Nişasta Bazlı Şeker Kansere Yol Açıyor

Nişasta Bazlı Şeker Kansere Yol Açıyor

"Ekini ve Nesli Mahvedecekler..." AYET


8 Mart 2018 08:47
font boyutu küçülsün büyüsünNişasta bazlı şeker kansere yol açıyor

Uzmanlar, Nişasta Bazlı Şekeri (NBŞ) ‘metabolizmada anarşi’ çıkarmakla tarif ediyor. NBŞ’li gıda kullanan erkeklerde kolon, kadınlarda meme kanseri, obezite ve şeker hastalığına yakalanma riski çok yüksek... Hükümetin, 14 şeker fabrikasını özelleştirme çalışmalarının, Avrupa’da yasaklanan NBŞ tüketimini Türkiye’de artırarak, toplum sağlığını tehdit edeceği belirtiliyor

Türkiye’deki şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ve beraberinde mısır şurubuna dayalı nişasta bazlı şekerin(NBŞ) piyasaya hakim olması, kanser başta olmak üzere, sağlığımız üzerinde pek çok ölümcül sonucu da beraberinde getiriyor. Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Son yıllarda kolit o kadar çok arttı ki, bu tamamen mısır şurubuna bağlı. Sonra karaciğerde normal glikoz, glikora çevrilirken mısır şerbeti hiçbir şeye çevrilmiyor, direk yağa çevriliyor. Ve şu anda kime karaciğer ultrasonu yapsanız yağlanma var. Mısır şurubu şerbetinin pankreas kanseri de yaptığı şeklinde çok ciddi yayınlar var. Siroz ve pankreas kanserinin birinci nedeni nişasta bazlı şeker. Dahası, mısır şurubu Tip 2 diyabet de yapıyor, çünkü insülin mekanizmasını tamamen bozuyor. Mısır şurubu şerbeti, früktozdan elde edilen şekerdir. Emilmesinden başlayıp tüketimine kadar vücuda yaptığı tahribatın hesabı yok” dedi.


 Prof. Sönmez şöyle devam etti:“Çocuklardaki büyüme geriliğinin, o kısa boyunlu, kısacık bacaklı olan çocukların sebebi tamamen mısır şurubu şerbeti. Kız çocuklarda görülen polikistik over'in sebebi de mısır şurubu şerbeti. Yaşlılarda Alzaymır yapıyor. Ama genç yaşlı herkeste obezitenin kesin nedeni, çünkü doymayan insanlar yaratıyor. Amerika’da 1970’lerde mısır şurubundan şeker elde edilmeye başlandı. Ve tüm dünyaya nişasta bazlı şekeri yaydı, ucuz, raf ömrü uzun ve normal şeker değil tatlandırıcı olan bu büyük felaketi.

Mısır şurubu şerbeti ayrıcalığı Türkiye’de Kemal Derviş zamanında Amerika’nın baskısı sonucunda başladı.O dönem, pancar şekeri üretimine kota koydurdular ve Türkiye’nin şeker üretimini en az yüzde 7’si nişasta bazlı şeker, yani mısır şurubu olması sağlandı. Ertesi yıl, mısır şurubunun kotası, tekrar artırılarak yüzde 15’e çıkarıldı. Son zamanlarda yüzde 30’a yükseltildi. Bu, işin görünen kısmı. Görünmeyen kısmı, 2017’de pancar ekimini serbest bıraktılar. Daha önce köylü ne kadar pancar ekmesi gerektiğini o yörenin pancar fabrikasıyla anlaşıyordu. Ve fabrika ekilen pancarın tamamını alıyordu.

Şimdi köylüye istediğiniz kadar pancar ekebilirsiniz diyerek, pancar ekimini serbest bırakıp fabrikaları kapatıyorlar. Türkiye’de 5 tane mısır şurubu üreten firma var, 120 bin tondan 500 bin tona kadar yıllık üretimleri var ve bunların müşteriye ihtiyacı var. Yurtdışına gönderiyorlar ama iç piyasa çok önemli. Eğer normal şeker yapılırsa, bunların yaptıkları mısır şurubu ellerinde kalacak.”
 http://www.milligazete.com.tr/haber/1513242/nisasta-bazli-seker-kansere-yol-aciyor
Bu haber 2,004 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (4)
 • Halil Can Doğan / 10 Mart 2018 10:08

  .

  Elbette şeker tek başına kanser sebebi değil lakin biz de şekeri çok tüketiyoruz yediğimiz meyvelerin dahi şeker oranı artırılmış arılar şekerli şeylerle besleniyor ve bal da yüksek şeker içermeye başladı aynı zamanda modern hayatın getirdipi stres hazır gıdalardaki çeşitli kimyasallar da mesela hazır salam ve sosis in kanser yaptığı görüldü vücudumuzdaki diğer hücreler de şekeri kullanır bu da doğrudur lakin şeker sadece kansere yataklık yapmaz diyabet ve kalp damar hastalıklarına da yol açar ben sıfır şeker diye asla bir şey söylemiyorum sadece ölçülü tüketmemiz lazım bunu söylüyorum yanlış anlaşıldıysam affola
 • metin / 9 Mart 2018 15:26

  Acaba !

  Hristiyan papazlarının düşüncelerini reddedilmez bir gerçekmiş gibi pazarlayan ve bu şekilde sömürü yaparak kazanç elde eden ilaç tröstlerinin, ağzıyla konuşmak yerine araştırıp sorgulamak gerekmez mi ?
  Dünyada kanserin en az olduğu ülke İsrail.Ve yıllık kişi başı 70 kg şeker tüketimi var ama kanser yok ! Atalarımız eskiden beri özellikle tahıl tüketiyor ve meyve sebze yiyor ama kanser olmuyordu.Şimdi herkes tek bir ağız olmuş şeker un yağ diyor ! Başkaları kilolarca tuzda şekerde tüketiyor bir şey olmuyor bizim doktorlar tutturmuş şeker kanser yapar diyor...Şeker kanser yapmaz.Tüm hücrelerin enerji kaynağı bir maddedir.Kanserli kansersiz her hücre şekeri kullanır.Kanser hücreleri şekere aç kurtlar gibi saldırır çünkü zorbalaşmış ve kuralları çiğneyip şeytan gibi asi olmuştur...Sebebi büyüme ve çoğalma arttırıcı hormonlardır !!! Özellikle östrojen denilen dişilik hormonu bitki ve hayvan her canlıya kullanıldığı için insanlar bunları tüketerek kanser yanında cinsiyet bozuklukları yaşıyorlar...Bazı kimyasallar toxic etkili ve hücre dna sını bozarak tümörleşmeye sebep oluyor bu da bir gerçek.Fakat sağlıklı bir insanın savunma sistemi bunlarla başedebiliyor çoğunlukla...Yetmediği yerde bağışıklık arttırıcı doğal destekler kullanılmalı ve stresten uzak bir yaşam sürdürülmeli...Bilinçli olmak lazım ve her önümüze konan bilgiyi motomot ezberlemeyelim sorgulayalım...
 • Halil Can Doğan / 8 Mart 2018 18:20

  Tıp öğrencilesi

  Bir tıp öğrencisi olarak şunu belirteyim şeker kanser yapar bu açık ve net kanserli hücreler vücudumuzda her an oluşabilir bunu bağışıklık sistemimiz bulur ve yok eder ama yok edemezse kanser oluşmaya başlar ve kanserli hücrenin tek besin kaynağı glikoz yani şekerdir şeker sadece şeker mısır şurubu olarak değil aynı zamanda beyaz pirinçte de bulunur bir tabak pilav=bir tabak toz şekerdir ve maalesef meyvelerde de yüksek oranda şeker mevcut eskiden meyvelerde daha az şeker vardı ancak artık bir takım yöntemlerle şeker oranları artırıldı en azından şekerli gıda yendikten yarım saat sonra biraz yürüyüş yapmak kan şekerini dengeler ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için hamburger Vs şeyler yememek ve kefir turşu gibi gıdalar tüketmek gerekiyor
  Sağlıcakla kalın:)
 • Acz ve abid / 8 Mart 2018 09:13

  Uyuşturucu

  Birgün gelicek dünya bilimi mısır şurubunun eroinden daha ölümcül ve tehlikeli olduğunu yazıcak.Ben bu tarihi 2028 olarak tahmin ediyorum.Eğer uyuşturuya savaş açmış bir cbaşkanı varsa, en has olan bu uyuşturucu zehri ile mücadele etsin.