Amerika ve İsrail Versin Suyunuzu

Amerika ve İsrail Versin Suyunuzu

Suudi Arabistan'da Kral Selman bin Abdulaziz'in talimatıyla başkent Riyad ile Mekke ve Medine'nin yanı sıra tüm kentlerde yağmur duasına çıkıldı.


13 Şubat 2018 08:00
font boyutu küçülsün büyüsün


Suudi Arabistan'da yağmur duası

 

Suudi Arabistan'da Kral Selman bin Abdulaziz'in talimatıyla başkent Riyad ile Mekke ve Medine'nin yanı sıra tüm kentlerde yağmur duasına çıkıldı.

 


Mescid-i Haram İmam ve Hatibi Şeyh Faysal bin Cemil Gazavi, burada verdiği hutbede insanları tövbe etmeye ve iyilikler yapmaya çağırdı.

 


Kur'an-ı Kerim'e göre önceki kavimlerin günah ve kötülüklerinden dolayı helak edildiğini hatırlatan Gazavi, günahların yeryüzündeki su kaynaklarının yanı sıra hava ve bitki örtüsü üzerinde de olumsuz etkiler bıraktığını ifade etti.

 


Suudi Arabistan'da yağmur duası

 


Gazavi ayrıca kişinin başına gelen her musibetin arkasında kendisine ait bir kusuru bulması gerektiğinin altını çizdi.

 


Medine'deki Mescid-i Nebevi'de yapılan yağmur duasına ise Medine Emiri Faysal bin Selman bin Abdülaziz katıldı.

 


ALLAH'IN RAHMETİNDEN ÜMİT KESMEYİN

 

Mesci-i Nebevi İmam Hatibi Şeyh Abdulbari bin Avad es-Subeyti, burada verdiği hutbede, insanları yerin ve göklerin sahibi olan Allah'a sığınmaya çağırarak, Müslümanların kesinlikle Allah'ın rahmetinden ümit kesmemesi gerektiğini dile getirdi.

 


Subeyti, insanları tövbe etmeye ve Allah'ın kendisine bahşettiği nimetlerin farkına varmaya çağırdı.

 


Suudi Arabistan'da yağmur duası

 


Başkent Riyad'daki İmam Türki bin Abdullah Camisi'nde yapılan yağmur duasına ise ülkenin başmüftüsünün yanı sıra çok sayıda alim katıldı.

 


Ülkenin bütün kentlerinde yapılan yağmur duası ve okunan hutbelerde Müslümanlara, "tövbe ve istiğfar edip dua etmeleri, sadaka vermeleri ve nefis tezkiyesi" çağrılarında bulunuldu.

 


KRAL TALİMAT VERDİ

 

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, ülkenin tüm kent ve bölgelerinde yağmur duasına çıkılması talimatı vermişti.

 

Bu haber 1,857 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (5)
 • i.akgün / 15 Şubat 2018 14:52

  and olsun asr a...diyor ALLAHU TEALA CC

  Evet.arabistan halkı Allahın onlara vermiş olduğu nimetlere karşı nankörlük etmiştir kendi görüşümce .ALLAH O Kİ rahmet Peygamberini onların arasından çıkartmalarına rağmen onun uyarılarını hiç anlmadılar , fravun toplumu gibler kardeşlik ,paylaşmak nedir anlamıyorlar hiç kurandan öğütde almazlar sağırdırlar diildisizdirler anlayışsızdırlar .bizim ülkemizdede aynı tür insanlar var ecnebileri dost edinmişler ve bu kişilere müslüman diyoruz evet bunlar içimizdeler malesef
 • ASMD / 13 Şubat 2018 19:49

  Kimse Yanlış Anlamasın

  Yarın Bir Gün papa hazretleri ve / veya trump efendi bu suud efendilere bir ziyaret hazırlayıp da tesadüf bu ya tam o sırada da yağmur şakır şakır yağarsa tövbe haşa ne laflar çıkar, hele birde salgın bir hastalık çıkar bunların ziyaretiyle o hastalık bıçak gibi kesilir se (her türlü teknoloji açık filimlerde oluyor ki bunlarda filimleri neden çevirdikleri ortada) seyredin siz o zaman bu suudları, bunlara günde 41 defa DÜŞÜNÜN / DÜŞÜNMEZMİSİNİZ demek lazım

  RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN...
 • Mücahit Çelik / 13 Şubat 2018 17:50

  Günahkar Arabistan

  ''Kur'an-ı Kerim'e göre önceki kavimlerin günah ve kötülüklerinden dolayı helak edildiğini hatırlatan Gazavi, günahların yeryüzündeki su kaynaklarının yanı sıra hava ve bitki örtüsü üzerinde de olumsuz etkiler bıraktığını ifade etti.''bu sözler doğru sözler ve islamın içinden sözlerdir...
  Bu sözlere göre Arabistan ve benzeri iklimler hareketlerine dikkat etmeli,doğru yola girmelidirler...Arabistan ve Arap ülkelerini ayakta tutan tek bir dal vardır,tek bir tanecik dal...O da petroldür...Petrol bitince silinecekler zaten...Batı ne yapsın petrolsüz Arapları...Belki köle(iş gücü) yada kobay(ilaç -kıtlık-deney)olarak kullanırlar...Halbuki petrol paraları ile Arabistan yemyeşil olabilirdi...Onlar, sadece dev tepside pilavlı deve kebabı yemeyi,pahalı araçlara binip gezmeyi tercih ettiler...Geleceğin en büyük köle devletinin adıdır ARABİSTAN VE ARAPLAR...Tabi ayakta devlet olarak kalabilirlerse...
 • c.d / 13 Şubat 2018 14:43

  Hahaha. Beyler şimdi gerçekci olalım size ancak kemik yağar.
 • mete / 13 Şubat 2018 09:35

  Sular kesilince müslüman olmaya mı karar vermiş?

  Trump'la birlikte dünya küresi üzerinde daha dün Yahudi mubahelesi yapıyorlardı...ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara