Türk Bayrağı'nın Doğuşu ve İstiklal Marşı

Türk Bayrağı'nın Doğuşu ve İstiklal Marşı

İstiklal Marşı'nın kabulünün 96. yılı


12 Mart 2017 14:30
font boyutu küçülsün büyüsünTürk Bayrağı'nın Doğuşu ve İstiklal Marşı

 Evet, dünya tarihi var olduğundan beri, Turk gibi lider vasfındakiler, kimi zaman peygamberler, kimi zaman Allah dostları, yıldızlar gibi bir doğup bir kaybolmuşlardır. Yıldız bu insanların makamının temsilidir. Bu bilgilere, Turk ve ahalisi de, dede peygamberleri Âdem (as)’den beri vakıftı.

 

İleride Ay-Yıldız, yeryüzünde Allah adına kurulan ve Allah adına, Allah yolunda savaşan ilk ordunun yani Türk ordusunun bayrağı olacaktır. Turk ve ‘On Altılar’, başka bir deyişle Aksakallılar Meclisi saatlerdir tartışmalarına rağmen bir çözüm bulamamışlardı.O esnada beklenmedik bir şey oldu: Gökyüzünde Ay ve Yıldız, tıpkı Aksakallılar Meclisi’nin dizilişi gibi bir araya geldi. Hilâl ve Yıldız buluştu…

 

Yeryüzünde, kardeşi tarafından Allah yolunda öldürülen Âdem (as)’ın oğlu Âlim’in kanlı elbisesi, emanet olarak Turk ahalisinde muhafaza ediliyordu. Bu emanet, mabedin bir köşesinde şeffaf cam şeklinde kristal bir fanusta korunuyordu. İşte gökteki Ay- Yıldız, bu fanusun üzerine yansıdı. Bilgeler, bunu bir işaret olarak anladı.Haklıydılar da. İşte Türk bayrağının oluşumunun gerçek kökeni bu şekildedir:

 

Kanlı elbiseye vuran Ay-Yıldız…  


 


(“Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen Al Sancak” sırrı.)    

 İlhami Abi ile bir gün bu konuyu konuşurken şunları söylemişti: “Tıpkı Âdem (as)’ın şehit oğlunun bulunduğu fanusa yansıyan Ay-Yıldız gibi, ahir zamanda, uzaydan çekilecek resimlerde de aynısı gökte görülecek. Samanyolu’nun içinde Hilâl ve Yıldız net olarak, bir alâmet olarak görülecek.” demişti.  

                                                  

Turan Bey bana İstiklal Marşı’nın sırrından da söz etti: Tüm bu yaşadıklarımızın ve yaşanacakların İstiklal Marşı’nın 10 kıtasında saklı olduğunu söylemiş ve tamamını bana açıklamıştı. Ben sadece birkaç örnek vermek istiyorum:  

Meselâ Korkma: Türk Milletine “korkma” diye başlıyor İstiklal Marşımız. “Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak” derken ahir zamanda olacak bir olaydan söz ediyor. Bir ocak kalana kadar yeryüzünde Türk öğretisinin kalacağını açıkça vurguluyor. Bu öğretinin, “benim milletimindir ancak” diyerek Türk milletinde olduğunu ifade ediyor.  

“Nazlı hilâlden” bahsediyor, zaman zaman kaosa sürüklenen milletin sembolünden ve onun uğruna dökülen kanlardan. “Kahraman ırkımızdan” bahsediyor. “Hakk’ın devamlı yanındadır” diyor, milletimiz. “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım?” derken, esaretten bahsederken esaretin her türlüsünü söylüyor: Bu çağa uyarlaması; çip takmadan tutun da, illüzyonist bilinç kıyametine kadardır. 

“Yırtarım dağları” derken Ergenekon’dan bahsediyor, ergen; sarp yokuş demek. Her türlüsünü aşıp, Ergenekon’dan çıkarım diyor. “Garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar.” Batının yarattığı tek dişi kalmış canavar sistemlerin bizi korkutamayacaklarını, çelik duvar ise Zülkarneyn’in set yaptığı duvarı anlatıyor.  

İmanlı oldu mu o seddi kimse aşamaz. “Yurduna alçak zihniyetlileri sokma.” Zihnine de bu zihniyetleri sokma. “Hakk’ın sana vaat ettiklerini hatırlatır.” Yecüc de Deccal de çıkacaktır, sen akıllı ol demektedir. “Toprağın altında binlerce şehit var.” Allah yolunda ilk şehit olan Âdem (as)’ın oğlusun, ifadesini kullanmıştır.  

“Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda.” Bu cennet tabiri ile cennet ile vatan birbirine bağlıdır. Bu cennet uğruna feda olmayanlar bugün bunu sesli dile getirmektedirler. Cennet için feda olmayanlar bellidir, düşmanını bil demektir. “Taşım” derken Turk’un sırrından bahsetmekte. “Arşa başım değecek” derken, “Allah Arşa istiva eder” ayetine atıfta bulunarak Allah’a ulaşma gayretini anlatmaktadır.  

Bayrak; Türk için tüm öğretilerin, tüm kutsal değerlerin sembolü. Türk’ün, onu dalgalandırmak için yapamayacağı şey yoktur. “Ezanlar ki dinin temeli” dediğimiz anda Fatih Camii’nde ezan-ı Muhammedi okunmaya başlamıştı: Allahuekber, Allahuekber… 

İstiklal Marşı’nın sırrı o kadar uzun ki, kitap konusu, ama şimdilik ipuçlarını verdiğimi zannediyorum.   

Herkül meselesini Turan Bey’e sordum:

Turan Bey şöyle dedi: “Herkül projesi bir sistem. Şeytanilerin uyarladığı bir sistem. Şeytan ve Şeytaniler boş durmayacak; işin sonu belli. Herkül projesi çökecek.  Onunla işbirliği yapan herkes ehlince deşifre oldu.”  

 

Oktan Keleş  

(Deruni Devlet-Kutsal-Halı Kitabından. 2012 )
Bu haber 2,672 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamışON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara