Miletimizin Başı Sağolsun

Miletimizin Başı Sağolsun

Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde harekâta katılan bir tanka bulunan 5 kahraman askerimiz şehit oldu.


3 Şubat 2018 23:32
font boyutu küçülsün büyüsün


Şehitlerimize  Allah´tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Yüce Türk milletine başsağlığı dileriz.

 

TSK'dan yapılan açıklamada Afrin'in kuzeydoğusundaki Şeyh Horoz bölgesinde gerçekleşen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş askerin şehit olduğu bildirildi. 

TSK açıklamasında şu satırlara yer verildi;

"Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet alan tankta bulunan beş kahraman silah arkadaşımız tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz."
Bu haber 2,890 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (10)
 • Halil k / 6 Şubat 2018 16:12

  Yüce Makam

  Cennetin 7. katındaki Türk Devletine beş asker daha katılmış. Allah rahmet eylesin, şehitler hürmetine bizi hakiki Türk eylesin.
 • hüseyin örnek / 6 Şubat 2018 15:56

  büyük vatanlar büyük mezarların üzerine kurulur

  Muhammed Suresi, 4. ayet: Öyleyse, inkar edenlerle (savaş sırasında) karşı karşıya geldiğiniz zaman, hemen boyunlarını vurun; sonunda onları 'iyice bozguna uğratıp zafer kazanınca da' artık (esirler için) bağı sımsıkı tutun. Bundan sonra ya bir lütuf olarak (onları bırakın) veya bir fidye (karşılığı salıverin). Öyle ki savaş ağırlıklarını bıraksın (sona ersin). İşte böyle; eğer Allah dilemiş olsaydı, elbette onlardan intikam alırdı. Ancak (savaş,) sizleri birbirinizle denemesi içindir. Allah yolunda öldürülenlerin ise; kesin olarak (Allah,) amellerini giderip-boşa çıkarmaz.
 • Emrullah / 6 Şubat 2018 14:31

  Rus Uçağı

  Rus uçağı düşürüldü. Oyun mu oynanıyor. Oktan Bey bir açıklama yapacak mı?
 • Türk / 6 Şubat 2018 11:47

  şehitlik üzerine birkaç kelam

  "Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız" Bakara, 154. Ayet yoruma gerek kalmayacak şekilde açık. İnanmayan, şüphe duyan, acaba da kalan kafir olur. Şehitlik yüce bir mertebedir, Allah tüm şehitlerimize cennetinde yüce makamlar ihsan etsin. Herkes eninde sonunda ölecek. Ancak bu kahramanlar Ayette de belirtildiği gibi diriler sınıfına geçtiler. Kıyamete kadar Türkün İslamın herhangi bir savaşında, herhangi bir cephesinde bizim bilmediğimiz formlarda yine bu davaya "ölümsüz" olarak katkıda bulunacak, yine aslanlar gibi savaşacaklardır. Ordumuzun içinde yüzyıllar öncesinin şehitleri vardır, gerektiğinde gelirler, ileride de geleceklerdir. Ordumuz görünenden ibaret değildir. Biz yeter ki Hak davadan, Allah yolundan gidelim.
 • FUAT CEMİL ÖNGEN / 4 Şubat 2018 22:53

  Selam olsun onlara

  Allah rahmet eylesin, cennetine kabul etsin kardeşlerimizi.
  Bir ölür, Bin diriliriz...
 • Emrullah / 4 Şubat 2018 22:39

  Gönül isterdi ki...

  100 bin okunma sayısı bu haberde de olsun. Ve bir o kadar da yorum yapılsın...
 • POLAT ALEMDAR / 4 Şubat 2018 13:43

  Hüzün

  ALLAH (C.C) rahmet eylesin.Başımız saolsun.


 • BEKİR ÖZTÜRK / 4 Şubat 2018 09:58

  Başımız sağ olsun

  Vatan sağ olsun.
  Allah Rahmet eylesin.
 • mete / 4 Şubat 2018 08:13

  Mille(h)t Allah'a varan demektir...

  Ruhları şad olsun. Şehitler ölmez vatan bölünmez!!!
 • nefise toprak / 4 Şubat 2018 05:54

  Milletimizin basi sagolsun tum sehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum ruhlari sad olsun, Yuce Yaradan Turkun ordusunu yerlerde ve goklerde galib kilsin muzaffer eylesin, bizleride bu sanli orduya layik eylesin insaallah..


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara