Kulbak Bilge'de KIZIL ELMA

Kulbak Bilge'de KIZIL ELMA

Nihayet hareket etti. Kendi yurt gemileri alev alev yanarken küre gemiye kızıllığı vurmuştu. Bu küre gemi bir kırmızı elmaya benzemişti.


11 Ocak 2018 08:34
font boyutu küçülsün büyüsün


 Diriliş Ertuğrul'da Hedefimiz Kızıl Elma'dır" deniliyordu

 http://www.ensonhaber.com/dirilis-ertugruldaki-kizil-elma-vurgusu-twitteri-sallad.html

 Oktan Keleş'in Kızıl Elma Bestesi

 http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=5884

 

  KIZIL ELMA'YI Bir de Kulbak Bilge'den Dinleyelim: 

 

KULBAK BİLGE'de İlgili Bölümler Şöyleydi: 

155

Hakikati dünya denen yerkürede arayanlar yine yanılmışlardı. Yeryüzünde ne varsa bir çoğu dış Gökten gelmişti, inmişti. Bilgi, cevher, tohum, maden, yaşam. Atam(ADAM-ADEM) KÖKATAM, "inin düşmanınızla" hükmü geldiğinde Yerküreye, Dünya’ya ayak basmadan bir çok yerde durakladı, konakladı, kaderini yaşadı. Düşmanı takipteydi, KÖK ATA Yerküreye inmeden durakladığı konakladığı yerlerde Dünya zamanı gibi olmayan on bin sene yürüdü. İnerken eşinden ayrılmıştı. Eşi de yürüyordu. Nihayet AY’da buluşmuşlardı. Bu buluşma daha sonra Yeryüzünde de gerçekleşecekti yani en son indikleri Dünya’da. Dünya’nın tarihi ayrı idi oraların ki ayrı.9 yer Gezegen sonra ATA cennetinde rahime düşen 4 düz çocuğu doğurdu KÖKATAnın eşi. Büyüttü burada bin yıl eğlendi, türediler.

156

Evrenin en bilgeleri, hünerli idi kılıçları, kalkanları. Savaşçılarıydılar. Tek Tengriye, Tek Yaratana, gücü her şeye yetene inanıyorlardı.Tengri elçilerine uyarlardı. Yasaları vardı. "MİM Çağına " ulaşmayı dilerlerdi.

157

Gelecek zamandan kendi zamanlarına gelin ve damatlar getiriyordu zaman aşıcıları 3 çağın tek bilgesi gözetiminde .Türeyiş böyle sürüp gitti.O yerlerin çağı ayrı idi, Dünya çağı ayrı. DÜNYA ÇAĞI,O YERLERİN ÇAĞI,ZAMANSIZLIK ÇAĞI. Gün geldi 3 çağı bir yerde birleştiren bir ATAM (ADAM) Geldi. Onun adı OK-UZ'du.

158 

Bütün madenleri eğilleştirdiler, biri hariç! Onu Tegri Dünya’ya  imtihan bıraktı. Nefislerde simyalanmalıydı bu maden. Hızlı öğreniyorlardı yüksek zekalıydılar. Aranır o Taşlar.. Onlar Mekanik Dijital ötesi taşlara kayıt yaptılar.Teknolojileri o kdar ileriydi ki, sihir zannedilecek kadar.

159 

OK-UZ  ATA ya bazen OĞUZ derlerdi. Son kitaptaki adı ZULKARNEYN'di.OK-UZ  ATA'dan önce o yerlerin çağında, yer yüzünde sırrı çıkacak olan gezegende kök salan  KÖKATA'mın dördüzleri, 9 Gezegene  9 alamet, nişan diktiler. Hakim oldular.(9 TUĞ SIRRI) 9 Nişanın 9 Düşmanı peydahlandı. Bu kadim düşman Şeytan ve soyundan müttefiklerinden oluşuyordu. Daha sonra bu düşmanlık Yeryüzün'de (Dünya’da) devam edecekti. KÖKATA’nın dördüzlerinden birinin adı HUN'du .Bulunduğu yerlerde daha önce yaratılanlar vardı: Cinler, Elifanlar, İnsansılar ve diğerleri.Dördüzler türeyince kimileri, kimileri ile ittifak bile yapmıştılar. Savaşlar el değiştiren mevziler. Değiştikçe hakimiyetler, Gezegenler, Yıldızlar isim değiştiriyorlardı. HUN oluyor, melekler seviniyor, Neptün, Mars oluyor Şeytan ve avanesi seviniyor işte Tanrılar diyorlardı. Savaşların yeni nedeni Tengri buyruğu ile inilecek yeni gözde Yeryüzü (DÜNYA)idi. Oranın hakimiyeti peşindeydi  Şeytan ve soyu. 

 

     

160

Ansızın manyetik tufan oldu yıldız sisteminde. Gemileri olanlar kaçtılar. Ne kadarı kurtuldu bilinmez.Tengri önceden HUN'a gemi varetmişti, uyanlarla binsin diye. Kendisinin bilgi verir olmayan gemi.Son kitapta yaratan yarattığı gemiden yaratılmış,(KUL)yapısı (ZUHRUF 12)

Güneş Ganeş!    Ejderhalar çok çektirdi!

Bu gemi dev bir gezegenin uydusu gibiydi. Küre şeklindeydi belkide küçük bir yıldızdı. Nevisini  Tengri bilir. Bulundukları gezegenin tüm bilgileri bazı canlılar, kanatlı gölbörüler küre gemiye yüklendi. Nihayet hareket etti. Kendi yurt gemileri alev alev yanarken küre gemiye kızıllığı vurmuştu. Bu küre gemi bir kırmızı elmaya benzemişti.Bir hayli süzüldü Tengrinin çizdiği yörüngede içinde Kadim bilgiler Hakimiyet sırları vardı.Gemi Dünya ya en yakın  başka küre, AYA yaklaştığında HUN ve HUN ‘a uyanlar AY'A göçtü.

HUN -NUH gökte ,yerde gördü tufanı!

    

161

Küre gemideki tüm bilgiler AYA taşındı.AY BİLGİ ,BİLGE doldu. 

YEŞİL-AY-KIZIL!

AY o zaman yemyeşildi. Dünyadan bu yeşillik parlak görülürdü. Yeryüzünde KÖKATA ve Eşi KÖKANA inmişti çoktan. Ama HUN ve ona uyanlar inememişti. Ne gariptir o zaman AY'dan Dünya’ya gelinmeye çalışılıyordu. Kaç zaman AY'da HUN Tengri gemisinden aldığı bilgilerle küçük bir uçan binek yaptı.İçine aldı gereklileri.Kanatlı Gökbörüsü de vardı indi nihayet yere (DÜNYA’YA) Babası KÖKATA, ANAATA ve kardeşleri ile kucaklaştı. Geldiği yerlerin zamanı buralarda günlere, aylara sığacak kadardı. Oysa oralarda bir çağ yaşanmıştı.Derken Dünya’dan görülen YEŞİLAY KIZILAY'A döndü birden. Anlaşılmıştı Şeytan oraya saldırmış yakmıştı.Oradakilerin akibeti bilinmez.

   
 

162

Türk ister gökte teknolojinin son sınırı ile kuşansın,ister yerde bir kılıç Türk TÜRKTÜR!    
 

 

    

163

AY’ı çatlatana kadar bombalamak kimin fikri?

Dördüzlerin ikisi ayrı yıldız sistemlerine göçmüştü sırları ile. Onlara GÖKTÜRK, KÖKTÜRK dediler. Hala beklenirler,Yeryüzünün Hakimiyeti için. Gelecektirler HUN'un soyu Türk'ün amcaları. Yer Türk’lere desteğe kayalardan çıkanla.Biri AY’da öldü eceliyle kabri kaldı mazide. Zira şeytan ve o yerlerin yaratıkları fırsat buldukça Dünya’yı yoklamışlar, Ejderhalarını bile salmışlardı,indikleri yerlere ,taşlar bile dikmişlerdi.Onları yok etmek kanatlı Gökbörü’lere düşmüştü.Yeryüzünde insanlar bunların çoğunu Tanrı diye bildi, hele birtanesini Güneş’den geldi zannettiler, hortumu vardı solungacında. Zira Tengri haram etmişti Yeryüzünün Havasını!Hortumuyla soluyordu yerde.Dünya’nın  bir köşesindekiler onun oğlu RA dediler.Soyu gökte taktıkları hünerli hortumları ile Yeryüzünün havasını solumak hakim olmak diler. Dünya’nın havasını kirletmek kimlerin fikri.. Soluyanlar solumasın ,soluyamayanlar solusun diye. Ganeş şeytanın desteği ile son yalancıya müttefik olmak için fırsatkollar akibeti bellidir.

(Hortumunu damgalayacağız KALEM 16) KÖKATA’nın Yeryüzünde böylelikle 2 oğlu kalmıştı ,biri gökte doğan HUN.Yaradan son kitapta O’na…

164 

ALİM dedi. Kurbanı kabul olacaktı.Yerde doğan kardeşi tarafından canına kıyıldı.Yaradan buyruğu uğruna Yeryüzünde öldürülen ilk Şehid olacaktı.Onun oğlu Türk soyunu devam ettirdi.Yeryüzünde yaradan adına ilk orduyu kurdu.Babası HUN ‘un vasiyeti Kızılelmayı arayın bulun ulaşın Yeryüzünün son nefesine kadar tenbiği töreledi.

Yerlerin türeyişi başka o yerlerin başka idi.

Kızıl Gemide asıl bilgiler sırlar,o gökte süzülmekte,sahiplerini bekler,onu ele geçirmek Türk ün görevidir!O na ulaşmak için yerde yapacak işler var!

….. 

215 

-Yer=Gökte bir gezegen ILDIZYURT, Agolası (idaresi yönetimi) yıl= Dünya yılı ile 2014. Kineş (Şura) kurulmuş Aka Ataylar (aksakal heyeti)… Aka Atay Kutaş konuştu “yerdekiler (dünya) Kangtürkler gecikti.” Dedi.

 -Aka Atay Kutaş; “Çok geciktiler.” 

216 

-Aka Atay Buyrukçu Öbge Babrak söz aldı; “Onlar gelemiyorlarsa biz gidelim yerdeki soyumuza Turkun torunlarına 1999 da gitmiştik yıkımı önlemek için.”

  -Aka Atay Buyrukçu Öbge Babrak; “Biz gidelim”  

     

 

 


   

    

217     

-Divanın kız üyesi Arıl Aşina söz aldı; “hayır bunu tuğ sahibi Ay Tür Bedarı Ayda Boldı Ata bilir söyler o en bilgedir.” Ildızyurtta Ayboldı Ata gök gözlü elinde Kızıl Elma'yı gösteren Tuğ asası olan Yücetürk Bilge 2.12.214

  -Arıl Aşina; “en bilge Ayboldı Ata” 

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3486

http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=3583
Bu haber 2,509 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • berfin / 11 Ocak 2018 17:33

  diriliş ertuğrul

  Diriliş ertuğrulda ertuğrul un oğlu gündüz han olarak geçiyor.

  Gündüz han ertuğrul un babası değilmiydi?
 • Zeytin / 11 Ocak 2018 13:25

  Ay yıldız

  Daha önce size sorduğum sorunun cevabı burda yazılı olan ancak daha önce dikkatlice okumadığımı fark ettiğim kısım olabilir mi? Bayrağımızdaki yıldız ıldızyurt u Ay şu anki yurda geçişimizi ve ikisinin de birlikte yer alması buluşmanın bu devletimiz zamanında gerçekleşeceğini mi ifade etmektedir?
 • Hamdi Cenk Düzgit / 11 Ocak 2018 08:57

  Selam olsun Gök Atalara GökTürklere...Biz Kızıl Elma'nın nerede olduğunu bulacak olanların dedeleriyiz inşallah.

  dipnot: Burada ne konuştuğumuzu anlayamayanlar için,dünyayı olayları gökleri Masa'yı ve nasa'yı daha yakından takip etmelerini öneririm.


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara