Zika Virüsü, Türkiye’yi de Tehdit Ediyor

Zika Virüsü, Türkiye’yi de Tehdit Ediyor

Zika Virüsü, Türkiye’yi de Tehdit Ediyor


29 Ocak 2018 11:18
font boyutu küçülsün büyüsün


Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Rus turistleri Türkiye'nin sahil bölgelerinde Zika virüsü taşıyan sineklerin tespit edildiği yönünde uyarıda bulundu.

Rospotrebnadzor'dan yapılan açıklamada, "Türkiye Sağlık Bakanlığı'na göre, sahil bölgelerindeki Artvin, Rize ve Trabzon kentlerinde Zika virüsü taşıyan sineklere rastlandı" ifadeleri kullanıldı.
Geçen yıl da Küba'ya seyahat ettikten sonra Türkiye'ye dönen dört kişide de Zika virüsüne rastlandığı aktarılan açıklamada, sineklerin ülkenin orta kısımlarına ve Karadeniz'in kuzey sahillerine de yayılabileceği belirtildi.

Açıklamada Türkiye tatili planları sırasında tüm bu koşulların göz önünde bulundurulması gerektiği ve yetkililerin konuyla ilgili tedbir aldığı da aktarıldı.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201801291032007919-rusya-turkiye-zika-virusu-uyari/
Bu haber 1,854 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Ali tolga diri / 5 Şubat 2018 13:58

  Allah"ında bir planı var

  Nesli mahvedecekler ayetini kısas tutarak cevap vermek gerekirse virüsden cok bu olayin gundeme gelmesi insanlar icin daha buyuk bi endise sebebi teknoloji caginda oldugumu icin bu yur haberler insanlara cok daha cabuk ulasiyor dogru haber ile insanlari bilgilendirip cözüme gidilmesi gereken yol biz okuyucular"a dusuyor birazda
 • ziyaeddin çörekçioğlu / 29 Ocak 2018 20:49

  Akdeniz değilde neden karadeniz bilinçli bi sivrisinek salma durumumu var acaba ic anadoluda ajanlarin kene salmasi gibi.
 • x / 29 Ocak 2018 12:30

  izin

  Allah izin verirse, " delete" ederler virüsü...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara