleştirilen saldırıları terör örgütü DEAŞ'ın üstlendiğini belirtti.

İran devrim lideri Ayetullah Humeyni'nin türbesine yönelik saldırı sonrası olay yerinden ilk görüntüler de geldi. 

Meclis saldırısında 7 kişi hayatını kaybetti

Tannim Haber Ajansı, henüz doğrulanmayan bilgilere göre İran parlamentosundaki saldırıda yedi kişinin öldüğü, dört kişinin de rehin aldığını aktardı.  

Ayetulah Humeyni Türbesi'ne saldırı düzenleyen teröristlerden birinin görüntüsü bu şekilde servis edilirken öte yandan resmi olmayan haberlere göre; Devrim Muhafızları rehine kurtarma Timi'nin İmam Humeyni Türbesinde 2 teröristi yakaladığı bildirildi. 

Bir patlama daha!

İran İstihbarat Bakanı çifte saldırıların bir terörist grup tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı. Ayrıca Tahran'da Ayetullah Humeyni türbesinde bir canlı bomba daha kendini patlattı.

 

http://www.milligazete.com.tr/iranda_ardi_ardina_saldirilar/467727
 
 
  http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-iran-parlamentosunda-dunya-2464119/

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-40184311

http://www.haber7.com/dunya/haber/2349650-iranda-canli-bomba-kendini-boyle-patlatti


 

Bu haber 2,759 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • ziyaeddin çörekçioğlu / 8 Haziran 2017 00:07

    fitne

    Müslüman ülkeleri birbirine düşürme fitnesi .Malesef sözde müslüman yöneticiler tarafından yönetiliyor.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara