İyilik Duvarını Yükseltenler

İyilik Duvarını Yükseltenler

Engelli hayvanlara bakmak için öğretmenliği bıraktı


13 Şubat 2018 08:31
font boyutu küçülsün büyüsünEngelli hayvanlara bakmak için öğretmenliği bıraktı


Tekirdağ'da sokakta gördüğü engelli köpeklerden etkilenen İngilizce öğretmeni Reyhan Avcı Karagözler, onlara daha iyi bakabilmek için mesleğinden ayrıldı.

Tekirdağ'da sokakta gördüğü engelli köpeklerden etkilenen İngilizce öğretmeni Reyhan Avcı Karagözler, onlara daha iyi bakabilmek için mesleğini bıraktı.

Karagözler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 yıl önce kurduğu barınakta gönüllü olarak köpeklere baktığını ve her geçen gün köpek sayısının arttığını söyledi.

Şiddete uğrayan köpekleri görüp, İngilizce öğretmenliğinden istifa ederek barınağı açtığından dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Karagözler, "Sokakta çok fazla yardıma muhtaç hayvan vardı. Felçli, kör, bacağı olmayan köpekleri görünce dayanamadım. İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyordum. Sonra eşimle oturup konuştum ve mesleğimi bırakıp böyle bir barınak oluşturmaya karar verdim. Tamamen gönüllü olarak burayı açtım. Bundan sonra da hayvanseverlerin yardımlarıyla devam ettirmeye çalışıyorum." diye konuştu.

"Köpeklerin çoğunluğu felçli"

Karagözler, sosyal medyadan duyanların da engelli ve bakıma muhtaç olanları göndermesi ile kısa sürede barınakta tedavi gören ve bakımı sağlanan köpek sayısının arttığını belirterek, şunları kaydetti:

"İlk başlarda sayımız çok azdı ama zaman içerisinde sayı arttıkça sosyal medya üzerinden hayvanseverlerden yardım istedim. Türkiye'nin her yerinden engelli köpekler gelmeye başladı. Şu an itibariyle barınakta 450 köpek oldu. Köpeklerin çoğunluğu felçli. Tek başıma yapıyordum ama sayının artmasıyla eleman almak durumunda kaldım. Şimdi 3 kişi köpeklerin bakımını beraber yapıyoruz. Bana bir şey olduğunda buranın devam etmesi gerekiyor çünkü Türkiye'de böyle başka bir yer yok. Her gün buraya köpek getiriliyor."

Karagözler, Kayı Mahallesinde oluşturduğu 5 dönümlük arazide 200'ü engelli 450 köpeğe bakıyor.

Kaynak A.A
Bu haber 1,704 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • murat / 13 Şubat 2018 19:42

  https://odatv.com/boyle-guzel-imamlar-da-var-10021838.html
 • Zafer YAVUZ / 13 Şubat 2018 10:43

  İyilik Duvarı

  Allah razı olsun öğretmenim...
 • Hüseyin Kozan / 13 Şubat 2018 09:33

  İlgili bir yazı

  KÖPEKLERİN ÂHI - Ekrem Buğra Ekinci

  http://www.ekrembugraekinci.com/mmakale.asp?id=939


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara