Bunlar mı Ümmet?

Bunlar mı Ümmet?

Arap Bakan'dan Küstah Çağrı: Türkiye'ye Karşı Birleşin


29 Aralık 2017 08:03
font boyutu küçülsün büyüsünArap Bakan'dan Küstah Çağrı: Türkiye'ye Karşı Birleşin

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Bakanı Enver Gargaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türkiye'yi hedef alarak "Arap dünyası Tahran ve Ankara tarafından yönetilmeyecektir" ifadesini kullandı.


Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Bakanı Enver Gargaş, Twitter hesabında Türkiye'yi hedef aldı. Gargaş, "Arap dünyası Tahran ve Ankara tarafından yönetilmeyecektir" ifadesini kullandı. Fahrettin Paşa krizinin yaşandığı BAE'nin Bakanı, "Bölgedeki jeostratejik yarış Kahire ve Riyad merkezli güçlendirilmiş bir Arap birliğini gerekli kılıyor" ifadesini kullandı.

Sivri çıkışlarıyla tanınan Enver Gargaş, Twitter hesabından Türkiye ve İran'ın bölgedeki faaliyetlerini hedef alan bir gönderi paylaştı. Gargaş, Türkiye ve İran'ın bölgedeki hakimiyetine karşı Suudi Arabistan ve Mısır'a birleşme çağrısında bulundu.

Gargaş, "Arap dünyası bir çıkmaza girdi ve çözüm çevredeki bölgesel hırslar karşısında işbirliğinde. Mezhepsel ve partizan yaklaşımı kabul edilebilir bir alternatif değildir. Arap dünyası Tahran ve Ankara tarafından yönetilmeyecektir." diyerek korkusunun sebebini açıkca beyan etti.

The National haber sitesi, Gargaş'ın açıklamalarına neden olarak Ankara'nın Katar ile güçlü ilişkileri ve sonra dönemde Tahran ile Ankara arasından yakınlaşma olduğu yorumunda bulundu.
https://www.haberler.com/arap-bakandan-turkiye-ye-karsi-birlesin-10392857-haberi/
Bu haber 2,617 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (5)
 • Ahmed / 31 Aralık 2017 12:15

  Anlamazlaaaarrrr efendim anlamazlaaaaarrrrr
 • ASMD / 29 Aralık 2017 17:07

  Konuşturan Kim

  Kimin Ne Dediği Değil Neyi Kimin Dediğine Bakacağız...
  Dünyamızda ve Ülkemizde İçi Kafir Dışı Müslüman Azınsanmayacak Miktarda Maalesef...
  Bu Konuşanlar Kim, Konuşturan Kim...
  İnsanların Kalbini Kazanmaya Bakalım Biz, Yöneticilerinin Değil...
  Atamızın Dediği ( Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler) Bizim İçin Ne Kadar Geçerliyse Diğer Müslüman Ülkeler İçinde Geçerli...

  RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN...
 • BÜYÜK YÜCE TÜRK / 29 Aralık 2017 17:01

  BÜYÜK YÜCE TÜRK

  büyük bir panik içinde hz muhammedin şehrini nereye kadar iyeceksiniz görecegiz
 • Zafer YAVUZ / 29 Aralık 2017 10:02

  bunlar mı Ümmet

  ''Yahudilerin yok olmasıyla Dünya ,Arapların yok olmasıyla İslam kurtulur'' Deruni Babamızın bu sözünün ne kadar haklı olduğunun bir göstergesidir. Allah razı olsun ...
 • idris çabuk / 29 Aralık 2017 09:40

  kazan

  Kaynatma Katranı Olmaz Şeker, Cinsini Seveyim Cinsine Çeker


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara