Yazılarımızı (Ç)Alıntılıyanlar

Yazılarımızı (Ç)Alıntılıyanlar

Yazılarımızı (Ç)Alıntılıyanlar


28 Şubat 2018 09:22
font boyutu küçülsün büyüsün


Kul Hakkı

Eserlerimizin çoğundaki bilgiler izinsiz olarak kullanılmaktadır. Son zamanlar da bu oldukça yaygın bir hale geldi. Orijinal bilgi üretemeyenler, bizim eserlerimizdeki ilk defa açıklanan bilgileri KAYNAK GÖSTERME zahmetine  bile katlanmıyorlar. Özellikle  sosyal medya mecralarında bu daha da fazla. Bizim eserlerimizi olduğu gibi video haline getirip, sitelerinde yayınlıyorlar. Bunlara karşı topyekûn bir hukuk savaşı başlatma zamanı geldi.

Bazı yazarlar ise kitaplarında bizim yazdıklarımızı birebir kullanıyor. Bizim gösterdiğimiz kaynağı da vererek kurnazlık yapıyorlar. Ama kaynağı da okumadıkları için İLK DEFA BİZİM TARAFIMIZDAN AÇIKLANAN BİLGİLERİ DE O KAYNAKTA SANMA GAFLETİNE DÜŞÜYORLAR.


Bunun son örneği Cemalettin Aytemür isimli yazar(!). Karayel Yayınları'ndan çıkan kitap olan Gizlenen Gerçekler'de bizim 2009 yılında sitemizde yayınladığımız TÜRK TARİHİNE AİT YENİ SIRLAR makalemizi (Daha sonra bu makale Deruni Devlet-Kutsal Halı Kitabımızda da yer aldı (2012). http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=32 kitabına olduğu gibi almış.

Şimdi satır satır bu yazarın nereleri (ç)alıntı yaptığını yazmayacağız işte bizim yazı, işte onun sayfası.

 

 

 


Hukuki haklarımız saklı elbette ama KUL HAKKIMIZI helal etmiyoruz. Gereğini de Yazar ve Yayınevinden bekliyoruz.

Oktan Keleş

Bu haber 2,645 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (9)
 • hüseyin örnek / 28 Mayıs 2018 10:35

  acayip birşey oldu

  Ben bu kitabı 25 şubat 2017 tarihinde iş çıkışında bazen kitapçılara gidip raflardaki kitaplara göz gezdirirken GİZLENEN GERÇEKLER kitabını bir tezgahın caddeye bakan tarafında görmüştüm. Üzerinde ki yazıyı görmeden kitabın sadece siyah olan kapak rengi dikkatimi çekmişti ,sonra kitabı elime alıp kapağında ki resimlere bakıp sonra tezgaha geri bıraktım ve eve gitmek için yolda yürümeye başladım. Çok değil 7-8 adım attıktan sonra İÇİMDEN BİR SES GİT O KİTABI AL DEDİ. Böyle durumlarda kalbimin sesini dinlerim ve geri dönüp o kitabı satın aldım. Kitabı hemen okumaya başladım ve sayfalarda ilerlerken daha önceden de OKTAN abimizin DERUNİ DEVLET kitabını okumuş olduğumdan bu yazı OKTAN abimizin yazısı olduğunu hemen anladım ve kitabın altındaki dipnotlarda acaba OKTAN abimizi kaynak göstermiş mi diye baktım ve maalesef OKTAN abimizin ismini görmeyince inanın çok zoruma gitti. Eğer dipnotta kaynağı vermiş olsaydı yine de ONALTIYILDIZ sitesine yine gönderecektim OKTAN abimizin yazıları birilerine yol gösterici olması açısından.
  şimdi düşünüyorum da iyi ki kitabı alıp okumuşum ve OKTAN abimizin hakkını kendi hakkımız bilip onlara bir ders vermek uygun olur diye düşündüm. Son söz : KİTAPLAR DA OKUMASINI İSTEDİĞİ İNSANI KENDİNE ÇAĞIRIR.
 • ali akın / 1 Mart 2018 16:14

  ....

  Düşünen tefekkür edip araştıran oktan beyin yaptıkları insnaları aciz bırakmakta bu işler onun göstergesi binlerce yıllık kadim bilgileri bizlere sunmak için ömürlerini verdi bu güzel insnalar öyle hazıra konmak yok bedel ödemek lazım yoksa bedel ödetirler ....
 • Serhat Turkmen / 1 Mart 2018 03:46

  Her turlu destegi borc biliriz Oktan abi

  Serhat Turkmen-ottawa-on-canada
 • i.akgün / 28 Şubat 2018 17:36

  Korsanlar

  Evet çok önemli bir konu başkasının bilgisini kaynaksız paylaşanın bilgisi yok demktir
 • Âşık Avşarî / 28 Şubat 2018 12:45

  AYIP

  Çalan o kadar çok ki...
  Yazdığın yazı-şiir senden başka herkes tarafından biliniyor.
  Yapilan her taklit, taklit edeni yerin dibine sokarken; taklit ettiğini yüceltiyor efendim.
 • Savaş / 28 Şubat 2018 12:26

  Aldatmak

  En Büyük hırsızlık fikir, bilgi hırsızlığı olsa gerek.
  Aynı zamanda bunun üzerinden rant elde etmek.
  Akabinde de rahat rahat uyuyabilmek.
  Ortaya çıkacağını düşünmezler mi? Körmezler mi?

  Selam ve dua ile...
 • Zafer YAVUZ / 28 Şubat 2018 11:30

  (Ç)Alıntılayanlar.

  Oktan Hocam ve Erol Hocam ın eserlerini alıntı yapıp kendi yazmış gibi yayınlayanlar; sizin eserlerinizden başkaları alıntı yapsa hemen soluğu mahkemede alırsınız değil mi? Onun için kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmanızı doğru bulmuyoruz... You tube de bazı sayfalar da kendi bilgileri imiş gibi paylaşımda bulunuyorlar.. Onlara yorum yazdığımızda kimisi (Haklısınız deyip düzeltme yoluna giderken kimisi de yorumlarımızı dahi siliyor...

  Oktan Hocam sözünü söylemiştir, Mahkeme hakkımı saklı tutuyoruz dedi... Dilerim bu alıntıları yapanlar hatalarını düzeltirler...

  Bize bu bilgieri ilk siz sunduğunuz için Oktan Hocam,Erol Hocam ve onaltıyıldız ailesine sonsuz teşekkürler....
 • alaca / 28 Şubat 2018 11:04

  Emeğe Saygı

  Bu yapılanın tarifi yok. Çok büy0k bir yanlış düzeltilmesi gerekir.
 • Bekir Öztürk / 28 Şubat 2018 10:11

  orjinal fikir uretemeyenler

  Her dediginiz
  Her yeri herkesi dumur ederken
  Birileri emege Saygi duymuyorlar
  Kaynak gostermek bu kadarmı zor
  Herkes Her seyi bilir ken biraz insaf edin ve hakkı te slim ediniz.
  Gerçekler Oktan Keleş ve onaltiyildiz da dır.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar