İsrailli BM Temsilcisi: Arap Büyükelçileri Bana Sarılıyor

İsrailli BM Temsilcisi: Arap Büyükelçileri Bana Sarılıyor

İsrailli BM Temsilcisi: Arap Büyükelçileri Bana Sarılıyor


28 Kasım 2017 08:45
font boyutu küçülsün büyüsünİsrailli BM temsilcisi: Arap büyükelçileri bana sarılıyor

İsrail'in Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Danny Danon, bazı Arap ülkelerinin büyükelçileriyle diyalog içinde olduklarını söyledi.

Danny Danon, İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesine yaptığı açıklamada, İsrail'le diplomatik ilişkileri olmayan 12 İslam ve Arap ülkesinin büyükelçileriyle diyalog yürüttüklerini belirterek, "Hatta bunlardan bazıları beni BM koridorlarında gördüklerinde kaçıyorlardı. Şu anda ise elimi sıkıyor ve bana sarılıyorlar." dedi.

"BM'DE DE ARAPLARLA İLİŞKİLERİMİZ NORMALLEŞTİ"

Söz konusu büyükelçilerden bazılarının kendisiyle "gizlice iş birliği yaptığını ve ortak girişim teklifinde bulunduğunu" öne süren Danon, "BM'deki oylamalarda lehimize oy kullanmamalarına rağmen onlarla ilişkilerimizin normalleştiğini söyleyebiliriz. Aralarında Arap devletlerinin de olduğu bir düzine İslam ülkesinden söz ediyorum." diye konuştu.

Mısır ve Ürdün'ün dışındaki Arap ülkeleri ile İsrail arasında diplomatik ilişki bulunmuyor.
http://www.ensonhaber.com/israilli-bm-temsilcisi-arap-buyukelcileri-bana-sariliyor.html
Bu haber 2,072 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (2)
  • Konuk / 28 Kasım 2017 12:46

    Kan çekmiştir.
  • Mücahit Çelik / 28 Kasım 2017 11:25

    Yani İsrail diyor ki!

    Arap büyük elçiler bana sarılıyor, bazı Arap liderlerle diyalog halindeyiz demek;bunlar mevcut iktidar,güç ve koltuklarını , herşeylerini bana borçlular,bu yüzden bana ve İpime sarılmak zorundalar,kendime bağladım,,bu yüzden diyaloglarımiz mükemmel gidiyor ...Diplomatik ilişkisi bulunmayan 12 İslam ve Arap ülkesi eskiden bizden kaçardı,şimdi ise bize sarılıyorlar demek;bu ülkeler eskiden bizi uluslararası arenada,mahkemelerde çok zor duruma düşüren,tazminat odettiren,İsrail karşıtı milli duruş ve politikalarıyla,Dini inançları itibarı ile de sıkıntılı ülkelerdir.Bunları BM de mahkeme koridorlarında görünce,kaçacak delik arardık,..Şimdi bize sarılıyorlar...Çünkü hepsine, gizliden ayar verdik.O,mevcut 12 ülkenin hükümetleri ;iç siyasette kendi vatandaşlarına kahrolsun İsrail,Eyy! İsrail diyor ama,biz aslında o 12ülke ile gizli diplomasi yürütüyor işimize bakıyoruz,,,Şu an İsrail devleti olarak çok mutluyuz,daha ne olsun deniyor..Aslında burada İsrail sayesinde iktidarlarını sürdüren o malum 12 maymuna akıllı ol mesajı da veriliyor... Görüldüğü gibi;ALLAH ve İSLAM, kutsallığı ve karşılığı olduğu anlamdan çıkarılıp,İsrail çıkarlarını koruyan kuruma dönüştürülmek,bu anlamda ALLAH tarafından korunan,kutsanmış İsrail algısı oluşturmaya çalışılıyor..tabi ki şahsi görüşüm...


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar