ABD'de Hayat Felç Oldu

ABD'de Hayat Felç Oldu

ABD'de fırtına nedeniyle 5 bin 500'den fazla uçuş iptal edildi


4 Mart 2018 10:11
font boyutu küçülsün büyüsünABD'de fırtına nedeniyle 5 bin 500'den fazla uçuş iptal edildi


ABD'nin kuzeydoğusunda dün sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan şiddetli yağmur, sert rüzgar ve fırtına nedeniyle 5 bin 500'den fazla uçuş iptal edildi.


Uçuş hizmetleri veren ABD'li FlightAware'in verilerine göre, dün ülkede 5 bin 536 uçuş iptal edilirken, 17 bin seferde de gecikmeler oldu.

ABD Federal Havacılık İdaresinden (FAA) yapılan açıklamada, fırtına nedeniyle ülkenin kuzeydoğu eyaletlerindeki havaalanlarında rötarlar olduğu belirtildi.

New York'un en büyük ikinci havaalanı LaGuardia'dan yapılan duyuruda, dün öğle saatlerinden itibaren bütün uçuşların durdurulduğu ve yaklaşık 600 uçuşun iptal edildiği bildirildi.

Şehrin en büyük havaalanı John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı da yerel saatle 23.00 (TSİ 07.00) itibarıyla 462 uçuşun iptal edildiğini duyurdu.

ABD'nin en büyük demiryolu şirketlerinden Amtrak ise New York ile Boston şehirleri arasındaki tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Şu ana kadar en az 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 1 milyondan fazla kişinin elektriksiz kalmasına neden olan fırtına, en çok kuzeydoğu eyaletlerinden Massachusetts'in en büyük şehri olan Boston'u olumsuz etkiliyor.

Boston'da denizin kabardığı, gelgitlerin yaşandığı ve sel felaketlerinin görüldüğü belirtilirken, şehrin limanında dalga boyunun rekor düzeyde yüksek seviyeye ulaştığı ve kentte 440 bin kişinin elektriksiz kaldığı kaydedildi.

ABD'nin kuzeydoğusunda 22 milyon kişi için sel felaketi uyarısı yapıldığı duyurulurken, yetkililer deniz kıyısında yaşayan vatandaşların tahliye işlemleri için her an hazır bulunmaları gerektiğini ifade etti.

Şiddetli fırtına nedeniyle ABD'nin başkenti Washington D.C'de cuma günü federal kurumlar ve okullar kapalıydı.

Fırtınanın kuzeydoğu eyaletlerinde bugün de etkisini sürdürmesi bekleniyor.
https://www.ntv.com.tr/dunya/abdde-firtina-nedeniyle-5-bin-500den-fazla-ucus-iptal-edildi,hYARSI_rX0asVlz3jrGQKQ

 http://www.trthaber.com/haber/dunya/abdde-firtina-milyonlarca-kisiyi-elektriksiz-birakti-ucuslar-iptal-oldu-353482.html

 http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdde-hayat-durdu-binlerce-ucus-iptal-edildi-1-milyon-kisi-elektriksiz-kaldi-40759752
Bu haber 3,952 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Deli Dumrul / 6 Mart 2018 22:27

  Türk ün cevabını aldılar...

 • Sivastaki Amasyalı / 4 Mart 2018 13:56

  الله اكبر

  Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi

  Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi

  Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın

  Galib et; çünkü bu son ordusudur İslâm’ın
 • Zeliha Türk / 4 Mart 2018 11:14

  İlahi Adalet!

  Özgürlükler ülkesi, güya insan hakları savunucusu Amerika! Ve de Amerika eliyle dünyayı kana bulayan İsrail. Dünyayı nasıl sömürdünüz acaba? Uyuşturucu, kara para, teröre destek, uzaylılarla yaptığınız kirli anlaşma ile insanlar üzerinde yaptığınız korkunç deneyler. Bütün bunların sonucunda elde ettiğiniz haram para ile yaptığınız saraylar, lüküs? hayat. Mutlu musunuz bebek katili olmaktan. Mutlu musunuz Türkiye'de ve Ortadoğuda terörden dolayı yıkılan ocaklardan?Bombalarla yakıp yıktığınız masum sivillerin hayatlarıydı. Nasıl kıydınız çocuklara, kadınlara, yaşlılara? Hiç mi acımadı yüreğiniz? O insanların organlarını alıp İsraildeki bir başkasına monte ederken? Çocukların kanını kendinize zerkettirip gençleşirken ne düşündünüz? İnsanların yarınlarını çaldınız. Sırf kendi ülkenizde rahat ve zevk içinde yaşayabilmek için. Ne oldu? Uyuşturucuyla, işlenen suçlarla baş edemiyorsunuz değil mi?Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
  Yanlış anlaşılmasın biz masum olan kimseye zarar gelsin istemeyiz dini, ırkı, düşüncesi ne olursa olsun. Allah'a olan sevgimizden ve inancımız gereği. Bu zulümler kimseye yapılmasın istiyoruz.
  Şimdi cevap versinler Irakta, Suriye'de ve dahi diğer müslüman ülkelerinde yapılan çocuk tecavüzlerine nasıl izin verdiler? Bunlar unutulur mu? Biz unutsak Yüce Yaradan hatırlatmaz mı? Hepimizin çocuğu var. Olmamış gibi yaparsak çocuklarımızın yüzüne nasıl bakarız?
  Yooo bakamayız. Ya Filistinde yaşananlar?
  Şu anda Türk sakeri Afrin'de ne için çarpışıyor? Şehit oluyor? Başka çocuklar ölmesin, ocaklar sönmesin diye. Kim var karşısında? Amerika, İsrail, batılılar. Bir de müslümanları öcü gösterdiler.Siz nasıl zengin oldunuz onu söyleyin?
  Tabi ben gerçek müslümandan bahsediyorum, çakma olanından; çocuklarla evliliği onaylayan sapık zihniyetten bahsetmiyorum. Gerçek müslüman insan ayrımı yapmadan, herkes için adaleti savunur.
  Bütün yaşananlar gösteriyor ki; dünyaya bir nizam gelecekse eğer, o da Allah'tan korkan, kuldan utanan Türkler tarafından gelecek Allah'ın izniyle.
  Allah yardımcımız olsun


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar