ÇALIŞTAY: Kalpoder 16. Çalıştayı

ÇALIŞTAY: Kalpoder 16. Çalıştayı

ÇALIŞTAY: Kalpoder 16. Çalıştayı: “Hu Sırrı”


30 Mart 2018 08:33
font boyutu küçülsün büyüsün


ÇALIŞTAY: Kalpoder 16. Çalıştayı

 

 “Hu Sırrı”

Her geçen gün daha da büyük sırların bir bir açıldığı çalıştaylarımız bu konuyla birlikte zirve yaptı. Kalperen ocağında yapılan bu çalıştaylar yavaş yavaş İslam Dininin hakikatinin ortaya çıkmasına ve tarihin akışının değişmesine sebep olmaya başladı.

 
Bu haber 3,232 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (19)
 • ALİ AKIN / 16 Nisan 2018 14:50

  sevdirelim kendımızı hatırda tutsun..

  ŞİMDİ BUNLARI DINLEDIKTEN SONRA GELDE SIMDI ESKI USUL VAZIFE YAP ALLAH DÜŞÜNENLERİN YARDIMCISI OLSUN
 • Lao-Tzu / 6 Nisan 2018 08:00

  Taoizm (Taoculuk)

  Taoizm (Taoculuk)
  Dış dünyadaki nesnelerin gerçekte var olmadığını savunan bir başka görüş de Taoizm'dir. Taoizm M.Ö. 6. yüzyılda Lao-Tse tarafından kurulmuştur. Bu görüşe göre her şey Tao'dur. Tao'dan akar, Tao'ya döner. Bu anlayışa göre Tao evrendeki düzendir. Betimlenemez, nesnesiz, cisimsiz, sonlu ve sonsuz olan akıldır. Bütün bu özellikler varlığı yokluğa götüreceğinden Tao yokluk demektir. Varlığı yokluğa indirgediği için bu görüş de bir tür nihilizm olarak görülür.

  Çin'in ünlü tarihçilerinden Sima Qian M.Ö. 100 yılında yazdığı Shiji (şı-ci) adlı eserinde Lao-zi'nin biyografisini şu şekilde yazmıştır. 'Lao-Tzu Chou devletinin Ku mıntıkasında Li-hsiangg da Chü-jen köyünde doğmuştur. Chou sülalesi imparatorluğunun tarihçisi ve kütüphane muhafızıdır.' Buna göre onun asıl adı Li Tan (Lao-Tan)'dır. Lao-Tzu, ona verilmiş bir lakaptır; 'İhtiyar Bilge' anlamına gelir.

  Chou İmparatorluğu'nun siyasi ve sosyal yapıları M.Ö. 770'de dağılmaya başlamıştı.

  Tao
  Tao, hem Lao-tzu hem Chuan-tzu tarafından anlaşıldığı şekliyle sözle ifade edilemez bu yüzden onunla ilgili sembolik bir anlatım kullanmışlardır. Tao'nun beşeri herhangi bir zihni yapı ile anlaşılmayacağını O'nun selbi (olumsuzlayıcı) sıfatları sayılarak gösterilmeye çalışılmıştır; isimsiz,şekilsiz,suretsiz,görünmeyen,işitilmeyendir O. Chuang-tzu'ya göre Tao semavi eşitlenmenin, bütün zıtları ve çelişkileri eşit kılan mutlak birlik halidir.
 • Birtan ÖZTÜRK / 6 Nisan 2018 05:52

  BU BİLGİLER SIRADAN İŞİ DEĞİL İLAHİ

  Muhteşem bilgiler.Bunlardan faydalananlarda ben ce muhteşem.Çok güzel yorum herkesin anlayabileceği bir dil.Allah razı olsun.
 • alaca / 5 Nisan 2018 18:30

  Teşekkür

  İlk bölüm çok önemliydi. Çok güzel bilgilerdi bunlar inşallah detaylı bir yazısı olur. Teşekkürler..
 • atamer34 / 5 Nisan 2018 14:32

  devlet neden kutsal

  Ahh Rabbimizin anlattıkları kuran dan doğru çevrilmez ise anlaşılmaz ve neden diye hep sorulur. naçizane cevabım;

  devlet kutsaldır, çünkü Rab kuranda salat edin diyor,

  devlet kutsaldır, çünkü Rab kuranda salat müessesini kurun ve ikame edin diyor.

  salat yardımlaşma, dayanışma, destek olma demektir insanı ve toplumu ile.

  devlette salatı kuran ve ikame eden toplumların bütünüdür.

  bu sebeple devlet kutsaldır.

  Rabbime hamd ediyorum.
 • Lao-Tzu / 5 Nisan 2018 07:41

  Tao

  Çalıştayların 16.'sında bu kıymetli bilgileri bizlerle paylaşarak çözümlemeler yapan Oktan beyi kutluyoruz.

  Türklerde devlet kutsaldır lakin bugünkü Türkiye'nin bekası Büyük, Ulu Türkistan'ın Çin işgalinde kalmış kadim yurtlardan daha kıymetli değildir zira bu yurtlar yok olmaya yaklaştıkça dünya da bir yok oluş sürecine girmiştir.

  'Türklerin özgürlüğe duydukları ihtiyaç,
  Susuz kalan ağaçların çığlıkları gibidir,
  Atalarının sızlayan kemikleri ile birlikte,
  Arşı titretmektedir...'

  Kadim Duvarlar

 • c.d / 2 Nisan 2018 23:33

  Çok teşekkürler

  Allah razı olsun Sultanım ve ordaki tüm insanlar. İyi ki varsınız.
 • Biri / 2 Nisan 2018 12:16

  Cennet

  Cennet muhabbetinde ...başkan yener bey'in..ısrarla cennette ALLAH'İ görücez dedi..oktan beyin bu kavramlara dikkat ettiği halde cennette görmek mekan ifade ederken ..Cennetten göreceğiz diye niye müdahale etmiyor..
 • Özlem GEnç / 1 Nisan 2018 15:56

  Araf 172

  Değerli Sultanımın ve Kalperen arkadaşlarımın yüreğine sağlık. Oradaymış gibi çalıştayı bir solukta izledim. Bilene sır yoktur. Araf 172'inci ayetteki "bela" kelimesi "evet" anlamında kullanılmasına rağmen, bazı ayetlerde (Örn. Zümer/59) "hayır" anlamında kullanılmakta. Yeterli bir Arapça bilgim olmamasına rağmen, bu dikkatimi çeken bir başka konu oldu. Acaba ant verilirken bazıları da içinden "hayır" mı dedi. Bu aklıma takılan başka bir soru...
 • Orkun akar / 1 Nisan 2018 10:37

  Gonuller sultani

  Selam selam.Bu deruni konuları hakikatinin kokuları ile bizlere anlatan kıymetli pirim kutlu atabeyim varolun.Üstünü nasılda örtmüşler,Aslında kadim atalarımız bu bilgileri nakış etmişler her yere,ama görene,hakikatin peşine düşene bunlar.Artık bu şafağı kutlu tan yerinin aydinligini söndüremeyecekler.Hakikati önce bu din bezirganlarından kurtaracağız ki bu bir benzetme zira hakikati kim esir edebilir.Farklı sabahlara uyanıyoruz artık,hakikatin sesi duyulacak her yerden.Varolun kutlu soyun yiğit evladı.Tengri biz menen....
 • Rıfat Kutay Karanis / 1 Nisan 2018 09:08

  K:O:D

  Kalp : ''O'' Der
 • Zübeyir aydın KORKUT / 31 Mart 2018 22:40

  Sıratı düz geçmek

  Sıkıntılı,, çok hassas,, önemi herşeye haiz ,,, geçmişi çizip yeniden başlamanın tamda başlangıç noktası olan böylesine önemli konuyu böylesine düz ve sade , böylesine duru bir anlatımla ,, eze eze geçen ,, özeye özeye sindirebileceğimiz bir lisan ile anlatan pirimiz; Allah razı olsun.. Allah makamınızı ali eylesin... varolun..
 • Hamdi Cenk Düzgit / 31 Mart 2018 16:32

  Pirim canımsın efendim...
  Allah razı olsun senden, insanlar ders alsınlar söylediklerinden...Bize hep baş ol biz de sana her zaman yaren olalım inşallah...
 • Zeytin / 31 Mart 2018 09:30

  Özgürlük

  Bizi bizden kurtardığınız İçin çok teşekkür ederim. Yayınınızı üç dört kere tekrar tekrar başa alarak izledim. Anladım ki Anlayacak çok şeyim var. Tekrar tekrar dinlemem düşünmem gerekli.Yunus’un Allaha ulaşmak İçin neden yanıp tutuştuğunu şimdi daha doğru ve iyi anladım. Kafa yorup anlamaya çalıştığım Evren’le ilgili Fizik teorileri bile şimdi bir farklı gözüküyor gözüme.
 • Serhat Turkmen / 30 Mart 2018 23:34

  Tengri Biz Menen

  Dunya muminin zindanidir, rabbimiz olan allah nekadar zindandada olsak tabiri caizse her gorusme gunleri bizi gormeye geliyor, ama biz cogunlukla ona yuz ceviriyoruz, o bize, kizmiyor her gorusme gunu yine geliyor, Allah merhametlilerin en marhemetlisidir, mecazlardaki hatalardan sana siginiriz Allahim, sevgiler kalperenler.
 • Sener Evcil / 30 Mart 2018 19:21

  Alkis

  Sizi bu kelimenin her anlami ve manasiyla alkisliyorum.
  Allah Razi olsun'ki olacagina imanim var sagolun var olun daim olun kadim olun.
 • Mihriban / 30 Mart 2018 14:16

  Allah Razı Olsun....

  Çok kıymetli büyüğümüz, deruni Babamız Sayın OKTAN KELEŞ ve ON ALTI YILDIZ AİLESİ Yüce Allah'ım hepinizden razı olsun... Ruhumuzu yükselttiniz, zihinlerimizi berraklaştırdınız, gönlümüzü şenlendirdiniz... Tekrar ve tekrar dinlenecek bir sohbet bu... Ne kadar güzel açıkladınız ! Yıllardır bu soruları sorar, sorduğumuz için de ayıplanırdık... Oysa Yüce Allah düşünmemizi istediği ve müsaade ettiği için soru sorardık... Kur'an-ı Kerim'de neden bazı yerlerde " ALLAH " ? Neden bazı yerlerde " O " ? Neden bazı bölümlerde de " BİZ " yaratımda sıfatlanıyor diye sorduğumuzda hep susturulduk... Mutmain olmadık... Allah sizlerden razı olsun...
  Merhum Dr. Münir Derman'ın tek bir cümlesinden yola çıkarak yaptığınız açılım muhteşem ! Soluk almadan dinledim ve hemen dostlarımla paylaştım... Sayenizde eğitimden geçiyoruz.
  Sizleri dinlerden hemen aklıma fransız felsefeci Michel Foucault 'un " Bu Bir Pipo Değildir " kitabı geldi... Foucaut kitabında gerçeküstücülüğe bağlı kalarak objeleri ve nesneleri gerçek boyutlarına sadık kalmadan resmeden Rene Magritte'in bir pipo resmine atfen.. " Bu bir pipo değildir, pipo resmidir ! " der... Gerçek , suret ve hakikat arasındaki ayrımı yapmaya çalışır eserinde... Ancak ilkçağ, ortaçağ ve yakınçağ felsefecilerinde şahsen benim ruhumu mutmain etmeyen taraf varılan argümanların yaşam pratiğinde bir yerlere oturtulamamasıydı... Hep bir şeylerin eksik ve havada kalması hissi felsefeden uzaklaştırıp tasavvufla buluşturdu... Şimdi sizin tefekkürünüzle İŞTE TASAVVUF BUDUR ! hissini yaşattı...
  Gönülden saygı ve teşekkürlerimle... Hakikatımız BİR olsun inşallah...
 • K.m g / 30 Mart 2018 13:03

  Artık konuşulanları anlamaya başladık
  Nargile sesi insan sesinden fazla geliyordu
  Bazı harfleri yutuyordu.Cümle anlaşılmıyordu dolayısıyla sıkıyordu.Şimdi şükür anlıyoruz...
 • Konuk / 30 Mart 2018 12:46

  İyi günler videoları bütün olarak değil de, parça parça yayınlamanız mümkün mü. Oynatma listeleri şeklinde.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar