Pentagon’dan Uzay Savaşları Açıklaması

Pentagon’dan Uzay Savaşları Açıklaması

Pentagon’dan Uzay Savaşları Açıklaması


9 Kasım 2017 08:18
font boyutu küçülsün büyüsünABD Hava Kuvvetleri Uzay Komutanı General Jay Raymond, Washington’un olası bir ‘uzay savaşını’ hangi yöntemlerle yürütmeye hazırlandığını açıkladı.


Raymond, New York merkezli Popular Mechanics dergisine verdiği röportajda, Rusya’nın 1980’den bu yana uyduları tahrip edebilecek silahların üzerinde araştırmalar yaptığına dikkat çekti. ABD’li general ayrıca 2007’de yörüngedeki bir uyduyu vurarak balistik füze denemesi yapan Çin’in de ABD Hava Kuvvetleri’nde endişelere yol açtığını kaydetti.

ABD'den 'yıldız savaşları'na hazırlıklı olma çağrısı


Bu gelişmeler nedeniyle ABD’nin uzaydan gelebilecek olası bir saldırıya karşı savunma geliştirdiğini söyleyen Raymond, “Birçok yöntem mevcut ve ben, ne yapabileceğimizin detaylarına girmeyeceğim, ancak yörüngeyi değiştirmekten tutun, kinetik silahların kullanımına kadar her yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

General Raymond ayrıca ABD Hava Kuvvetleri’nin 2030’a kadar potansiyel tehditleri tespit edip durdurabilecek, gereklilik halindeyse karşı tarafın aygıtlarını etkisiz hale getirebilecek uzay filosuna sahip olacağını da sözlerine ekledi.
https://tr.sputniknews.com/abd/201711081030930757-pentagon-uzay-savaslari/
Bu haber 2,935 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (3)
 • Kaan murat / 9 Kasım 2017 22:55

  İnsan sorunu

  Hocam biz insan(-lık)ı unuttuk.
  Manası yitik maddeye teslim ya da maneviyatın adeta maneviyatsızlaştırmak için kullanıldığı ellerde insanı yitirdik.İnsanın en önemli öznitelikleri akıl vicdan ruh irade ve bunların cüzleri olan saygı sevgi sadakat aşk...ne yazıkki yok olmak üzere.Yaşamın hemen her köşesinde aklını yitirmiş vicdansız hür iradesine kelepçe takmış milyonla insan var.Bizde sorunların çözümü için yapılması gereken özniteliklerini yitirmemiş nesil yetiştirmek.Eğitim ve öğretim sadece siyasetin arka bahçesi olmuş zaten milli -manevi olmadığı su götürmez.Eğer insanı diriltemezsek yapılanlar havanda su dövmeye benzer.Çevrenize bakın mevki makam para pul araba ev... yok yok ama birşey eksik bulamıyor maddenin müptelası olmuş o olmayınca yoksunluk çekiyor.Her yoksunluğu maddi sanıyor.Maneviyatı ise genelde hep riyakarca.Kendine çevresine doğaya yabancılaşıyor.Önce insan değil önce para önce mal mülk statü... biz insan yetiştirmeyi bıraktık ondan olmalıki insandan geriye sadece akıl ve vicdandan mahrum iradesi elpençe divan olan ya da kendini yok etmeye ayarlayan birer saatli bomba kaldı geriye...
  Kalabalıklar içinde insan aramak ne garip.İnsan olanın fermanı da sehpası da hazır..
 • i.akgün / 9 Kasım 2017 14:24

  neden bizi koruyorsunuz ?

  şu teknolojinizi faydalı kullanında buna gerk kalmasın böyle olmazmı sayın dünya liderleri duyuyorsanız.. !
 • Hamdi Cenk Düzgit / 9 Kasım 2017 10:09

  Sabırsızlıkla sizi bekliyoruz Şerliler ve onların dünyadaki köle ülkeleri! Sizin zulmettiğiniz her millete sulh ve selamet gelecek siz hiç merak etmeyin!
  Türk Devleti Güçlüdür,bu sözler de arkası boş hamasi laflar değildir!
  Saat kuruldu,yaklaşan yaklaştı!


ON ALTI YILDIZ'da Ara Internet'te Ara  

En Çok Okunanlar