KRT Kültür Tv 5. Sezon 18. Program

KRT Kültür Tv 5. Sezon 18. Program

KRT Kültür Tv 5. Sezon 18. Program


26 Ocak 2018 06:39
font boyutu küçülsün büyüsün


KRT Kültür Tv 5. Sezon 18. Program

 Gönül Mimarları 25.01.2018

 https://vimeo.com/252788282

 

Gönül Mimarları 25.01.2018 from kalpoder on Vimeo.
Bu haber 2,288 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (4)
 • Zeytin / 29 Ocak 2018 12:37

  Rica Gelecek programda bahsedermisiniz

  Nasıl desem nereye yazsam bilemedim.Dün okuduğum haberlerden çok canım yandı. İlçe Başkanlığı yapmış şehidimiz .Ne güzel insan,her yerde koşturmuş vatan için.Çocukları için. Ama isminin cevap olarak kullanılması çok içimi yaktı. İktidarın ve Muhalefetin yapacak bir sürü işi yok mu? Yoksa şehit emaneti olan bu ülke çocukları için ne yapacaklar? Biz birileri bize birsiniz demeden öncede birdik zaten. Ve adı üstünde kurultay o da tesadüf Doğum günümde. İnşallah güçlü şekilde doğar kurultay.
 • emmi / 27 Ocak 2018 21:35

  Programınınzda değindiğiniz şekerpancarının ekiminin yasaklanmasını birkaç yönü var. Yapay tatlandırıcı üreten global şirketler şekerpancarının ekilmemesinden memnun olabilirler. Ama daha önemlisi şekerpancarının ekildiği topraktaki yer altı sularını kurutması. Yani şekerpancarı ve benzeri türdeki bitkilerin ekiminde belirli bir kota olmalı ve ihracat amacıyla kesinlikle üretilmemeli. Şekerpancarı ekimi yerine buğday ve diğer ürünlerin ekiminin yapılması gerekiyor. Özellikle hem ülke yurttaşlarının gereksinimlerini karşılayacak hem de toprağı gittiçke zenginleştirecek ürün türlerinin ekiminin yapılması gerekiyor. Böylece ülkemiz toprakları çölleşmekden kurtulur.

  Yani şeker pancarının ekimi belirli kotayı geçmemeli. Bu ürünü dışarıya da satalım zengin olalım düşüncesi olmamalı. Onun yerine daha yararlı ürünler ekilmeli.

  Buğdayı ithal ediyoruz. Bu çok büyük bir tehlike. NATO'nun yarın kime nasıl ambargo uygulayacağı belli değil. Rusya da kardeşimiz değil. İşler reel politik üzerinden yürüyor. Buğdayın ithali sorunu çözülmeli. Etin ve benzeri temel gıdaların.
 • B.Melis Elaçmaz / 26 Ocak 2018 20:26

  Daha Ne Kadar

  Programı soluksuz ve tüm söylediklerinize sonuna kadar katılarak izliyoruz.Artık ne güzel hayal kurabiliyıruz ne umudumuz kaldı ne de birşeylerin değişeceğine dair beklentimiz ve üzülerek birde hala eleştirmemize dahi dayanamayan taparcasına seven insanlar var bunlar çoğuda yakınlarımız onlarla tartışmak ve olan biteni anlatarakta hiçbir sonuca ulaşamıyoruz daha ne kadar sürecek bu kötü ahvalimiz bilemiyorum.Geçmişte neler başaran büyük devletler kuran atalarımızdan ve de en önemlisi Hukukun üstünlüğü Sosyal adaleti olan hiçbir hakkı kalmamış olan kadınımıza onca haklar sağlayan en fakirin çocuğununda okuyup bir meslek sahibi olabilme imkanını getiren Atatürk'ümüzün yaptıklarını gün be gün yoketmelerine tahammülümüz kalmadı.Tüm bunların sonunun gelmesini ve bu kötü rüyanın bitmesini diliyorum.Selam ve dua ile kalbimiz gönlümüz sizlerle.
 • Zeytin / 26 Ocak 2018 12:03

  Bir şey yapmalı

  Temsilciliklerinizi dört gözle bekliyoruz. Kimbilir oradan bahsettiğiniz bu konulara bir yol akar. Ben eminim kalpten kalbe bir yol akar. Karınca kararınca.Belki öğrencilerimizle ödev yaparız.Belki her ilin konusunda uzmanları ile o ilin ihtiyacına göre sorunları ortaya koyan toplantı ve plan yaparız. Köyleri gezeriz. Tarım ve eğitim için elimizi taşın altına koyarız. Saygı ve sevgilerimle. Allah’a emanet olun.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara