ÇALIŞTAY: Kalpoder 10. Çalıştayı

ÇALIŞTAY: Kalpoder 10. Çalıştayı

Çalıştay (25.11.2017)


28 Kasım 2017 08:14
font boyutu küçülsün büyüsün
Bu haber 2,697 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Mücahit Çelik / 29 Kasım 2017 19:19

  Tarih=söylenceli-belgeli-saklancalı(gizlenceli)..

  ÇALIŞTAY konularında dikkatimi çeken en önemli unsur;İnsanlığa dayatılan ve tartışılmaz kural kabul edilen,günümüz tarih anlayışı ve doktrinlerinin tartışılmaya başlandığı meselesidir...
  ÇALIŞTAY'da yapılmaya çalışılan asıl iş;TARİHİN BİR DE ''SAKLANCALI''KISMI(saklanmış-perdelenmiş-gizlenmiş-unutturma yoluna gidilmiş) tarafına ışık tutma-düşünme-sorgulama kısmıdır.....Şimdi neden bazı tarihçi müsveddelerine inanmak istemediğim daha iyi anlaşılıyor..Çünkü; klasik -doktirinleşmiş-TANRI katından gelmiş gibi-kutsal-üstüne söz söylenmeyen- tartışılmaz bilgi imiş gibi bize dayatılan tarih...Kusura bakmayın ama çok sırıtıyor...Dünyanın ve tüm zaman olayları sinsilesinin gerçekleri,makam-koltuk-mevki-prestijden daha önemlidir..Aslında dünya hayatına dair tüm bilgiler de, öyle gizli saklı değil ,açıkta yani..Ama KİRLİ TARİH BİLİMİ(küresel anlamda)tüm dünya ülkelerin kılcallarına ve iradelerine sızarak bize şunu anlatıyor;bir zamanlar dünyada taşlar vardı,bu taşlar asla yerine oturmadı,şimdi de oturmaz,sonrada oturmayacak....Bizler, bize verilen ezberlere bakacağız-bakarız-bakmalıyız....EZBER NE DERSE ,İŞTE O TARİHİN RESMİDİR-ASLIDIR.....Elindeki DELİLE-BULGUYA güvenme-inanma-düşünme-kurcalama-karıştırma-karışma..... Çünkü o BULGU,gün gelir TARİH LOBİSİNİN;kalaysız,ucuz,sağlıksız ,pis ve paslı kazanında BULGUR PİLAVI olur..
 • alaca / 29 Kasım 2017 03:52

  Beşer

  Çok güzel bir Çalıştay oldu katılanların hepsine sonsuz teşekkürler. Bizim kafamıza da Ruhoğulları Nefsoğulları ve Can oğullarının da Beşeriyetle bir alakası var mıdır sorusu bir hayli takıldı. Sonuç olarak Dudu Hanım’ın bahsettiği gibi alakası olduğuna kani olduk. Bunu daha iyi anlatmak için örneklendirmek istersek Ağaçlar yaşam kaynağı Oksijen deposu hayatın vazgeçilmez unsurlarıdır. Can İnsansa Nefs Hayvansa Bitkiler de Ruh olabilir. Mesela ağaçlar gece karbondioksit gündüz oksijen verirler. Farz edersek Güneş hiç doğmasa her taraf karanlık olsa sadece Su ve ağaçlar olsa ağaçlar oksijeni bitirecektir her taraf karbondioksit dolacaktır. Ve hayat çürüme noktasına gelecektir. Çürümeden sonra Güneş gelse tekrar ağaçlar olacaktır fakat çürümenin yol açtığı çözülme ile yeni formlar da olacaktır. Kurtlanma vs. Bu kurtlanma nedir. Nefsin meydana çıkışı olabilir gibi geldi bize. Dolayısıyla Beşeriyette ruh can ve Nefs ayrılmaz bir bütün olabilir. Ali İmran 79. Ayette buna delil olabilir. Çünkü Rabbani olabilmek için rabbin bir takım niteliklerinin yansıması gerekir. Bu yansıma ağaçlar Çiçekler böcekler çekirgeler vs olabilir. Takrardan herkese teşekkürler.
 • mete / 28 Kasım 2017 13:06

  Beşer = Müjdelenen :)