Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay Zeka

Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay Zeka

Videodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay Zeka


7 Haziran 2018 08:03
font boyutu küçülsün büyüsünVideodaki Yüz İfadelerini Kişiden Kişiye Transfer Eden Ürpertici Yapay ZekaSahte kliplerin varlığını birçoğumuz biliyoruz. Ancak birazdan görecek olduğunuz ürpertici yapay zeka, videodaki yüz ifadelerini kişiden kişiye aktararak sahte klipleri daha gerçekçi bir hale getiriyor.

Muhtemelen daha önce sahte bir video klipe rastlamışsınızdır, ancak yeni çıkan bir yapay zeka gerçek görüntüdeki yüz hareketlerini doğru bir şekilde manipüle ederek, videonun inandırıcılığını artırıyor. Bu sayede ise sahte videolarda insanlar söylemedikleri şeyleri, söylemiş gibi görünüyor. Durum sinema sektörü için oldukça keyif verici olsa da gerçek hayatta kullanımı oldukça korkunç olacaktır.

 

Bilim insanları uygulamanın deneyi kapsamında, Barack Obama’nın yüz hareketlerini Vladimir Putin’in yüzü üzerine haritaladılar. Bu da Putin’in Obama’nın konuşmasını okuyormuş gibi görünmesini sağladı. Yüzdeki ifadeleri, kafa hareketlerini ve konuşma hareketlerini bire bir aktaran yapay zeka, ilk defa bu denli başarılı sonuç verdi.

Bilim insanları böyle bir teknolojiyi çözmüş olmanın mutluluğunu yaşasalar da aynı zamanda bunun sahte videoları artıracağını da ifade ettiler. Her ne kadar etik kuralların çiğnenmesi bu şekilde mümkün olsa da açıkçası böyle bir şeyin başarılmış olması bizlere teknolojinin gelmiş olduğu noktayı çok net gösteriyor.    
     
  http://www.webtekno.com/videodaki-yuz-ifadelerini-kisiden-kisiye-transfer-eden-urpertici-yapay-zeka-h47497.html 
Bu haber 2,100 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (5)
 • Kendini Arayan / 10 Haziran 2018 00:42

  Equilibrium

  Equilibrium filmi içerisinde, ilgili lider aslında ölmüş, fakat yandaşları, yapay zeka ile devleti yönetiyorlardı. Filmi seyretmenizi tavsiye ederim.
 • Doğanay / 9 Haziran 2018 18:20

  Singularity

  'Detroit Become Human' adlı oyunun içeriği resmen Kulbak Bilge Ötüken Tasavvufunda yazılmış! Kalperenlerden bu konuda yazı yazmak isteyenler veya şuan yazıyor olanlar vardır diye umut ediyorum.
 • x / 7 Haziran 2018 11:52

  Zero Project...

  Teknoloji sıfırlanmadan Dünya'nın düzelmesini bekleme...
 • Halil Efe / 7 Haziran 2018 10:08

  Demek ki Mimiklerini Oynatmaya Başlamış

  Yapay zekayı etkin şekilde kullanmaya yavaş yavaş başlamışlar. Yakında çökerler mi Türkiye'nin üstüne ?
 • engin coşkun / 7 Haziran 2018 08:39

  mertlik elden gidiyeaah

  yapay zeka icadoldu normal zekalılık yavan kaldı.
  resulullah buyurmuştu: bizi aldatan bizden değildir.
  yapay zeka her an kendisini icad edenlere bile ihanet edebilir.fakt onlar bunun çözümünü bbile bulup insanlıktan saklıyor lardır eminim


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar