NASA, Dünya Dışı Yaşamla Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!

NASA, Dünya Dışı Yaşamla  Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!

NASA, Dünya Dışı Yaşamla İlgili Belki de En Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!


14 Nisan 2017 08:46
font boyutu küçülsün büyüsün


NASA, Dünya Dışı Yaşamla İlgili Belki de En Önemli Bulguya Rastladığını Duyurdu!  

Dünya dışında yaşam olup olmadığıyla ilgili uzun süredir araştırmalarını sürdüren Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), bugüne kadar dünya dışı yaşamla ilgili ulaştığı en önemli bulguları bugün düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. NASA tarafından paylaşılan yeni bilgiler, dünya dışında da bir yaşamın var olduğu konusunda insanoğlunun ulaştığı en dikkat çeken kanıtlardan biri olarak görülüyor.

NASA'nın açıklamalarına göre Jüpiter gezegeninin bir uydusu olan Europa'nın üzerinde bir okyanus bulunuyor. Bunun yanı sıra Satürn gezegeninin uydularından biri olan Enceladus'ta da okyanus bulunduğunu ve bu okyanus üzerinde kimyasal faaliyetlerin gerçekleştiğini söylüyor. Bir yerde kimyasal faaliyet gerçekleşmesi için canlı organizmaların olması gerektiğini de hesaba kattığımızda NASA burada ya yaşam olduğunu ya da daha önce yaşayan canlı varlıkların olduğunu öne sürüyor.

Tekrardan Europa uydusuna gelecek olduğumuzda bu uydunun çekirediğinin Jüpiter ile arasındaki çekimden dolayı sıcak olduğu ve buzullarının altında bir okyanus olduğu söyleniyor. Bu da gezegenin teoride yaşam için en elverişli gezegenlerden biri olduğunu simgeliyor. Ayrıca bilim insanları, bu gezegende yaşam olsa da yaşamın ateş ve buz arasında olduğunu diğer bir değişle sonsuzluğa sıkıştığını belirtiyor.

NASA tarafından yapılan bu açıklamalar insanoğlunun dünya dışındaki yaşamları keşfetmeye oldukça yaklaştığının bir işareti. NASA, yeni keşifleriyle ilgili "Bir canlının ihtiyacı olan hemen hemen her şey bu uydularda var" diyor. Açıkçası NASA'nın yaptığı bu kritik açıklamalara baktığımızda dünya dışı bir yaşamın tarihteki en önemli bulgularından birine, belki de en önemlisine ulaşıldığını görüyoruz.

http://www.webtekno.com/nasa-dunya-disi-yasamla-ilgili-belki-de-en-onemli-bulguya-rastladigini-duyurdu-h27841.html

Bu haber 2,061 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • engin coşkun / 14 Nisan 2017 09:01

    uzaysız

    ya dünya içindede bir yaşam varsa . insan ırkı gibi yada başka bir türden akıllı ,sorumlu canlılar.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar