En Sıcak Konular

Oktan Keleş'ten Beslenenler

9 Ocak 2019 09:26 tsi
Oktan Keleş'ten Beslenenler Çin’deki Beyaz Piramitleri Türk ve dünya gündemine getirenin Oktan Keleş olduğu artık herkes tarafından kabul edilen bir hakikattir

Oktan KELEŞ’TEN Beslenenler


Çin’deki Beyaz Piramitleri Türk ve dünya gündemine getirenin Oktan Keleş olduğu artık herkes tarafından kabul edilen bir hakikattir.

Neredeyse Oktan Keleş ve Beyaz Piramitler ismi bilgi ağlarında birlikte anılmaktadır. Bilgi ağlarında Oktan Keleş’i aradığınızda Beyaz Piramitler, Beyaz Piramitleri aradığınızda ise Oktan Keleş karşınıza çıkmaktadır.

Oktan Keleş, Beyaz Piramitler ile ilgili 2010 yılında On Altı Yıldız’da yeni bir yazı yayımlamıştı. Yazının başlığı ‘Beyaz Piramitlerde Saklanan Gerçekler / Türk Tarihine Ait Yeni Sırlar 2’ idi. http://www.onaltiyildiz.com/?artikel,34  Daha sonra bu yazıları Asa kitabında da yayınlanmıştı.

Oktan Keleş bu yazıda Piramitler ile ilgili can alıcı bilgileri gündeme getirmişti:

‘’ Bu bizi daha da heyecanlandırıyor. "İçeri nasıl girdiklerini ve piramidin içinde neler olduğunu" soruyoruz. Yaşlı Çinli anlatıyor; " piramidin içine, piramidin yakınında ki bir mağaradan doğal bir geçit yoluyla 600 metre kadar gittikten sonra ulaştıklarını" anlatıyor. Ancak verdiği rakamı tam olarak anlayamadık. Yaşlı Çinlinin söylediği mesafe, doğru mu yanlış mı tereddütte düşürdü bizi. Bu bölge kayalık bir bölge ve etrafta daha birçok irili ufaklı mağaralar bulunuyor. "Piramidin bu doğal kayalıkların üzerine inşa edildiğini anlatıyor." Soruyoruz; " piramidin içinde neler var? "

Yaşlı Çinli sorumuza karşılık şunları anlattı:

"Orası aslında Türklerin atalarına ait mezarlık. İçeride mumyalar var, piramidin içi çok soğuk, orada ayrıca, Türklerin atalarına ait resim ve yazıların olduğunu" söylüyor. Bahsettiği "yazıların ve mumyaların, sadece bir bölümde olduğunu, diğer bölümlerin kapalı olduğunu" söylüyor. Ayrıca şu bilgileri veriyor; "küçükken, köyde hastalanan çocukları bu piramidin içine götürüp, mumyaların yanında bir müddet beklettikten sonra, hasta çocukların iyileştiklerini" anlatıyor. "Kendilerinin de küçükken abisini götürdüklerini" söylüyor. "Piramidin içinde bir çok yazı ve erimiş tabletlerin birbirlerine yapıştıklarını" belirtiyor. Ve ihtiyar çok ilginç bir şey daha anlatıyor:

Bu yaşlı Çinlinin dedesi, 120 yaşında ölmüş. Yaşlı Çinli, dedesinden şunları dinlemiş: "Bu yapıların (piramitlerin), Türklerin atalarına ait  dünyada kurulan ilk kütüphane olduğunu" söylermiş. İhtiyarın dedesi, çok bilge bir adammış. Ayrıca Türklerin atalarına çok saygı duyan bir kişiymiş. Bu bilge adam, öldüğünde piramide 3 km yakınlıktaki bir mezarlığa defnedilmiş. Hangi inanca mensup olduğunu soruyoruz: Çünkü Budistse yakılması gerek. Çok ilginç bir şey anlatıyor: " Dedesinin Gök Tanrı inancına sahip olduğunu ve buralarda yakılma hadisesinin olmadığını, Budistlikle uzaktan yakından ilgisi olmadığını" söylüyor.’’

İşte yazılanların bir kısmı…

Beyaz Piramitlerde Türklerin atalarına ait dünyada kurulan ilk kütüphane olduğu, Oktan Keleş’in 2010 yılında ki bu yazısı ile İLK KEZ gündeme gelmişti.

Gelmişti ancak…

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yayımlanan ve daha çok kendilerini tekrar eden arkadaşların bulunduğu bir programda:

‘’Çin’deki Beyaz Piramitlerde bulunan yazıtlar’’ ifadesi kullanıldı. Üstelik bu ifadeyi kullanan kişiler, Beyaz Piramitler kelimesini bir çırpıda söyleyip geçerek, insanların zihinleri ile oynayabileceğini zannettiler.

İlgili programın linkine tıklayarak 1.30.00 itibaren izlerseniz ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılacaktır. (https://www.youtube.com/watch?v=VhzpMEpuh6w )

Ayrıca ne kadar ironiktir ki, programda sıklıkla ‘kul hakkından’ bahsedildiği görülüyor. Ancak Oktan Keleş’in Beyaz Piramitler ile ilgili yazdıklarını kaynak göstermeden, sözde ilk kez dile getiriliyormuş gibi anlatmak; sanırız ‘Kul hakkına’ girmiyor?

Oktan Keleş’in nezdinde yediğiniz hak, aynı zamanda Türk Devletinin de Hakk’ıdır.

Bu arkadaşlar ‘Devlet Hakkı’ terimini araştıra dursunlar; bizler ‘Oktan Keleş bin birimse, bizler bir birimiz’ sözünün hakikatini her geçen gün daha da iyi idrak etmeye devam ediyoruz.
Bu haber 4,559 defa okundu.


Yorumlar

 + Yorum Ekle 
  kapat

  Değerli okuyucumuz,
  Yazdığınız yorumlar editör denetiminden sonra onaylanır ve sitede yayınlanır.
  Yorum yazarken aşağıda maddeler halinde belirtilmiş hususları okumuş, anlamış, kabul etmiş sayılırsınız.
  · Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında açıkça suç olarak belirtilmiş konular için suçu ya da suçluyu övücü ifadeler kullanılamayağını,
  · Kişi ya da kurumlar için eleştiri sınırları ötesinde küçük düşürücü ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi ya da kurumlara karşı tehdit, saldırı ya da tahkir içerikli ifadeler kullanılamayacağını,
  · Kişi veya kurumların telif haklarına konu olan fikir ve/veya sanat eserlerine ait hiçbir içerik yayınlanamayacağını,
  · Kişi veya kurumların ticari sırlarının ifşaı edilemeyeceğini,
  · Genel ahlaka aykırı söz, ifade ya da yakıştırmaların yapılamayacağını,
  · Yasal bir takip durumda, yorum tarih ve saati ile yorumu yazdığım cihaza ait IP numarasının adli makamlara iletileceğini,
  · Yorumumdan kaynaklanan her türlü hukuki sorumluluğun tarafıma ait olduğunu,
  Bu formu gönderdiğimde kabul ediyorum.
  En Çok Okunan Haberler


  ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

  Haber Sistemi altyapısı ile çalışmaktadır.
  7,132 µs