Sümerler Yalanı

Sümerler Yalanı

İnsanlık tarihi Hz. Adem ile başlar


29 Nisan 2012 10:01
font boyutu küçülsün büyüsün


 İnsanlık tarihi Hz. Adem ile başlar, Sümerler ile değil

 

İnsanlık tarihi Hz. Adem ile başlar... Sümerler ile değil! - Oktan Keleş from On Altı Yıldız on Vimeo.
Bu haber 18,502 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (43)
 • Gürhan OTAÇ / 5 Kasım 2013 08:03

  Fon müziği

  Oktan kardeş, Allah aşkına şu konuşmalarının olduğu yerlere fon müziği koyma...Yalın olsun, biz seni dinlemek istiyoruz. Dikkat dağılıyor,...
 • metin yorulmaz / 28 Ağustos 2012 14:54

  yaradılış bilgisi..

  http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=1524 39. dakikada bu videoda ...YARADILIŞ DEVAM EDİYOR DİYORSUNUZ..O ''kainatı yaradırken sadece OL der. işte bugün bizler dahil ,algıladığımız kainat O nun eseridir. O düşünmez ,tasarlamaz,planlamaz,yaratdığı üzerinde tekrar değişiklik yapmaz,Çünkü tasarım harikalarına sadece OL demekle biter.Bugün tüm canlıların biyolojik yapıları,fizik kanunu dediğimiz bilimsel verileri,uzay dediğimiz sonsuz boşluktaki ahenk kısaca hesap makinaları yapamadığımız incelikteki yaradılış hesaplamalarının tümünü bir defada hatasızca YARATTI .Bizler sadece bazılarının farkına O'nun izniyle istediği zamanda ulaşabiliriz.
 • özgür yürek / 12 Temmuz 2012 14:05

  Tarih yazıyla başlar

  Tarih yazıyla başlar. Tarihin Sümerle başladıgının anlamı budur. İnsanlık olayları kaydetmeye sümerle başladı ilk takvimi sümerler yaptı. Tarih denilen şey zaten bir takvim ve kayıt olayıdır. Bu işte sümerlerle başlar. Bildigimiz kadarıyla Hz Adem arkasında bir takvim yazılı kayıtlar ve arşiv bırakmamıştır. Onun içinde tarihin Ademle başlaması mümkün degil. İnsanın soyu Ademle başlar ama tarih sümerle başlar. Çünkü en eski arşivleri onlar oluşturdu.
 • Gürhn / 14 Haziran 2012 13:26

  Fon Müziği

  Fon seleri konuşmanız sırasında dikkatimi dağıtıyor hocam. Yalnız sizin konuşmanız duyulsa daha iyi. Selmetle klın...
 • goktan gokhan / 30 Mayıs 2012 13:30

  mitoloji

  Zeus Dejus Atalarimizda boyle yorumlamisdir kesin :)

 • TANER SEZER / 15 Mayıs 2012 03:56

  Göbekli tepe

  Videoyu izlemeden 14Mayıs ta yorum yapmıştım. Bu gece videoyu izleme imkanına eriştim. Sevgili Oktan bey tevafuk olacak ki Göbekli Tepe ye de değinmiş. Kendisinden ALLAH razı olsun.Amin.

  Video sonunda, şu masonlar ve dolar simgesi mevzusunu ucundan değindi. Sadece o mevzu değil tümden mason,siyonist illimunati vs. şeytani yapılanmaların içyüzlerini hem eskilerden hemde günümüzdeki durumlarını irdeleyen; net üzerinden bulabildiklerimizin dışında kalan bilgileri bizlerle video olarak geniş bir şekilde paylaşabilirler mi? HZ.Mehdi nin zamanına hazırlandığımız şu günlerde bu deruni bilgilere ihtiyacımız var doğrusu.

  Net üzerinde Amerikanın kurulmasından İsrail in kurulmasına Rotschıld ailesine masonik pramide kadar bir çok bilgi var. Ama birşeyler eksik gibi.

  Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Hayırlı geceler.
 • Bahadır / 14 Mayıs 2012 10:17

  Zeus vs

  İnsan oğlunun cin alemi ile beraber yaşadıkları dönemlerde görünen varlık tiplemelerinin,daha doğrusu Tanrı diye adlandırılmalarının o dönemlere ait olduğunu düşünmüyorum.Tanrı diye adlandırılmaları o dönemler kapatılıp karardıktan sonraki dönemlere destan olarak abartılı şekilde geldiğini düşünüyorum.Hint destanına bakınca mahabharata ve ramayana ya bu durum ap açık ortada.Tanrı bazı kavimleri yok etmiştir.Yok ettiği kavimler yer yüzünden silinirken diyer kavimlere söylentileri aktarılmıştır.Örnek vermek gerekirse endonezya depremi japon tusunamisinden haberdarız.Bu milletler bu felaketler sonrasında yok olsaydı onların yaşadıklarını kısmi şekilde dünya tarihi anlatacaktı.Birde şu husus var ki Cennetten dünyaya inen insana sürekli coğrafya ve hayvanlarla ilgili yaşama dair meleklerin yardımcı ve görevli olduklarını biliyoruz.Zeus vs Tanrı diye adlandırılan varlıkların cin olma ihtimali kadar melek olma ihtimalide yüksektir.Bu o dönemde yaşayan insanların onlara tapma ihtimali olduğu gibi onların ne olduğunu bildikleri ihtimalinide göz ardı edemeyiz.Büyük ihtima ile bölgede yaşayan CİN ler hakkında rivayet edilen sonraki topluluklarda TANRI olarak ADLEDİLMESİNİ doğurmuştur.Hz Adem döneminin NUH a kadar olan kısmı bilinmez durumda hatta NUH dönemi bile ap aydın değildir.Burada önemli olan inançların bozularak sonraki nesillere aktarılmasıdır.Tarihin karanlık dönemi TANRININ istediği zamanda gün yüzüne çıkacak ve bu konuda daha kapsamlı bilgiler edineceğimizi düşünüyorum.Saygılar.TTK.BD
 • TANER SEZER / 14 Mayıs 2012 01:27

  Göbeklitepe

  Göbeklitepe dünyanın en büyük ve eski tapınağından birinin bulunduğunu duymuştum. Biraz nette araştırma yaptım. Tarihi MÖ 11 binyıllarına uzanan, tapınma amaçlı törensel alanlara ait mimari kalıntılar, dikili taşlar ve üzerinde kabartmalı yabani hayvan ve bitki figürlerinin bulunduğu taşlar günyüzüne çıkarılmış. Bu ve benzeri buluntuların yurdumuzda ortaya çıkarılmalarının altında bir sebep var mıdır? Sevgili Oktan beyin burayla ilgili bir yaklaşımı bir tasarrufu var mıdır? Hayırlı geceler
 • Y.D / 8 Mayıs 2012 13:03

  Sümer tabletlerinden günümüze gelen diğer yazılar da şöyle!!!!
  Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.
  Besle kargayı büyüsün.
  Sakla samanı acıkınca yersin.

  Bu değerli Sümer sözlerini, Anadolu topraklarını nazik elleriyle eşeleyip
  günümüz insanlarına hediye eden, Muazzez İlmiyle çığaltındakalan hanımefendiye
  teşekkürü borç bilirim.
 • heredot cevdet / 5 Mayıs 2012 22:23

  sümerler

  Sümerler konusunda muazzez ilmiye çığ ın dünya çapında ses getiren çalışmaları olmuştur. Ancak ne yazık ki kendisi ilim sahibi biri değil gibi geldi bana. Sümer tabletlerini düzenlemiş okumuş çevirmiş yayınlar yapmış ancak kendisi oktan abinin işaret ettiği gibi dini sümerlere
  dayandırmaya çalışıyor gibi geldi bana.
  Yani kurban meselesi gibi ya da nuh tufanı gibi olayların sümer tabletlerinde bulunduğunu ve bugün kutsal kitaplarda yazan hadiselerin güya bu tabletlere dayandığı şeklinde bir hüküm vermeye ve son tahlilde tanrı yoktura varmaya çalışmaktadır.
  Halbuki bilim de yaratılmıştır ve kesinlik arz etmez. Yüce Allah bilimi insanlığın hizmetine sunmuş da herkes vır vır konuşuyor. Doğruyu doğruyla çatıştırmaya bayılır iblis.
  Bilim verilmiş de konuşuyor ya vermeseydi ne konuşacaklardı acaba???

  "O'dur kalemle öğreten"
  "İnsana bilmediğini öğretti"
 • ... / 2 Mayıs 2012 22:38

  zeitgeist hareketi hakkında bir link..

  http://bankalarveorumcekler.com/HD66779_evrensel-kolelestirme-projesi--zeitgeist.html
 • Yasin Akdoğan / 2 Mayıs 2012 16:59

  Takip eden

  Elimden geldiğince,ilmimin yettiğince sana yardımcı olmak isterim
 • Kel Murat Gerçek / 2 Mayıs 2012 15:29

  Bir açıklama

  Sevgili Kardeşler,gördüğüm kadarıyla çeşitli ırk farklılıkları soru işaretleri oluşturmuş zihinlerde.

  İnsanın farklı ırklardan oluşu, tek atadan gelmiş olmasını çelişkiye düşürmez.Günümüzde bir siyah ve bir beyaz ırkın evliliğinden doğan çocuklar, ya siyah oluyor, ya beyaz ya da BİRİ BEYAZ DİĞERİ SİYAH oluyor.

  Allah Adem'i topraktan yaratmıştır, dilerse onun genlerini farklı ırklardan evlat sahibi olabilecek kodlarla yaratabilir.

  Bu hayran olunacak bir olaydır.Ancak şaşılacak bir olay değildir zira ALLAH İÇİN BU ÇOK KOLAY BİR ŞEYDİR.

  Yaratıcının yoktan kainat yaratıp,ve o yarattığı kainatta bir çamurdan bir insan yarattığına, yaratabildiğine inanıp da, bir insandan farklı ırklardan nesil yaratabileceğine inanmamak / inanamamak çok tehlikeli bir yanılgıdır. (yanlış anlaşılmasın kınamak için demiyorum sadece dikkat çekmek istiyorum)

  Olaylara ALLAH'IN HER ŞEYE GÜÇ YETİREBİLECEĞİNİ dikkate alarak bakarsak eğer yanılgıya kolay düşmeyiz. Hele bir de işe ilimle de yaklaşırsak tadından yenmez. :)

  Adem'den sonraki nesiller doğum olayıyla yaratılır ve ırk v.b özelliklerini ana-babasından genler yoluyla alır ve çocuklarına genler yoluyla aktarır. Bu Allah'ın yaratma sanatının bir sonucudur.

  Ayrıca Allah, hiç bir doğum olayına bağlı olmaksızın yarattığı bir kulunun genlerine çeşitli ırklara ait kodu da yaratacak ilme ve kudrete sahiptir.Bu da yaratma sanatının başka bir sonucudur.

  Her şeyi güzel ve örneksiz yaratan, ve yarattığı her şeyin mutlak sahibi olan Allah çok yücedir.

  İlmin mutlak sahibi olan Allah bizi ilimle donatsın.

  Sevgiler
 • Takip Eden / 2 Mayıs 2012 14:06

  Geri Dönüş

  @Yasin Akdoğan
  Şimdi ayetlerde geçen cennet kelimesi, hesap gününden sonraki cennet mi? Yeryüzünde bahçe manasına gelen cennette mi? Buna bir cevap alamadım. İlginiz için teşekkürler. Şahsi düşüncem bu cennetin yeryüzündeki bir bahçe olması yönünde. Elbette Allah doğrusunu bilir ve bildirir.
 • ertuğrul lokmacı / 2 Mayıs 2012 10:22

  mustafa burak beye

  yani sen diyorsunki insanlık hz adem ve eşi ile başlamamıştır,siyah ırk ve çekik gözler başka atalardan türemiştir,peki hepinizin atası ademdir ayetini ne yapıyorsun?haa başka inançtaysan saygı duyarız,biz islam inancından sözediyoruz.insanlık sümerlerle başlar konulu makale ve poroğramları kaçırmışsın,selamlar.
 • Yasin Akdoğan / 2 Mayıs 2012 10:18

  Mustafa Burak kardeşime...

  İsmin çok hoşuma gitti hem habibullah'ın ismi hemde o güzel bineğin ismi! ismine layık bir abd (kul) olmanı dilerim...

  Ahir zaman iman edenleri ne yazık ki (seni tenzih ederim) sadece sorarlar oysa ki ilk ayetin yaşantı tarzına geçiş sağlandığında İKRA (oku) etmek ne kadar kolay oluyor...
  Hocamın söylediği gibi ADEMNAME de bunlar APAÇIK yazar İKRA ettiğimizde...

  Adem a.s yeryüzü halifesi olarak yaratıldı.
  yeryüzü ana maddesi olan toprak ve su ile balçık halinde şekil almıştır ayet bize bunu bildirir (secde 7,hicr 26,müminun 12)
  İŞTE bu şekil alma sürecinde yeryüzü toprak ile suyun farklı yoğunluklarda meydana gelen kontrastlar basit anlatımda deri renklerimizi oluşturuyor ki tüm kontrastlar Adem a.s mevcut.
  Allah'ın esmasından biri de el gani c.c anlamı zenginliktir sınırı olmayan yani zengin bir donanım ile çeşit çeşit DNA lar ilk insana yüklendi sonrası çeşit çeşit zenginlikte İNSAN zuhur etmiştir rabbimizin aynasından.
  umarım bu yardımcı olmuştur sana...
 • semiha gökyurt / 1 Mayıs 2012 23:34

  müthiş!

  siz bunlara basit bilgilermi diyorsunuz?hele cennette yılanın ağacı sıkması,Allah için bunlar size basit gelebilir,sizin gibi bilge insana,ama bizim için ahirzaman bilgileri,insanı alıp oralara götürüyor ne olur ders yapın bu konuları ellerinizden öpüyorum.
 • Yasin Akdoğan / 1 Mayıs 2012 11:40

  Takip eden kardeşime...

  Güzel kardeşim,
  ayetin üzerine yalın düşünme metodundan doğan soru işaretin 1.aşamadır ki bu güzel!!! sorgulamaya devam et ve eyleme geç araştırmaya başla.
  günümüzün gençleri bilmedikleri zaman hemen soru bankasına her türlü soruyu sorarlar ki adına "yüce google" diyorlar...
  oysaki sende fark edersin eğer araştırırsan ne zaman tefekkür boyutu ile meseleleri araştırırsan o yüce google'ları tükenir :)
  HAKK google'a sormalıyız herşeyi!
  çünkü Kehf suresi 1.ayet "bu kitapta hiç noksan,yanlış,eğri bir bilgi yoktur diyor"
  soruyoruz...

  El cevap:
  Bakara suresi 30.ayette "ben YERYÜZÜNDE bir halife yaratacağım ..."diyor oysa kalıp bilgilerimizden hep Adem a.s cennette yaratıldığını bilirdik değil mi???
  neden yeryüzünde adem yaratıldı?
  Adem a.s yeryüzünde yaratılmasının en büyük delili (ayeti) kuran çerçevesi ile ele aldığımızda BALÇIK'tan yaratılmasıdır.
  Balçık maddesel olarak toprak ile su dan oluşur yani YERYÜZÜNÜN ana 2 maddesi.
  Bakara suresi 30-35 arası önemli detaylar anlatılıyor bizlere Adem'e dünya eşyaları ve her türlü ilim öğretiliyor veya günümüzün genç tefsircileri "alleme" yani yükledim diyorlar.
  Bu ayet manidardır ki Allah Adem'e dünya hayatına ön izlemesini sunuyor yoksa 0 noktasında yeryüzüne atılmıyor...
  Kıyamet suresi 36.ayet "sizi başıboş bırakacağımızı mı zannettiniz"
  Bakara 35 de "Ey Adem sen ve eşin cennete yerleşin..."diyor
  hemen bir sonraki ayet şeytan Adem ve eşini kandırıyor ve bakara 38 de "hepiniz oradan aşağı inin..."diyor şimdi Adem a.s yeryüzündedir! Adem a.s şeytandan 1:0 öndedir çünkü ona eşya,isim,ilim öğretildi ve yabancılık çekmez ammma şeytan 0 noktasında savrulup durur. ALLAH en iyi BİLENDİR!.
  Herşey hikmet uyarınca olur.
 • Abdullah / 1 Mayıs 2012 10:53

  işitme engelliler için

  bu videoların yazılı dökümünün olması gerektiğini düşünüyorum. şükür ben duyuyorum ama ya bundan mahrum olanlar?
 • mustafa burak / 1 Mayıs 2012 10:05

  Konu muğlak

  sümerler hakkında yapılan programlarda genelde prof gönül tekin akademik bilgiler verdi insanlık tarihini sümerler ile başladığını söylediklerini duymadım Eğer insanlık tarihin Hz adem ile havvadan geldiğini varsayarsak afrikalı siyahların veya uzakdoğudaki çekik gözlü insanların yani farklı genetikdeki insanları nasıl açıklayabiliriz?.


 • Takip eden / 1 Mayıs 2012 01:49

  Merak

  Allah-u Teala insanın yaratılacağını haber verirken, yeryüzünde bir halife yaratacağım demiyor mu? Cennet ve yeryüzü meselesini tam oturtamadım.
 • Furkan Balcı / 30 Nisan 2012 18:26

  özlemişiz

  hocam sizi tekrar görmeyi özlemişiz. ALLAH razı olsun. derin bilgilerinizle aydınlaniyoruz. Gönül ister daha fazla videolar ile bilincimizde daha fazla acılımlar sağlayın ama malum sizde çok yogunsunuz. Herşey için tekrar ALLAH razı olsun.
 • s.Başyurt / 30 Nisan 2012 16:48

  sıklıkla istiyoruz

  selamlar sizleri bir ay kadar önce takip etmeye başladım.
  gerçekten samimiyetiniz ve bilginizden etkilendim.kitaplarınızı sipariş ettim,tüm video ve tv porogramlarını izlediğimi düşünüyorum,fakat en azından videoların sıklıkla yapılmasını rica ederiz buna bir yorumcu arkadaşın dediği gibi sanıldığındanda büyük ihtiyaç var.
 • Selim Turan / 30 Nisan 2012 13:26

  Uzun zaman sonra görmek güzeldi...

  Oktan abi uzun zaman sonra videodan da olsa yüzünü görmek muhabbetinize sanalda olsa ortak olmak güzel bir duygu oldu.

  Günümüz Bilimi taamen maddesel, materyalist felsefeler üzerine kurulmuş. İnsanlık geçmişi ile ilgili dinden bahsettiğinizde birilerine bir haller oluyor. Bu gün canlıların sınıflandırılması (Bitkiler ve hayvanlar) bir soy ağacı gibi birbirlerinin atası gibi dizilmişler primatlar alt kategorisinde torunları maymunlar ve insanlar olarak gösteriliyor mesela. Yahu İyi güzel yapmışsınız emek vermişsiniz de neden bu iki türün arasındaki ara geçiş formları yok? normal türden fazla ara geçiş formlarının fosilleri olmalı. Buna cevap verebilen yok...
 • halit demir / 30 Nisan 2012 12:23

  yenisini isteriz

  tüm video özellikle dinazor açıklaması müthişti Allah razı olsun oktan baba.tüm ekip.
 • Kel Murat Gerçek / 30 Nisan 2012 08:56

  Önemli konu

  Evet malesef bu,şeytanların sinsi bir silahıdır ve amaçları insanların içine şüphe ve kuruntular sokmaktır.

  Bu şeytanlar Kur'anın hak ve değiştirilmemiş bir kitap olduğunu çok iyi biliyorlar, Allah'ın eski tarihlerde de farklı kitap ve sayfalar eşliğinde, aynı dini gönderdiğini bildiklerinden, bunu insanları saptırmak için kullanıyorlar.

  Allah Kur'anda bakara suresi 183.ayette oruç SİZDEN ÖNCEKİLERE farz kılındığı gibi SİZE DE FARZ KILINDI diyor.E o zaman atıyorum beşbin yıl öncesine ait bir yazı bulunsa ve orada oruçtan bahsedilse hemen şüphe mi duyulması lazım?

  Esasen şüphenin zıddı kesin bilgidir. Kesin bilgiye sahip olan şüpheye düşmez. Bu yüzden Allah, Kur'anı dura dura, düşüne düşüne okumamızı istiyor.

  Bakın bazı ateist amcaların en çok kullandığı başka bir argüman var hatta youtube da bununla ilgili videolar da paylaşmışlar. Argümanları şu;

  -Efendim eskiden arap müşriklerin putlarından bir tanesinin adı el lillah mış, Muhammed (haşa) Allah ismini bunlardan almışmış.

  Şimdi, birilerinin bir puta Allah diyor olması, Kur'anı uydurma yapmaz, tam tersine Allah'ın eski kavimlere peygamber gönderdiğinin ve eski kavimlere gönderilenin de islam olduğunun kanıtıdır bu.

  Nasıl mı?

  Allah, Adem'den bu yana, Kur'an da adı geçen geçmeyen bir çok peygamberi göndermiştir.Allah katında tek din islamdır.Yani hristiyanlık,yahudilik diye bir din yoktur.İsa'ya da Musa'ya da gönderilen dinin adı İSLAMDIR. Hristiyanlık ve yahudilik isimlendirmesi de insan uydurmasıdır.

  Öte yandan, Allah her peygamberi görevlendirdiğinde kendisine ait farklı isimler mi gönderiyordu?

  Yooo.

  Bu gün bizim bildiğimiz Allah'a ait ne kadar isim var ise, bu isimler eski peygamberler döneminde de,Allah'ın bildirmesiyle biliniyordu.

  Unutmayın ki,Allah'ın ismi günlük hayatımızda dilimize yerleşmiştir. Kızarız ''Allah kahretsin'' deriz, şaşırınca ''Allah Allah'' deriz.Hatta bunu ''Allah (haşa) yoktur''diyen ateistler bile kullanır. Allah'ın ismi bir toplumun diline kazınır adeta ve onu o toplumdan kolay silemezler, söz konusu din değiştirilmiş veya ortadan kaldırılmış olsa bile.

  Şimdi bir toplum, peygamberi vefat ettikten sonra ve şeytaniler tarafından dinleri tahrif edildikten sonra,o şeytani müşriklerin aldatmasıyla o bildikleri Allah'ın ismini puta (evet utanmadan) veriyorlar.Bir mizansen yapacak olursak;

  Ahaliyi tesir altına alıp,

  -Ey ahali, hani eskilerin,falanca kişinin (eski peygamber) bahsettiği Allah var ya, (putu göstererek) aha bu (haşa)

  diyerek bir şekilde ikna ettiklerinde,artık o toplum putlara Allah'ın adını vermiş olmanın bahtsızlığını yaşayacaktır.

  Şimdi soruyorum, eskiler Allah'ın ''Rahman'' ismini de biliyorlardı, e peki kazılarda bir heykel bulunsa üzerine Rahman yazılmış olsa, bu Allah'ı yok mu yapacak veya uydurma mı yapacak? Allah'ı tenzih ederim.

  İşte insanlar düşünerek Kur'anı okusa ve bilime de yönelse bunları bilir. Ve şüphe unsurlarından etkilenmez.

  Buraya dikkat peygamberimize ve peygamberlere kitap konusunda itiraz ederlerken kullandıkları argüman hep şu olmuş;

  -Bu eskilerin masallarıdır.

  Günümüze bir bakın, tarihi kazıları öne sürüp aynı şeyi demeye getiriyorlar.

  Demek ki, bizler peygamberimizin dönemindeki yaşananları birebir Yaşıyoruz ve yaşayacağız.Sadece üsluplar ve kelime oyunları farklı. o da uyanmayalım diye. Kafir aynı kafir taktik aynı taktik.

  O halde bizler peygamberimizi ve beraberindeki müminleri örnek alıp, aynı mücadeleyi yapmalıyız.

  Sevgiler
 • bekir öztürk / 30 Nisan 2012 08:28

  ne kadar öğreneçek bilgilerimiz var.

  dolar sembolu, doktorların sembolü ve diğerleri çok güzel bilgilerdi. sevgili oktan abi Adem nemeyi hasretle bekliyoruz. geçmişin masallarını bizlere bilim diye yutturanlara elhamdülillah verecek cevaplarımızın olması ne güzel teşekkürler ALLAH C.C. feyzinizi bereketinizi ilminizi hem sizin hem bizim daima artırsın. sohbetlerin videolarını artırırsanız biz de daha çok bilgilenir seviniriz. teşekkürler.
 • Mikail / 30 Nisan 2012 05:09

  seviyoruz seni OKTAN BABA..
 • Ibrahim Culha / 30 Nisan 2012 01:25

  Güzel

  Oktan Abinin verdigi bilgiler tabi her zamanki gibi altin degerinde, Allah kendisinden ve orda bulunanlardan Razi olsun.
  Neseli ve arada bir latife olmasi da renk katmis.
  Tesekkürler, Saygilar
 • Nihal Kaya / 29 Nisan 2012 22:34

  İyiki varsınız

  sevgili Oktan abim ve onaltıyıldız ekibi iyiki varsınız,sizi nasıl keşfettiğimi hatırlamasam da Allaha şükrediyorum iyiki sizi buldum .Hayata bakış açımı değiştiriyorsunuz,ne kadar uzunca süredir kandırılmış ,insanlığın grçek düşmanı olan şeytanı aslında bilememişiz.rabbim hepimizin ilmini arttırsın, derin tefekkür etme aklı versin .amin..
 • merakli / 29 Nisan 2012 21:39

  ...

  Bu video aydinlatti bizi Allah razi olsun sizden :) . Seytaniler insanlari hep kandiriyor, gecmiste hak yolunun ustune batili sokup deformasyona ugrattilar simdi ise isi kokunden yok etmeye calisiyorlar bi de artik tanri degilde yok ufoymus uzayliymis g.federasyonmus falan insanlari kandirmaya devam ediyorlar, Oktan Abi insallah yeni bir soru-cevap videosu hazirlarsinz sormak istedigim ve merak ettigim cok sey var, 5.kitabinizi da sabirsizlikla bekliyorum Allah'a emanet olun
 • Arda Gultekin / 29 Nisan 2012 20:35

  tesekkurler...

  Degerli abimiz sizleri ozlemistik.Videolariniz sayesinde az da olsa ozlemimizi gideriyoruz.Bizleri aydinlattiginiz icin cok tesekkurler sayenizde bilmediklerimizi ogreniyoruz. Allah bizlerin feyzini arttirsin insallah.Allah sizden ve ekibinizden razi olsun insallah.
 • Ahu özcan şirin / 29 Nisan 2012 19:19

  gül cemalinizi özlemiştik

  Bence bu ve benzeri konular vakit kaybı değil.o kadar ihtiyaç sahibi varki,sıklıkla videolarınızı bekliyeceğiz.selamlar.
 • selda / 29 Nisan 2012 18:10

  çok yararlı oldu

  kafama takılan bir çok soruyu cevapladınız Allah razı olsun.
  bizler gibi zayıflar için gerekli ilaç gibi geldi.
 • Müzisyen / 29 Nisan 2012 17:45

  Merak

  Arkaplanda çalan müzik ?
 • metin yüksel / 29 Nisan 2012 17:22

  göz

  abi videoda otururken hemen sol tarafınızda göz gibi bir şey var
 • habib .c.kartal / 29 Nisan 2012 17:08

  canım kardeşim

  canım kardeşim seni seviyorum.sadece bunu söylemek istedim.ALLAH gittiğiniz yolda yar ve yardımcınız olsun.
 • Recep / 29 Nisan 2012 16:17

  Alti gunde yaratma devam ediyor......
 • ateş / 29 Nisan 2012 13:16

  Videodaki son cümlenize katılıyorum: ' Bu bile vakit kaybı!' Bize anlatabileceğiniz daha değerli bilgiler varken, Sümerler safsatalarına inanıp da sizi soru yağmuruna tutanları aydınlatmanız, yine sizin onlara saygınızdan ve verdiğiniz değerdendir. Lakin, bilgi çağında olmamıza rağmen, başvurduğumuz bilgi kaynakları arasında Kuran-ı Kerim'in olmayışı, üzerinde ciddiyetle durulması gereken ilk meselemiz olmalıdır, vesselam.
 • Harun Karacabay / 29 Nisan 2012 13:10

  OnaltiYildiz Yuzuk

  Hocam, Allah razi olsun. Dilinize, gonlunuze saglik. Cok aciklayici oldu. Bu arada Erol abimiz sayesinde yeni yuzugunuzu gormek nasip oldu. Insallah birgun bizler, ONALTIYILDIZ takip edenlerinede nasip olur. Hollandadan bol bol selamlar hocam. Allaha emanet olsun.

  Selamun Aleykum
 • Ömer Can Talu / 29 Nisan 2012 12:27

  Çok güzel bir sohbet Oktan abi. Allaha emanet olun.
 • Abdul Kadir / 29 Nisan 2012 11:55

  Selam

  tesekkurler.. cok faydali olduguna inaniyorum. keza bing beng olayina inananlardandim. Sevgili Oktan Keles' ten ilk kez duydum bunu. Sumeroloji ile ilgili cok fazla bilgi sundugu icin bir tekrar oldu. Emeginize saglik..
 • M.Atabey / 29 Nisan 2012 11:20

  Abi Allah razı olsun. Her zaman ki gibi gönüllerimizi ve ufkumuzu açan bir sohbet oldu. Sohbetin sonundaki yılanın ağacı sıkması ve bunu temsilen doların simgesinin bu olayı işaret etmesi çok ilginçti. İlginç olan başka bir şey de var. Türkiye İş Bankasının logosu da doları andırıyor. sanki ağaç gövdesine sarılmış yılan gibi. Anlaşılan birileri oraya da el atmış.. Allah cc. razı olsun milletimizi uyandırdığınız için.