Rusya Gizemli Olayı Doğruladı

Rusya Gizemli Olayı Doğruladı

Rusya Meteoroloji Servisi, Ural Dağları üzerinde radyoaktivitenin yükseldiğine ilişkin raporları doğruladı


22 Kasım 2017 08:48
font boyutu küçülsün büyüsünRusya gizemli olayı doğruladı

Rusya Meteoroloji Servisi, Ural Dağları üzerinde radyoaktivitenin yükseldiğine ilişkin raporları doğruladı. 


Rusya Meteoroloji Servisi yaptığı açıklamada, eylül ayı sonlarında Ural Dağları'nın güneyinde tespit edilen radyoaktif izotop rutenyum-106 oranındaki ciddi artışın teyit edildiğini bildirdi.


Çevreci sivil toplum kuruluşu Greenpeace Rusya, radyoaktif artışın sebebinin araştırılması gerektiğini belirterek, konunun açıklığa kavuşturulmasını istedi.


Fransa'nın nükleer güvenlik ajansı bu ay başında yaptığı açıklamada, Volga Nehri ile Ural Dağları arasındaki bölgede radyoaktif artışın tespit edildiğini duyurmuştu.

Radyoaktif izotop rutenyum-106, doğada bulunmuyor.


https://www.cnnturk.com/amp/dunya/rusya-gizemli-olayi-dogruladi
Bu haber 3,483 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (7)
 • Veritas / 27 Kasım 2017 18:46

  Nuclear accident

  Yine rusların nükleer işlerinden...

  http://www.euronews.com/2017/11/21/explained-ruthenium-106-and-europe-s-radioactive-cloud
 • Turkun Torunları / 24 Kasım 2017 15:29

  Esrarengiz radyasyon bulutları İstanbul'un üzerinden geçti!

  İnsan sağlığı açısından tehlikeli (Rutenyum-106) radyoaktif izotop maddesini içeren bulutların, kimsenin ruhu bile duymadan İstanbul ve Trakya bölgesinin üzerinden geçerek Avrupa’ya ulaştıkları ortaya çıktı. Bulutların izlediği güzergahın haritası yayınlandı.

  http://www.hurriyet.com.tr/esrarengiz-radyasyon-bulutlari-istanbulun-uzerinden-gecti-40656909
 • BÜYÜK YÜCE TÜRK / 23 Kasım 2017 10:29

  BÜYÜK YÜCE TÜRK

  tesla ilk havadan çalışan icadlar bulmuş yapmış oksijen hidrojen çalışılması gerekli
 • ERDEM İNCE / 23 Kasım 2017 08:10

  METIN KARDESIME

  Ben de hidrojenle ilgili aynı fikirdeyim seni okuduğumda kendimi gördüm. Lakin onun da bombasını yaptılar. Ama doğuştan sezgilerim kuvvetlidir sanki hidrojenle çok farklı şeyler bulacağız. Hatta hidrojenle bazı kesinlikler ispat edeceğiz ileri zamanlarda. Maddesel görünuşlerimizin aslında olmadiği gerçegini bekliyorum yavaştan..
 • metin / 22 Kasım 2017 17:39

  Gerçekler

  Rutenyumu araştırdığımızda görürüz ki nükleer enerji üretiminden sonra ara üründür.Doğada saf halde bulunduğu çok az yer vardır.Yani kısacası suni olarak ortaya çıkan bir madde.Ya o bölgede nükleer reaktör yada tesis var.Bu gizli olduğu için açık açık bizim tesis var demiyorlar hepsi bu...Uzaylı veya uçtu kaçtı aramaya gerek yok.Herşeye mantık gözüyle bakmalıyız.Radyo aktif elementleri kullanma bilgisi bize öğretilmiştir.Bu saatten sonra insanın elindedir ve kıyamete kadar da kullanılmaya devam edecektir...Benim düşüncem hidrojen atomu kainatta ilk yaratılan maddedir ve diğer tüm maddeler onun çeşitli sayı ve nicelik etkisinde kalarak birleşmesinden oluşmuştur.Dolayısıyla en temiz ve en bol enerji kudret hidrojendedir.Atom tablosunun en sonunda yer alan en ağır radyo aktif maddeleri kullanmak zehirli yılanlarla oynamak gibidir eninde sonunda bize zarar verir...Hidrojen bedava ama uranyum plütonyum milyonlarca dolar...
 • Atabey / 22 Kasım 2017 11:04

  Mizah...

  Toryum, uranyum gibi rutenyum dan da ortak olan yum ekini çıkaralım. Ruten harflerinin içinden Turen (TURAN) kelimesini turetelim. 106 da sanki bize 16 yı hatırlattı (Turan 16). Artışın Ural dağlarının orada olması izotop un doğa da bulunmaması da manidar. Yoksa bizim gökteki amca oğulları Turan Birliği için oraya bir üs mü kurdular? :))
 • Levent / 22 Kasım 2017 10:55

  Sorumluluk

  Ural dağları altındaki nükleer füzelerin basliklarini bir kontrol etmek lazım.